1
اکتبر

Leczenie nudy – poprzez wyeliminowanie nawyków i wykończenie

Nuda leczenie złych nawyków żywieniowych Zła dieta, oprócz tego, że może wywoływać nudności i bóle brzucha, może wpływać na nasz stan psychiczny, powodując takie objawy jak drażliwość, wahania nastroju, decentralizacja, agresja, gniew lub więcej Staje się aktywny. Jeśli cierpisz na wahania nastroju, wypisz listę produktów, które jesz w ciągu dnia, aby dowiedzieć się, jaki jest związek między jedzeniem a zmianami nastroju.

Leczenie nudy

 1. Plan domu
  Jeśli chcesz być szczęśliwszy, zmień wygląd domu, ponieważ środowisko ma ogromny wpływ na nasz nastrój. Na przykład czerwony może powodować, że ludzie będą drażliwi i nerwowi, a żółty – radość, a niebieski – spokój. Badania pokazują również, że korzystanie z relaksujących zdjęć, takich jak piękne krajobrazy, pozytywnie wpłynie na nasz nastrój oraz zmniejszy stres i chaos.

Leczenie nudy

 1. Uaktualnienia
  Większość z nas marzy o ulepszeniach, ale w rzeczywistości uważamy, że nie jest to obiecujące. Badacze z University of Warwick odkryli, że kiedy pracownik jest awansowany, jego stres i stres są zagrożone, a zdrowie psychiczne.

Leczenie nudy

 1. Lampki nocne
  Jeśli regularnie oglądasz telewizję lub podczas snu, uważaj na swoje nerwy i nastrój następnego dnia. Badania pokazują, że światło nocne może być barierą dla produkcji melatoniny, hormonu wpływającego na ludzki nastrój. Melatonina jest produkowana tylko w ciemności, więc staraj się używać grubych zasłon w domu i wyłączaj wszystkie światła podczas snu.

Leczenie nudy

 1. Niedobory składników odżywczych
  Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do depresji, ale jednocześnie dieta może pogorszyć lub pogorszyć depresję. Brak witaminy D, witaminy B i kwasów tłuszczowych omega-3 może prowadzić do depresji i chaosu. Spróbuj więc włączyć te składniki odżywcze do swojej diety.

Leczenie nudy

 1. Przyjaciele
  Nie myśl, że spędzanie czasu z przyjaciółmi to świetny sposób na zdrowie, jednak wszystko zależy od ich nastroju. Według naukowców nasze emocje (pozytywne lub negatywne) są zaraźliwe i często są przekazywane między ludźmi, nie wiedząc o tym. Co ciekawe, czasami nawet bez spotykania się z przyjaciółmi, jesteśmy pod wpływem ich nastroju. Na przykład jedno badanie wykazało, że użytkownicy Facebooka mogą wpływać na użytkowników przez okres do 3 dni.

Leczenie nudy

 1. Niski sen
  Wielu z nas wie, że brak snu powoduje zmęczenie, ale naukowcy twierdzą, że sen to tyle samo snu. Ci, którzy upadli, są podatni na depresję, nawet jeśli zasypiają. Staraj się więc przespać wcześnie w nocy i oczywiście prześpij się.
 2. Pigułki ciążowe
  Naukowcy twierdzą, że kobiety z tabletkami antykoncepcyjnymi są dwa razy bardziej narażone na rozwój chorób ginekologicznych. W przypadku niektórych kobiet tabletki te powodują również takie stany, jak zmiany nastroju i utrata libido.

Leczenie nudy

 1. Palenie tytoniu
  Wszyscy wiemy, że palenie zwiększa ryzyko raka, chorób serca i wczesnego początku. Ale interesujące jest wiedzieć, że palenie wpływa na zdrowie psychiczne ludzi. Naukowcy z Nowej Zelandii stwierdzili, że palacze i osoby uzależnione od nikotyny są bardziej przygnębione niż inni.
 2. Słońce
  Istnieje ryzyko sezonowych zaburzeń afektywnych w ciemne zimowe dni, ale czy wiesz, że słońce może również powodować zmęczenie i depresję? Chociaż letnie zaburzenia afektywne dotykają tylko 1% ludzi, poważne powikłania, takie jak bezsenność, utrata apetytu i depresja są częste.

Leczenie nudy
Pierwsza przyczyna zmęczenia: depresja i stres
Jeśli czujesz pragnienie i chcesz wykonywać jakąkolwiek czynność, będziesz sfrustrowany i czerpiesz przyjemność z czynności, która jest czasochłonna, a także możesz czuć się zmęczony i zdenerwowany; w wielu przypadkach możesz być rozczarowany, że Lęk lub depresja powraca. Ludzie, którzy doświadczają tych dwóch stanów, są bardzo zmęczeni i wkrótce denerwują się z powodu niskiego progu tolerancji. Rozpoznaj i pozbądź się objawów depresji.
Nadmierny i długotrwały stres zmniejsza skupienie i frustrację. Spróbuj zapoznać się z technikami radzenia sobie ze stresem. Bieganie zamiast perfekcjonizmu i szukanie wysokich biegaczy jest nieco mniej antagonistyczne i mniej prawdopodobne, że wytrzyma mniejszą presję.
Jeśli chcesz być zdrowszy i szczęśliwszy, przyjrzyj się bliżej swojemu otoczeniu i zmień wygląd domu, aby poprawić nastrój.

Leczenie nudy
Unikaj nadmiernego snu, przejadania się i innych ospałych rzeczy i słabej woli.
11- Brak podjęcia decyzji i opóźnienie w działaniu powoduje utratę wielu duchowych i materialnych korzyści, które mogą skutkować wieloma stratami.

 1. Pamiętaj, aby poprawić decyzje potrzebne do dokonania poprzedniej wyceny i zwróć uwagę na fakt, że jesteś gotowy robić ważne rzeczy na przeszłość.

13 – Uważaj na decyzje i działania klanu, bądź w dobrej dojrzałości, abyś miał odwagę ciężko pracować i wzmocnić podejmowanie decyzji i wdrażanie.

 1. Nie zapominaj o regularnych ćwiczeniach, które bardzo skutecznie wzmacniają wolę.
 2. Podejmując łatwe decyzje w prostych zadaniach, stopniowo zwiększa poczucie własnej wartości i upodmiotowienie oraz toruje drogę trudnym i złożonym decyzjom.

Leczenie nudy
Drugą przyczyną zmęczenia jest złe odżywianie
Złe nawyki żywieniowe wpływają na nasz stan psychiczny

Accessibility