Obsesinis-kompulsinis gydymas – obsesinės-kompulsinės problemos turi logiškus sprendimus

Obsesinis-kompulsinis sutrikimas Norite išeiti iš namo, bet kelis kartus atrakinkite ir uždarykite, kad įsitikintumėte, jog jis užrakintas. Maudynės yra ilgesnės ir ilgesnės nei įprasta, arba nevaikščiokite gatvėmis. Šie simptomai yra šių dienų OKS (obsesinio-kompulsinio sutrikimo) simptomų dalis. OKS yra viena iš 20 pagrindinių su ligomis susijusių ligų priežasčių pasaulyje ir ji prieinama kiekvienam dabartiniame pasaulyje, ir galbūt daugelis iš mūsų kenčia nuo to nežinodami. Pažvelkime į obsesinio-kompulsinio sutrikimo simptomus ir gydymo būdus, norėdami išgelbėti save, aplinkinius ar vaikus, nuo kurių kenčiame, tačiau, be abejo, mes negalime jo aptikti.

Obsesinio-kompulsinio sutrikimo gydymas
Jei du kartus einate prie lygintuvo, pažiūrėkite, ar jį atjungėte. Arba jūs užrakinote automobilio duris, tai yra normalu. Bet jei turite obsesinį-kompulsinį sutrikimą (OKS), jūsų obsesinis-kompulsinis mintys ir elgesys tampa tokie intensyvūs, kad prieštarauja jūsų kasdieniam gyvenimui. Vargu ar viskas, ką darote, neišspręs šios problemos. Nesijaudinkite, tai yra sprendimas. Galite atsikratyti šių nepageidaujamų minčių ir neracionalių minčių naudodamiesi savęs priežiūros strategijomis ir strategijomis bei atgauti savo gyvenimo kontrolę.

Kas yra obsesinis-kompulsinis sutrikimas?
Obsesinis-kompulsinis sutrikimas (OKS) yra nerimo sutrikimas, kuriam būdingas nekontroliuojamas, nepageidaujamas mintis ir pasikartojantis elgesys, kurį jaučiate priverstas daryti. Jei turite OKS, tikriausiai žinote, kad jūsų obsesinės mintys ir elgesys yra neracionalūs, tačiau negalėsite atsispirti problemai ir pabėgsite.

Obsesinis-kompulsinis sutrikimas, pavyzdžiui, adata sename atogrąžų prekystalyje, sukelia smegenims tam tikras mintis ar norus. Pvz., Galite 20 kartų įkąsti arba 20 kartų nusiplauti rankas, kad įsitikintumėte, ar orkaitės durys uždarytos, ar rankos švarios.

Obsesinio-kompulsinio sutrikimo gydymas
Obsesinis-kompulsinis supratimas
Priverstinės obsesinės mintys, vaizdai ar žalingi motyvai, kurie jums ne kartą kilo į galvą. Tai nėra tai, ko norite, bet negalite to sustabdyti. Deja, šios obsesinės mintys dažnai vargina ir trikdo.

Obsesinis-kompulsinis elgesys arba pakartotiniai elgesio modeliai, kuriuos jaučiate norintys daryti vėl ir vėl. Obsesinis kompulsinis sutrikimas paprastai siekia pašalinti obsesinį kompulsinį sutrikimą.

Pavyzdžiui, jei bijote užteršimo, bus tendencija anksti valyti. Tačiau taikos niekada netruks. Tiesą sakant, obsesinės mintys yra intensyvesnės nei bet kada ir dažnai sukelia nerimą, nes jos tampa sunkesnės ir reikalauja daug laiko nei praeityje. Tai blogas OKS ratas.

Obsesinio-kompulsinio sutrikimo gydymas
Žmonių, turinčių obsesinį-kompulsinį sutrikimą, klasifikacija
Obsesinės mintys ir elgesys nebūtinai reiškia, kad turite obsesinį-kompulsinį sutrikimą. Žmonėms, sergantiems OKS, šios mintys ir elgesys sukelia didžiulį nerimą, praleidžia daug laiko ir sutrikdo kasdienį gyvenimą bei santykius.

Dauguma žmonių, turinčių obsesinį-kompulsinį sutrikimą (OKS), yra ir obsesiniai, ir kompulsyvūs, tačiau kai kurie žmonės tai turi vieni.
Obsesinės mintys

Obsesinio-kompulsinio sutrikimo gydymas
Obsesinės mintys
Obsesinio-kompulsinio pobūdžio mintys apie obsesinį-kompulsinį sutrikimą apima:

Baimė būti užterštam mikrobais, dirvožemiu ar kitomis užterštomis medžiagomis
Baimė prarasti kontrolę ir sužeisti save ar kitus
Intensyvios seksualinės mintys ir mintys
Per daug dėmesio skiriama etikai
Baimė prarasti ar prarasti tai, ko jums gali prireikti
Įsakymas: idėja, kad viskas turi būti „teisinga“ savo vietoje
Prietarai: daugiau dėmesio kreipkite į dalykus, kurie yra geri ar blogi

Obsesinio-kompulsinio sutrikimo gydymas
Obsesinis-kompulsinis elgesys, paprastai susijęs su obsesiniu-kompulsiniu sutrikimu:
Atnaujinti ir radikalizuoti tokie dalykai kaip spynos, įtaisai ir jungikliai ir pan
Dažnas kontaktas su šeimos nariais, siekiant užtikrinti jų sveikatą ir gerovę
Skaičiavimas, pirštų atspaudų paėmimas, konkrečių žodžių kartojimas ir kitos nesąmonės norint sumažinti nerimą
Praleiskite daug laiko valymui ir skalbimui
Aplinkos jautrumas
Pasirinkite dulkių siurblius, pavyzdžiui, senus laikraščius ar tuščius maisto produktus

Ryšys tarp laikymo ir obsesinio-kompulsinio sutrikimo

Sandėliavimas

Obsesinis-kompulsinis daiktų laikymas (vertybių rinkimas ir saugojimas) yra dažnas simptomų žmonėms, turintiems obsesinį-kompulsinį sutrikimą. Tačiau žmonės, turintys saugojimo simptomų, yra labiau linkę nei kiti sutrikimai, tokie kaip depresija, trauminis streso sutrikimas (PTSS), obsesinis-kompulsinis sutrikimas, ADHD ar ADHD.
Obsesinio-kompulsinio sutrikimo simptomai vaikams

Obsesinio-kompulsinio sutrikimo gydymas
OKS vaikams
Nors obsesinis-kompulsinis sutrikimas dažniausiai pasireiškia paauglystėje ar paauglystėje, kartais vaikams pasireiškia simptomai, panašūs į ODC. Tačiau kitų sutrikimų, tokių kaip dėmesio sutrikimo, autizmo ir Toros sindromo, simptomai gali būti labai panašūs į OKS simptomus prieš diagnozuojant bet kokią diagnozę, jei būtina atlikti išsamų medicininį ir psichologinį patikrinimą.
Savarankiškas gydymas obsesinio-kompulsinio sutrikimo gydymui
1 pasiūlymas: skirkite laiko savitarpio pagalbai

Jūsų gyvenimo būdas vaidina svarbų vaidmenį jaučiant savijautą ir gali padėti kontroliuoti nerimą bei pasirodymą.
Reguliarus mankšta

Mankštos poveikis obsesinio-kompulsinio sutrikimo gydymui

Pratimai yra natūralus ir labai efektyvus būdas sumažinti nerimą. Naudodamiesi pratimais, galite kontroliuoti OKS simptomus stiprindami nervų sistemą, kad nepamirštumėte dėmesio, kai esate apsėstas. Norėdami kuo labiau naudotis mankšta, d

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *