22
اکتبر

Uyuşukluğun Nedenleri – Sebebini bilin ve tedavi edin

Uyuşukluğa neden olan şey: Uyku yoksunluğu çeşitli şeylerden kaynaklanabilir: uzun uçuşlar, normal uyku ritmini bozan görevler veya uzun sürüş gibi etkinlikler. Birçoğumuz tam uykuyu ihmal ederken, uykuyla ilgili başka sorunlar da var. Bunlara uyku apnesi, huzursuz bacak sendromu ve uyku atakları dahildir. Mezarlıkta çalışan veya işi vardiya gerektiren insanlar uykudan mahrum kalıyorlar. Bu, geceleri şiddetli uyku hali ve gün ışığında yeterli uyku alamamalarından kaynaklanmaktadır.

Uyuşukluk nedenleri
Çoğu yetişkin, uyku hali nedeniyle gece 2 ila 4 saat uykuya ihtiyaç duyar. Bazıları vücutlarının düzgün dinlenmesi için bu miktarın az ya da çok olmasını gerektirir. Schweiz, “Uyku sorunları, yetersiz uyku ve zayıf uyku kötü sonuçlar doğurabilir” diyor. Uygun uyku eksikliği çağımızın ana sağlık sorunlarıyla yakından ilgilidir. Hipertansiyon, kalp hastalığı, inme, diyabet, fazla kilo ve delilik gibi sorunlar

Uykululuk Sebepleri Gözleriniz yeterince kapalıysa ancak uykunuz varsa, uyku bozukluklarınız olabilir. Uyku bozuklukları, bir kişinin uykuya dalmaması veya uyumaya devam etmemesi veya uyku gibi garip uyku davranışları içerir. Diğer bazı uyku bozuklukları, uyku krizleri gibi geçicidir. Uyku saldırıları sırasında biri gün boyunca kontrolsüz bir şekilde uyuyor. Hastalar Davila’nın uyku kliniğini ziyaret ettiğinde, ilk önce sorunun uykunun miktarı ya da kalitesi olup olmadığını bilmek ister. “Doktorların uykuları hakkında sorduğu ilk soru, yeterli uyku olup olmadıklarıdır” diyor. Tamamen uykuda mı kalıyorlar? Bu önemli bir soru. Çünkü birçok insanın bu sorunu yaşadığına inanıyoruz. Kısmen veya aralıklı ve bazen kronik uykusuzluk çekiyorlar. ” Davila, müşterilerinin uyku bozukluğu olup olmadığını anlamakta uyumakta zorlanmadığından emin olup olmadığını arar.

Gazeteciler Kulübü Kliniği Dergisine Göre Uykululuk Sebepleri; Her zaman yorgun hissetmenizi sağlayacak birçok neden var.

Araştırmalar, gece 9 saatten fazla uyuyan insanların diyabet ve obezite gibi hastalıklara karşı diğerlerinden daha fazla risk altında olduğunu göstermektedir.

Aşırı uykululuk nedeni doğal bir ihtiyaçtır ve her insanın günde 6 saat yararlı uykuya ihtiyacı vardır.Bu uyku seviyesi arttığında kişi uyku hali yaşayabilir. İstatistikler, dünya nüfusunun% 1,6’sının uyku hastalığından muzdarip olduğunu ve bunun arttığını gösteriyor.

Yorgunluk ve uyku hali için 4 neden:

Uykululuk Enfeksiyonlarının Nedenleri: Enfeksiyonların çok belirgin semptomları olmasına rağmen, bazen bir doktor tarafından fark edilmeden veya teşhis edilmeden vücudunuza yayılabilirler. Örneğin, bir bağışıklık sistemi bozukluğunda, enfeksiyon ağır yorgunluğa dönüşebilir.

Uyuşukluğun Nedenleri Alerjiler: Vücudun alerjilerle savaşmak için salgıladığı histamin ve diğer kimyasalların hipnotik olduğunu bilmek ilginçtir. Uykusuzluk uykusuzluğa neden olur.

Aşırı uyuşukluğun nedeni anemidir, kırmızı kan hücrelerinin başlıcaları akciğerlerden diğer organlara oksijen iletmek için çalışır. Bir kişi kırmızı kan hücresi eksikliği veya kan hücrelerinin işlev bozukluğuna sahip olduğunda, kişi anemiye dönüşür ve aynı zamanda günlük rutini yapamayacak kadar yorgun hisseder.

Mizahi Bozukluk: Kadınlarda çoğu durumda östrojen tükenmesi kilo kaybına ve halsizliğe neden olabilir.

Uyuşukluk nedeni hakkında daha fazla bilgi için bu videoyu izleyin.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility