Obsesīvi-kompulsīvā terapija – obsesīvi-kompulsīvajām problēmām ir loģiski risinājumi

Obsesīvi-kompulsīvi traucējumi Vēlaties izkļūt no mājas, bet vairākas reizes to atbloķējiet un aizveriet, lai pārliecinātos, ka tas ir bloķēts. Peldēšanās ir garāka un garāka nekā parasti, vai arī ejiet pa ielām, ejot pa joslām. Šie simptomi ir daļa no mūsdienās OCD (obsesīvi-kompulsīvi traucējumi) simptomiem. OKT ir viens no 20 galvenajiem ar slimībām saistīto slimību cēloņiem pasaulē, un pašreizējā pasaulē tas ir pieejams visiem, un, iespējams, daudzi no mums cieš no tā, to nezinot. Apskatīsim obsesīvi-kompulsīvu traucējumu simptomus un ārstēšanas veidus, lai glābtu sevi, apkārtējos vai bērnus, no kuriem ciešam, taču, bez šaubām, mēs to nevaram atklāt.

Obsesīvi-kompulsīvi traucējumu ārstēšana
Ja divreiz dodaties uz gludekli, pārliecinieties, vai to atvienojat. Vai arī jūs esat aizslēdzis automašīnas durvis, tas ir normāli. Bet, ja jums ir obsesīvi kompulsīvi traucējumi (OKT), jūsu obsesīvi kompulsīvās domas un izturēšanās kļūst tik intensīva, ka tie ir pretrunā ar jūsu ikdienas dzīvi. Diez vai viss, ko jūs darāt, neatrisinās šo problēmu. Bet neuztraucieties, tas ir risinājums. Jūs varat atbrīvoties no šīm nevēlamajām domām un neracionālām domām ar pašaprūpes stratēģiju un stratēģiju palīdzību un atgūt kontroli pār savu dzīvi.

Kas ir obsesīvi-kompulsīvi traucējumi?
Obsesīvi kompulsīvi traucējumi (OKT) ir trauksmes traucējumi, ko raksturo nekontrolētas, nevēlamas domas un atkārtota uzvedība, kuru jūs jūtaties spiests darīt. Ja jums ir OKT, jūs droši vien zināt, ka jūsu obsesīvās domas un izturēšanās ir neracionālas, taču jūs nevarēsit pretoties problēmai un aizbēgsit.

Obsesīvi-kompulsīvi traucējumi, piemēram, adata vecā tropiskā letiņā, smadzenēm izraisa dažu domu vai vēlmju ieslēgšanos. Piemēram, jūs varat iekost 20 reizes vai 20 reizes mazgāt rokas, lai pārliecinātos, vai cepeškrāsns durvis ir aizvērtas vai rokas ir tīras.

Obsesīvi-kompulsīvi traucējumu ārstēšana
Obsesīvi-kompulsīva izpratne
Piespiedu kārtā obsesīvas domas, attēli vai kaitīgi motīvi, kas jums vairākkārt ienākuši prātā. Tas nav tas, ko vēlaties, bet jūs to nevarat apturēt. Diemžēl šīs obsesīvās domas bieži ir apnicīgas un satraucošas.

Apsēstība, uzvedība vai atkārtotas uzvedības formas, kuras, jūsuprāt, vēlaties darīt atkal un atkal. Obsesīvi kompulsīvi traucējumi parasti cenšas novērst obsesīvos kompulsīvos traucējumus.

Piemēram, ja jūs baidāties no piesārņojuma, būs tendence uz agrīnu tīrīšanu. Tomēr miers nekad nepaliks. Faktiski obsesīvas domas ir intensīvākas nekā jebkad agrāk un bieži rada satraukumu, jo tās kļūst grūtākas un laikietilpīgākas nekā iepriekš. Tas ir slikts OKT loks.

Obsesīvi-kompulsīvi traucējumu ārstēšana
Cilvēku ar obsesīvi-kompulsīviem traucējumiem klasifikācija
Obsesīvas domas un izturēšanās nenozīmē, ka jums ir obsesīvi-kompulsīvi traucējumi. Cilvēkiem ar OCD šīs domas un izturēšanās rada ārkārtēju satraukumu, pavada daudz laika un izjauc ikdienas dzīvi un attiecības.

Lielākā daļa cilvēku ar obsesīvi-kompulsīviem traucējumiem (OKT) ir gan obsesīvi, gan kompulsīvi, bet dažiem cilvēkiem tas ir viens pats.
Obsesīvas domas

Obsesīvi-kompulsīvi traucējumu ārstēšana
Obsesīvas domas
Obsesīvi kompulsīvas domas obsesīvi kompulsīvu traucējumu gadījumā ietver:

Bailes no inficēšanās ar baktērijām, augsni vai citiem piesārņotiem materiāliem
Bailes zaudēt kontroli un ievainot sevi vai citus
Intensīvas seksuālās domas un domas
Pārāk liela uzmanība tiek pievērsta ētikai
Bailes pazaudēt vai pazaudēt to, kas jums varētu būt nepieciešams
Kārtība: ideja, ka visam ir jābūt “pareizi” savā vietā
Māņticība: pievērsiet vairāk uzmanības lietām, kas ir labas vai sliktas

Obsesīvi-kompulsīvi traucējumu ārstēšana
Obsesīvi kompulsīvi uzvedības veidi, kas parasti ir saistīti ar obsesīvi kompulsīviem traucējumiem:
Atsvaidzina un radikalizē tādas lietas kā slēdzenes, ierīces un slēdži utt
Bieža saskarsme ar ģimenes locekļiem, lai nodrošinātu viņu veselību un labsajūtu
Skaitīšana, pirkstu nospiedumu noņemšana, noteiktu vārdu atkārtošana un citas muļķības nemiera mazināšanai
Pavadiet daudz laika tīrīšanai un mazgāšanai
Vides jutīgums
Izvēlieties putekļu sūcējus, piemēram, vecos laikrakstus vai tukšus ēdienus

Saikne starp glabāšanu un obsesīvi-kompulsīviem traucējumiem

Uzglabāšana

Obsesīvi kompulsīvi uzkrājumi (vērtslietu savākšana un glabāšana) ir bieži sastopams simptoms cilvēkiem ar obsesīvi kompulsīviem traucējumiem. Tomēr cilvēki ar uzglabāšanas simptomiem biežāk nekā citi traucējumi, piemēram, depresija, traumatiskā stresa traucējumi (PTSS), obsesīvi-kompulsīvi traucējumi, ADHD vai ADHD.
Bērnu obsesīvi-kompulsīvo traucējumu simptomi

Obsesīvi-kompulsīvi traucējumu ārstēšana
OKS bērniem
Kaut arī obsesīvi-kompulsīvi traucējumi parasti rodas pusaudža vai pusaudža gados, dažreiz bērniem rodas simptomi, kas līdzīgi ODC. Tomēr citu traucējumu, piemēram, uzmanības deficīta traucējumu, autisma un Toras sindroma, simptomi var būt ļoti līdzīgi OKT simptomiem pirms jebkādas diagnozes noteikšanas, ja tiek veikta rūpīga medicīniska un psiholoģiska pārbaude.
Pašārstēšanās obsesīvi-kompulsīvu traucējumu ārstēšanā

  1. ieteikums. Pavadiet laiku savstarpējai palīdzībai

Jūsu dzīvesveidam ir liela nozīme tajā, kā jūtaties, un tas var palīdzēt kontrolēt nemieru un sniegumu.
Regulāra vingrošana

Vingrošanas ietekme uz obsesīvi-kompulsīvu traucējumu ārstēšanu

Vingrojumi ir dabisks un ļoti efektīvs veids, kā mazināt trauksmi. Izmantojot vingrinājumus, jūs varat kontrolēt OKT simptomus, stiprinot nervu sistēmu, lai paturētu prātā fokusu, kad esat tā apsēsta. Lai vingrinājumu izmantotu visvairāk, d

برچسب‌ها:,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *