28
اکتبر

Przyczyna senności – Poznaj przyczynę i leczyć ją

Co powoduje senność? Co powoduje senność? Przyczyny mogą być różne: długie loty, zadania zakłócające normalny rytm snu lub czynności takie jak długa jazda. Podczas gdy wielu z nas zaniedbuje pełny sen, istnieją inne problemy ze snem. Należą do nich bezdech senny, zespół niespokojnych nóg i ataki snu. Ludzie, którzy pracują na cmentarzu lub których praca wymaga zmian, zostają pozbawieni snu. Wynika to z silnej senności w nocy i niemożności odpowiedniego spania w świetle dziennym.

Przyczyny senności
Większość dorosłych potrzebuje od 2 do 4 godzin snu w nocy z powodu senności. Podczas gdy niektórzy wymagają mniej więcej tej ilości, aby ich ciało odpoczywało prawidłowo. „Problemy ze snem, nieodpowiedni sen i zły sen mogą mieć złe konsekwencje” – mówi Schweiz. Brak właściwego snu jest ściśle związany z głównymi problemami zdrowotnymi naszej epoki. Problemy takie jak nadciśnienie, choroby serca, udar, cukrzyca, nadwaga i szaleństwo

Przyczyny senności Jeśli twoje oczy są wystarczająco zamknięte, ale czujesz się senny, możesz mieć zaburzenia snu. Zaburzenia snu obejmują niezdolność danej osoby do zaśnięcia lub kontynuowania snu lub dziwne zachowania związane ze snem, takie jak sen. Niektóre inne zaburzenia snu są chwilowe, takie jak ataki snu. Podczas ataków na sen ktoś w niekontrolowany sposób śpi przez cały dzień. Kiedy pacjenci idą do kliniki snu Davili, najpierw chce się dowiedzieć, czy problemem jest ilość lub jakość jej snu. „Pierwszym pytaniem lekarzy na temat ich snu jest to, czy mają wystarczająco dużo snu”, mówi. Czy oni całkowicie śpią? To ważne pytanie. Ponieważ uważamy, że wiele osób ma ten problem. Są częściowo lub sporadycznie i czasami mają chroniczną bezsenność. ” Davila szuka jakości, jeśli jest pewna, że ​​jej klienci nie mają problemów ze snem, aby sprawdzić, czy ma zaburzenia snu.

Przyczyny senności Według Journal of the Journalists ‘Club Clinic; Istnieje wiele powodów, które mogą powodować ciągłe zmęczenie.

Badania pokazują, że osoby śpiące dłużej niż 9 godzin w nocy są bardziej narażone na choroby takie jak cukrzyca i otyłość niż inne.

Przyczyną nadmiernej senności jest naturalna potrzeba, a każda osoba potrzebuje 6 godzin użytecznego snu dziennie. Statystyki pokazują, że 1,6% światowej populacji cierpi na śpiączkę i ta liczba rośnie.

4 powody zmęczenia i senności:

Przyczyny infekcji senności: Chociaż infekcje mają wiele oczywistych objawów, czasami mogą rozprzestrzeniać się na twoje ciało bez zauważenia lub zdiagnozowania przez lekarza. Na przykład w zaburzeniu układu odpornościowego infekcja może przerodzić się w poważne zmęczenie.

Przyczyny alergii na senność: Interesujące jest wiedzieć, że histamina i inne substancje chemiczne wydzielane przez organizm w celu zwalczania alergii są hipnotyczne. Bezsenność powoduje bezsenność.

Przyczyną nadmiernej senności jest niedokrwistość. Główne czerwone krwinki działają w celu dostarczenia tlenu z płuc do innych narządów. Kiedy dana osoba ma niedobór czerwonych krwinek lub dysfunkcję komórek krwi, staje się anemiczna i jednocześnie czuje się tak zmęczona, że ​​nie jest w stanie wykonywać codziennej rutyny.

Zaburzenia humoralne: u kobiet wyczerpanie estrogenu może często prowadzić do utraty wagi i zmęczenia.

Obejrzyj ten film, aby uzyskać więcej informacji na temat przyczyny senności.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility