2
اکتبر

Obsedantno-kompulzívna terapia – Problémy a obsedantné nutkania majú logické riešenia

Obsedantno-kompulzívna porucha Chcete sa dostať von z domu, ale odomknite ho a niekoľkokrát zatvorte, aby ste sa uistili, že je uzamknutý. Kúpanie je dlhšie a dlhšie ako obvykle, alebo pri chôdzi po uliciach nekráčajte po jazdných pruhoch. Tieto príznaky sú dnes súčasťou symptómov OCD (obsedantno-kompulzívna porucha). OCD je jednou z 20 hlavných príčin chorôb súvisiacich s chorobami na svete a je prístupná pre všetkých v súčasnom svete a možno mnohí z nás trpia bez toho, aby o tom vedeli. Pozrime sa na príznaky a spôsoby liečby obsedantno-kompulzívnej poruchy, aby sme zachránili seba, ľudí okolo nás alebo deti, ktorým trpíme, ale nepochybne ich nedokážeme odhaliť.

Liečba obsedantno-kompulzívnej poruchy
Ak idete na žehličku dvakrát, skontrolujte, či ju neodpojíte. Alebo ste zamkli dvere auta, je to normálne. Ale ak máte obsedantno-kompulzívnu poruchu (OCD), vaše obsedantno-kompulzívne myšlienky a správanie sa tak intenzívne, že sú v rozpore s vašim každodenným životom. Je nepravdepodobné, že by ste všetko vyriešili. Ale nebojte sa, toto je riešenie. Tieto nežiaduce myšlienky a iracionálne myšlienky sa môžete zbaviť stratégiami a stratégiami starostlivosti o seba a získať kontrolu nad svojím životom.

Čo je obsedantno-kompulzívna porucha?
Obsedantno-kompulzívna porucha (OCD) je úzkostná porucha charakterizovaná nekontrolovanými, nechcenými myšlienkami a opakovanými správaním, ktoré podľa vás nútia robiť. Ak máte OCD, pravdepodobne viete, že vaše obsedantné myšlienky a správanie sú iracionálne, ale nebudete schopní odolať problému a utečiete.

Obsedantno-kompulzívna porucha, ako je ihla v starom tropickom počítadle, spôsobuje, že mozog sa uzamkne v niektorých myšlienkach alebo veciach. Napríklad môžete uhryznúť 20-krát alebo si umyť ruky 20-krát, aby ste sa uistili, že sú dvierka rúry zatvorené alebo že sú ruky čisté.

Liečba obsedantno-kompulzívnej poruchy
Obsedantno-kompulzívne porozumenie
Nútené obsedantné myšlienky, obrázky alebo škodlivé motívy, ktoré sa opakovane objavili vo vašej mysli. Nie je to to, čo chcete, ale nemôžete to zastaviť. Bohužiaľ, tieto obsedantné myšlienky sú často nepríjemné a znepokojujúce.

Posadnutosť, správanie alebo opakujúce sa vzorce správania, ktoré podľa vás chcete robiť znova a znova. Obsedantno-kompulzívna porucha sa obvykle snaží eliminovať obsedantno-kompulzívnu poruchu.

Napríklad, ak sa obávate kontaminácie, bude tendencia k skorému čisteniu. Mier však nikdy nevydrží. V skutočnosti sú obsedantné myšlienky intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým a často vedú k úzkosti, pretože sa stávajú ťažšími a časovo náročnejšími ako v minulosti. Toto je zlý kruh OCD.

Liečba obsedantno-kompulzívnej poruchy
Klasifikácia ľudí s obsedantno-kompulzívnou poruchou
Mať obsedantné myšlienky a správanie nemusí nevyhnutne znamenať, že máte obsedantno-kompulzívnu poruchu. U ľudí s OCD spôsobujú tieto myšlienky a správanie extrémnu úzkosť, trávia veľa času a narušujú každodenný život a vzťahy.

Väčšina ľudí s obsedantno-kompulzívnou poruchou (OCD) je obsedantná aj kompulzívna, ale niektorí ju majú sami.
Obsedantné myšlienky

Liečba obsedantno-kompulzívnej poruchy
Obsedantné myšlienky
Obsedantno-kompulzívne myšlienky pri obsedantno-kompulzívnej poruche zahŕňajú:

Strach z kontaminácie baktériami, pôdou alebo inými kontaminovanými materiálmi
Strach zo straty kontroly a zranenia seba alebo iných
Intenzívne sexuálne myšlienky a myšlienky
Príliš veľké zameranie na etiku
Strach zo straty alebo straty, čo môžete potrebovať
Poradie: Myšlienka, že všetko musí byť na svojom mieste „správne“
Povera: Venujte väčšiu pozornosť veciam, ktoré sú dobré alebo zlé

Liečba obsedantno-kompulzívnej poruchy
Obsedantno-kompulzívne správanie, ktoré sa zvyčajne spája s obsedantno-kompulzívnou poruchou:
Osviežujúce a radikalizujúce veci, ako sú zámky, zariadenia a spínače atď
Častý kontakt s členmi rodiny s cieľom zabezpečiť ich zdravie a pohodu
Počítanie, odtlačky prstov, opakovanie konkrétnych slov a ďalšie nezmysly na zníženie úzkosti
Trávte veľa času čistením a umývaním
Citlivosť na životné prostredie
Vyberte si vysávače, ako sú staré noviny alebo prázdne potraviny

Vzťah medzi ukladaním a obsedantno-kompulzívnou poruchou

skladovanie

Obsedantno-kompulzívne skladovanie (zhromažďovanie a uchovávanie cenností) je častým príznakom ľudí s obsedantno-kompulzívnou poruchou. Ľudia so symptómami ukladania sú však pravdepodobnejšie ako iné poruchy, ako sú depresia, traumatická stresová porucha (PTSD), obsedantno-kompulzívna porucha, porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD).
Príznaky obsedantno-kompulzívnej poruchy u detí

Liečba obsedantno-kompulzívnej poruchy
OCD u detí
Kým nástup obsedantno-kompulzívnej poruchy zvyčajne nastáva v dospievaní alebo v dospievaní, u detí sa niekedy vyskytnú príznaky podobné ODC. Príznaky iných porúch, ako je porucha pozornosti, autizmus a syndróm Tóry, sa však môžu veľmi podobať príznakom OCD skôr, ako je potrebná akákoľvek diagnóza, ak sa vykoná dôkladné lekárske a psychologické vyšetrenie.
Samoliečba pri liečbe obsedantno-kompulzívnej poruchy
Návrh 1: Trávte čas vzájomnou pomocou

Váš životný štýl hrá dôležitú úlohu v tom, ako sa cítite, a môže vám pomôcť zvládnuť úzkosť a výkon.
Pravidelné cvičenie

Vplyv cvičenia na liečbu obsedantno-kompulzívnej poruchy

Cvičenie je prirodzený a veľmi efektívny spôsob, ako znížiť úzkosť. Cvičením môžete ovládať príznaky OCD posilnením nervového systému, aby ste nezabudli na svoje zameranie, keď ste ním posadnutí. Pre najčastejšie využitie cvičenia d

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility