Príčiny ospalosti – Poznať príčinu a liečiť ju

Čo spôsobuje ospalosť? Čo spôsobuje ospalosť? Môže to mať rôzne príčiny: predĺžené lety, úlohy, ktoré narúšajú normálny rytmus spánku alebo činnosti, ako je dlhá jazda. Zatiaľ čo mnohí z nás zanedbávajú plný spánok, so spánkom existujú aj iné problémy. Patria sem spánkové apnoe, syndróm nepokojných nôh a záchvaty spánku. Ľudia, ktorí pracujú na cintoríne alebo ktorých práca si vyžaduje zmeny, sa stanú bez spánku. Je to kvôli silnej ospalosti v noci a ich neschopnosti získať dostatočný spánok za denného svetla.

Príčiny ospalosti
Väčšina dospelých potrebuje 2 až 4 hodiny spánku za noc kvôli ospalosti. Zatiaľ čo niektoré vyžadujú viac alebo menej toto množstvo na to, aby ich telo správne odpočívalo. „Problémy so spánkom, neadekvátny spánok a zlý spánok môžu mať zlé následky,“ hovorí Schweiz. Nedostatok správneho spánku úzko súvisí s hlavnými zdravotnými problémami našej éry. Problémy, ako je hypertenzia, srdcové choroby, mozgová príhoda, cukrovka, nadváha a šialenstvo

Príčiny ospalosti Ak máte dosť zatvorené oči, ale máte ospalosť, môžete mať poruchy spánku. Medzi poruchy spánku patrí neschopnosť osoby zaspať alebo pokračovať v spánku alebo zvláštne spánkové správanie, napríklad spánok. Niektoré ďalšie poruchy spánku sú dočasné, napríklad záchvaty spánku. Počas záchvatov spánku je človek nekontrolovateľne spánok po celý deň. Keď pacienti navštevujú Davilovu spánkovú kliniku, chce najprv vedieť, či je problémom množstvo alebo kvalita jej spánku. „Prvá otázka, ktorú sa lekári pýtajú na svoj spánok, je, či majú dostatok spánku,“ hovorí. Zostávajú úplne spať? Toto je dôležitá otázka. Pretože veríme, že mnoho ľudí má tento problém. Sú čiastočne alebo prerušovane a niekedy majú chronickú nespavosť. ““ Davila hľadá kvalitu, ak si je istá, že jej klienti nemajú problémy so spánkom, aby zistili, či má poruchu spánku.

Príčiny ospalosti podľa časopisu Journal of ‘Club Clinic; Existuje veľa dôvodov, ktoré vás môžu kedykoľvek unaviť.

Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí spia viac ako 9 hodín za noc, sú vystavení väčšiemu riziku chorôb, ako je cukrovka a obezita, ako ostatní.

Príčinou nadmernej ospalosti je prirodzená potreba a každý človek potrebuje 6 hodín užitočného spánku denne, keď sa táto úroveň spánku zvýši, trpí somnolenciou. Štatistiky ukazujú, že 1,6% svetovej populácie trpí spiacou chorobou, a to sa zvyšuje.

4 dôvody únavy a ospalosti:

Príčiny infekcií spánku: Aj keď infekcie majú veľa zrejmých príznakov, môžu sa niekedy šíriť do vášho tela bez toho, aby ste si toho všimli alebo boli diagnostikované lekárom. Napríklad pri poruche imunitného systému sa môže infekcia vyvinúť do ťažkej únavy.

Príčiny alergií na ospalosť: Je zaujímavé vedieť, že histamín a ďalšie chemikálie, ktoré telo vylučuje v boji proti alergiám, sú hypnotické. Nespavosť spôsobuje nespavosť.

Príčinou nadmernej ospalosti je anémia. Hlavné červené krvinky pôsobia tak, že dodávajú kyslík z pľúc do iných orgánov. Ak má osoba nedostatok červených krviniek alebo dysfunkciu krviniek, stáva sa anémiou a zároveň sa cíti tak unavená, že nedokáže robiť svoju každodennú rutinu.

Humorná porucha: U žien môže zníženie estrogénu vo väčšine prípadov viesť k úbytku hmotnosti a únave.

V tomto videu nájdete ďalšie informácie o príčinách ospalosti.

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *