8
اکتبر

Obsedantně-kompulzivní terapie – Problémy a obsesivní nutkání mají logická řešení

Obsedantně-kompulzivní porucha Chcete se dostat z domu, ale několikrát odemkněte a zavřete, abyste se ujistili, že je uzamčen. Koupání je delší a delší, než je obvyklé, nebo nechodte po ulicích při chůzi ulicemi. Tyto příznaky jsou dnes součástí symptomů OCD (obsedantně-kompulzivní porucha). OCD je jednou z 20 hlavních příčin nemocí souvisejících s chorobami na světě a je přístupná pro všechny v současném světě a možná mnoho z nás trpí, aniž by to vědělo. Podívejme se na symptomy a způsoby léčby obsedantně-kompulzivní poruchy, abychom zachránili sebe, ty kolem nás nebo děti, kterým trpíme, ale nepochybně to nemůžeme odhalit.

Léčba obsedantně-kompulzivní poruchy
Pokud jdete na žehličku dvakrát, zkontrolujte, zda ji odpojíte. Nebo jste zamkli dveře auta, to je normální. Ale pokud máte obsedantně-kompulzivní poruchu (OCD), vaše obsedantně-kompulzivní myšlenky a chování jsou tak intenzivní, že jsou v rozporu s vaším každodenním životem. Vše, co děláte, je nepravděpodobné, že tento problém vyřeší. Ale nebojte se, toto je řešení. Tyto nežádoucí myšlenky a iracionální myšlenky se můžete zbavit strategiemi a strategiemi péče o sebe a získat kontrolu nad svým životem.

Co je obsedantně-kompulzivní porucha?
Obsedantně-kompulzivní porucha (OCD) je úzkostná porucha charakterizovaná nekontrolovanými, nechtěnými myšlenkami a opakujícím se chováním, ke kterému se cítíte nuceni. Pokud máte OCD, pravděpodobně víte, že vaše obsedantní myšlenky a chování jsou iracionální, ale nebudete schopni odolat problému a utečete.

Obsedantně-kompulzivní porucha, jako je jehla ve starém tropickém počítadle, způsobuje, že se mozek v některých myšlenkách nebo touhách zamkne. Například můžete kousat 20krát nebo si umýt ruce 20krát, abyste se ujistili, že jsou dvířka trouby zavřená nebo že jsou ruce čisté.

Léčba obsedantně-kompulzivní poruchy
Obsedantně-kompulzivní porozumění
Vynucené obsedantní myšlenky, obrázky nebo škodlivé motivy, které vám opakovaně přišly na mysl. To není to, co chcete, ale nemůžete to zastavit. Tyto obsesivní myšlenky jsou bohužel často obtěžující a znepokojující.

Posedlost, chování nebo opakující se vzorce chování, které podle vás chcete dělat znovu a znovu. Obsedantně kompulzivní porucha se obvykle snaží eliminovat obsedantně kompulzivní poruchu.

Například, pokud se bojíte kontaminace, bude zde tendence k předčasnému čištění. Mír však nikdy nevydrží. Ve skutečnosti jsou obsedantní myšlenky intenzivnější než kdy dříve a často vedou k úzkosti, protože se stávají obtížnější a časově náročnější než v minulosti. Toto je špatný kruh OCD.

Léčba obsedantně-kompulzivní poruchy
Klasifikace osob s obsedantně-kompulzivní poruchou
Mít posedlé myšlenky a chování nemusí nutně znamenat, že máte obsedantně-kompulzivní poruchu. U lidí s OCD způsobují tyto myšlenky a chování extrémní úzkost, tráví spoustu času a narušují každodenní život a vztahy.

Většina lidí s obsedantně-kompulzivní poruchou (OCD) jsou obsedantní i kompulzivní, ale někteří ji mají sami.
Obsedantní myšlenky

Léčba obsedantně-kompulzivní poruchy
Obsedantní myšlenky
Obsedantně-kompulzivní myšlenky u obsedantně-kompulzivní poruchy zahrnují:

Strach z kontaminace bakteriemi, půdou nebo jinými kontaminovanými materiály
Strach ze ztráty kontroly a zranění sebe nebo druhých
Intenzivní sexuální myšlenky a myšlenky
Přílišné zaměření na etiku
Strach ze ztráty nebo ztráty, co můžete potřebovat
Pořadí: Myšlenka, že všechno musí být na svém místě „správné“
Pověra: Věnujte větší pozornost věcem, které jsou dobré nebo špatné

Léčba obsedantně-kompulzivní poruchy
Obsedantně-kompulzivní chování, které je obvykle spojeno s obsedantně-kompulzivní poruchou:
Osvěžující a radikalizující věci, jako jsou zámky, zařízení a spínače atd
Častý kontakt s členy rodiny s cílem zajistit jejich zdraví a pohodu
Počítání, otisky prstů, opakování konkrétních slov a další nesmysly ke snížení úzkosti
Trávit spoustu času čištění a mytí
Citlivost na životní prostředí
Vyberte si vysavače jako staré noviny nebo prázdná jídla

Vztah mezi ukládáním a obsedantně-kompulzivní poruchou

Skladování

Obsedantně-kompulzivní skladování (shromažďování a uchovávání cenností) je běžným příznakem lidí s obsedantně-kompulzivní poruchou. Lidé s příznaky skladování jsou však častěji než jiné poruchy, například deprese, traumatická stresová porucha (PTSD), obsedantně-kompulzivní porucha, ADHD nebo ADHD.
Příznaky obsedantně-kompulzivní poruchy u dětí

Léčba obsedantně-kompulzivní poruchy
OCD u dětí
Zatímco nástup obsedantně-kompulzivní poruchy obvykle nastává v adolescenci nebo adolescenci, u dětí se někdy projevují příznaky podobné ODC. Příznaky jiných poruch, jako je porucha pozornosti, autismus a syndrom Tóry, však mohou být velmi podobné příznakům OCD, než bude nutná jakákoli diagnóza, pokud je provedeno důkladné lékařské a psychologické vyšetření.
Samoléčení v léčbě obsedantně-kompulzivní poruchy
Návrh 1: Trávit čas vzájemnou pomocí

Váš životní styl hraje důležitou roli v tom, jak se cítíte, a může vám pomoci ovládat vaši úzkost a výkon.
Pravidelné cvičení

Vliv cvičení na léčbu obsedantně-kompulzivní poruchy

Cvičení je přirozený a velmi účinný způsob, jak snížit úzkost. Cvičením můžete ovládat příznaky OCD posílením nervového systému, abyste měli na paměti své soustředění, když jste posedlí. D. Pro co nejvíce využití cviku

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility