2
اکتبر

Obsessiiv-kompulsiivne teraapia – probleemidel ja obsessiivsetel sundidel on loogilised lahendused

Obsessiiv-kompulsiivne häire Soovite majast välja tulla, kuid avage ja sulgege see mitu korda, et veenduda, et see on lukus. Suplemine on tavalisest pikem ja pikem või ärge kõndige tänavatel kõndides mööda radu. Need sümptomid on tänapäeval OCD (obsessiiv-kompulsiivne häire) sümptomid. OKH on üks 20st peamisest haigusega seotud haiguste põhjustajast maailmas ja see on praeguses maailmas kõigile kättesaadav ning võib-olla paljud meist kannatavad selle all seda teadmata. Vaatame obsessiiv-kompulsiivse häire sümptomeid ja ravimeetodeid, et päästa iseennast, meie ümber olevaid inimesi või lapsi, kelle all kannatame, kuid kahtlemata ei suuda me seda tuvastada.

Obsessiiv-kompulsiivse häire ravi
Kui lähete kaks korda triikraua juurde, siis vaadake, kas olete selle lahti ühendanud. Või olete autoukse lukustanud, see on normaalne. Kuid kui teil on obsessiiv-kompulsiivne häire (OCD), muutuvad teie obsessiiv-kompulsiivsed mõtted ja käitumine nii intensiivseks, et need lähevad teie igapäevase eluga vastuollu. Kõik, mida teete, ei lahenda seda probleemi tõenäoliselt. Kuid ärge muretsege, see on lahendus. Nendest soovimatutest mõtetest ja irratsionaalsetest mõtetest saate vabaneda enesehooldusstrateegiate ja -strateegiate abil ning taastada kontroll oma elu üle.

Mis on obsessiiv-kompulsiivne häire?
Obsessiiv-kompulsiivne häire (OCD) on ärevushäire, mida iseloomustavad kontrollimatud, soovimatud mõtted ja korduv käitumine, mida te tunnete sunnitud tegema. Kui teil on OKH, siis ilmselt teate, et teie obsessiivsed mõtted ja käitumine on irratsionaalsed, kuid te ei suuda probleemile vastu seista ja põgenevad.

Obsessiiv-kompulsiivne häire, näiteks nõel vanas troopilises letis, põhjustab aju teatud mõtete või soovide lukustumist. Näiteks võite 20 korda hammustada või 20 korda käsi pesta, veendumaks, et ahjuuks on suletud või käed puhtad.

Obsessiiv-kompulsiivse häire ravi
Obsessiiv-kompulsiivne mõistmine
Sunnitud obsessiivsed mõtted, pildid või kahjulikud motiivid, mis on teile korduvalt pähe tulnud. See ei ole see, mida soovite, kuid te ei saa seda peatada. Kahjuks on need kinnisideed mõtted sageli häirivad ja häirivad.

Kinnisidee, käitumine või korduvad käitumisharjumused, mida tunnete, et tahate ikka ja jälle teha. Obsessiiv-kompulsiivne häire eesmärk on tavaliselt obsessiiv-kompulsiivse häire kõrvaldamine.

Näiteks kui te kardate saastumist, on kalduvus varajaseks puhastamiseks. Kuid rahu ei kesta kunagi. Tegelikult on obsessiivsed mõtted intensiivsemad kui kunagi varem ja põhjustavad sageli ärevust, kuna need muutuvad varasemast raskemaks ja aeganõudvamaks. See on OCD halb ring.

Obsessiiv-kompulsiivse häire ravi
Obsessiiv-kompulsiivse häirega inimeste klassifikatsioon
Obsessiivsete mõtete ja käitumise omamine ei tähenda tingimata seda, et teil on obsessiiv-kompulsiivne häire. OKH-ga inimestel põhjustavad need mõtted ja käitumine äärmist ärevust, veedavad palju aega ja häirivad igapäevast elu ja suhteid.

Enamik obsessiiv-kompulsiivse häirega inimesi on obsessiivsed ja kompulsiivsed, kuid mõnel inimesel on see üksi.
Obsessiivsed mõtted

Obsessiiv-kompulsiivse häire ravi
Obsessiivsed mõtted
Obsessiiv-kompulsiivsed mõtted obsessiiv-kompulsiivse häire korral hõlmavad:

Hirm saastumise ees mikroobe, mulda või muid saastunud materjale
Hirm kaotada kontroll ja vigastada ennast või teisi
Intensiivsed seksuaalsed mõtted ja mõtted
Liiga palju keskendutakse eetikale
Hirm kaotada või kaotada see, mida võite vajada
Järjekord: idee, et kõik peab olema “õige” oma kohal
Ebausk: pöörake rohkem tähelepanu asjadele, mis on head või halvad

Obsessiiv-kompulsiivse häire ravi
Obsessiiv-kompulsiivne käitumine, mida tavaliselt seostatakse obsessiiv-kompulsiivse häirega:
Asjade värskendamine ja radikaliseerimine, näiteks lukud, seadmed ja lülitid jne
Sagedased kontaktid pereliikmetega, et tagada nende tervis ja heaolu
Ärevuse vähendamiseks loendamine, sõrmejälgede võtmine, konkreetsete sõnade kordamine ja muu jama
Kuluta palju aega puhastusele ja pesemisele
Keskkonnatundlikkus
Valige tolmuimejad, nagu vanad ajalehed või tühjad toidud

Säilitamise ja obsessiiv-kompulsiivse häire seos

Ladustamine

Obsessiiv-kompulsiivne hoidmine (väärisesemete kogumine ja ladustamine) on obsessiiv-kompulsiivse häirega inimeste tavaline sümptom. Kuid inimesed, kellel on säilitamise sümptomeid, on tõenäolisemad kui muud häired, näiteks depressioon, traumaatiline stressihäire (PTSD), obsessiiv-kompulsiivne häire, ADHD või ADHD.
Obsessiiv-kompulsiivse häire sümptomid lastel

Obsessiiv-kompulsiivse häire ravi
OKH lastel
Kui obsessiiv-kompulsiivse häire ilmnemine toimub tavaliselt noorukieas või noorukieas, siis mõnikord tekivad lastel ODC-ga sarnased sümptomid. Põhjaliku meditsiinilise ja psühholoogilise läbivaatuse korral võivad muude häirete sümptomid, näiteks tähelepanupuudulikkuse häire, autism ja Tora sündroom, olla enne diagnoosi vajamist väga sarnased OKH sümptomitega.
Iseravimine obsessiiv-kompulsiivse häire ravis

  1. soovitus: kulutage aega vastastikusele abile

Teie elustiil mängib olulist rolli selles, kuidas end tunnete, ja see võib aidata teie ärevust ja jõudlust kontrollida.
Regulaarne treenimine

Treeningu mõju obsessiiv-kompulsiivse häire ravile

Treening on loomulik ja väga tõhus viis ärevuse vähendamiseks. Treeningu abil saate OCD sümptomeid kontrollida, tugevdades närvisüsteemi, et hoida oma fookust meeles, kui olete sellest kinnisideeks. Treeningu enim kasutamiseks, d

Accessibility