Terapia obsesyjno-kompulsyjna – problemy obsesyjno-kompulsyjne mają logiczne rozwiązania

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne Chcesz wyjść z domu, ale odblokuj go i zamknij kilka razy, aby upewnić się, że jest zamknięty. Kąpiel jest dłuższa i dłuższa niż zwykle lub nie idź ulicami podczas spaceru ulicami. Objawy te są dziś częścią objawów OCD (zaburzenia obsesyjno-kompulsywne). OCD jest jedną z 20 głównych przyczyn chorób związanych z chorobami na świecie i jest dostępna dla wszystkich w obecnym świecie i być może wielu z nas cierpi na nią, nie wiedząc o tym. Spójrzmy na objawy i sposoby leczenia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, aby ocalić siebie, otaczających nas ludzi lub dzieci, na które cierpimy, ale niewątpliwie nie możemy tego wykryć.

Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
Jeśli podejdziesz do żelazka dwa razy, sprawdź, czy go odłączysz. Albo zamknąłeś drzwi samochodu, to normalne. Ale jeśli masz zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD), twoje myśli i zachowania obsesyjno-kompulsyjne stają się tak intensywne, że kolidują z twoim codziennym życiem. Jest mało prawdopodobne, aby wszystko, co robisz, rozwiązało ten problem. Ale nie martw się, to rozwiązanie. Możesz pozbyć się tych niepożądanych myśli i irracjonalnych myśli dzięki strategiom i strategiom samoopieki i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Co to jest zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne?
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD) to zaburzenie lękowe charakteryzujące się niekontrolowanymi, niepożądanymi myślami i powtarzającymi się zachowaniami, do których czujesz się zmuszony. Jeśli masz OCD, prawdopodobnie wiesz, że twoje obsesyjne myśli i zachowania są irracjonalne, ale nie będziesz w stanie oprzeć się problemowi i uciekniesz.

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, takie jak igła w starym tropikalnym ladzie, powoduje, że mózg blokuje pewne myśli lub pragnienia. Na przykład możesz ugryźć 20 razy lub umyć ręce 20 razy, aby upewnić się, że drzwiczki piekarnika są zamknięte lub ręce są czyste.

Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
Zrozumienie obsesyjno-kompulsywne
Wymuszone obsesyjne myśli, obrazy lub szkodliwe motywy, które wielokrotnie przychodzą ci do głowy. To nie jest to, czego chcesz, ale nie możesz tego zatrzymać. Niestety, te obsesyjne myśli są często uciążliwe i niepokojące.

Obsesja, zachowanie lub powtarzające się wzorce zachowań, które według ciebie chcesz robić w kółko. Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne zwykle mają na celu wyeliminowanie obsesyjno-kompulsyjnych zaburzeń.

Na przykład, jeśli boisz się zanieczyszczenia, pojawi się tendencja do wczesnego czyszczenia. Jednak pokój nigdy nie będzie trwał. W rzeczywistości obsesyjne myśli są bardziej intensywne niż kiedykolwiek i często prowadzą do niepokoju, ponieważ stają się trudniejsze i bardziej czasochłonne niż w przeszłości. To zły krąg OCD.

Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
Klasyfikacja osób z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym
Posiadanie obsesyjnych myśli i zachowań niekoniecznie oznacza, że ​​cierpisz na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. U osób z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi te myśli i zachowania powodują ogromny niepokój, spędzają dużo czasu i zakłócają codzienne życie i relacje.

Większość osób z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym (OCD) jest jednocześnie obsesyjno-kompulsywna, ale niektórzy ludzie mają to samo.
Myśli obsesyjne

Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
Myśli obsesyjne
Obsesyjno-kompulsywne myśli w zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym obejmują:

Strach przed zanieczyszczeniem zarazkami, glebą lub innymi zanieczyszczonymi materiałami
Strach przed utratą kontroli i zranieniem siebie lub innych
Intensywne myśli i myśli seksualne
Zbyt duży nacisk na etykę
Strach przed utratą lub utratą tego, czego możesz potrzebować
Porządek: idea, że ​​wszystko musi być „właściwe” na swoim miejscu
Przesąd: zwróć większą uwagę na rzeczy dobre lub złe

Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
Zachowania obsesyjno-kompulsyjne, które zwykle wiążą się z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym:
Odświeżanie i radykalizacja rzeczy, takich jak zamki, urządzenia i przełączniki itd
Częsty kontakt z członkami rodziny w celu zapewnienia ich zdrowia i dobrego samopoczucia
Liczenie, pobieranie odcisków palców, powtarzanie określonych słów i inne bzdury w celu zmniejszenia lęku
Spędzaj dużo czasu na czyszczeniu i myciu
Wrażliwość na środowisko
Wybierz odkurzacze, takie jak stare gazety lub puste potrawy

Związek między przechowywaniem a zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym

Przechowywanie

Przechowywanie obsesyjno-kompulsyjne (gromadzenie i przechowywanie kosztowności) jest częstym objawem osób z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym. Jednak osoby z objawami przechowywania są bardziej prawdopodobne niż inne zaburzenia, takie jak depresja, zespół stresu traumatycznego (PTSD), zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, ADHD lub ADHD.
Objawy zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych u dzieci

Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
OCD u dzieci
Podczas gdy zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne zwykle występuje w okresie dojrzewania lub w okresie dojrzewania, czasami dzieci doświadczają objawów podobnych do ODC. Jednak objawy innych zaburzeń, takich jak zaburzenie deficytu uwagi, autyzm i zespół Tory, mogą być bardzo podobne do objawów OCD, zanim konieczna będzie jakakolwiek diagnoza, jeśli zostanie przeprowadzone dokładne badanie lekarskie i psychologiczne.
Samoleczenie w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
Sugestia 1: Poświęć czas na wzajemną pomoc

Twój styl życia odgrywa ważną rolę w tym, jak się czujesz i może pomóc w kontrolowaniu lęku i wydajności.
Regularne ćwiczenia

Wpływ ćwiczeń fizycznych na leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych

Ćwiczenia to naturalny i bardzo skuteczny sposób na zmniejszenie lęku. Ćwicząc, możesz kontrolować objawy OCD, wzmacniając układ nerwowy, aby skupić się na nim, gdy masz obsesję na jego punkcie. D. Jak najlepiej wykorzystać ćwiczenia, d

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *