Can sıkıntısı Arıtımı – Alışkanlıkları ortadan kaldırarak ve son dokunuşları

Kötü beslenme alışkanlıklarının can sıkıntısı tedavisi Kötü beslenme, mide bulantısı ve karın ağrısı gibi durumlar yaratabilmenin yanı sıra zihinsel durumumuzu da etkileyebilir; Aktif olur. Eğer ruh hali değişimlerinden muzdarip iseniz, yediğiniz besinler ve ruh haliniz arasındaki ilişkiyi bulmak için gün boyunca yediğiniz yiyecekleri listeleyin.

Can sıkıntısı tedavisi

 1. Ev planı
  Daha mutlu ve daha mutlu olmak istiyorsanız, ev tasarımınızı değiştirin, çünkü ortamın ruh halimiz üzerinde büyük etkisi vardır. Örneğin, kırmızı insanları sinirlendirebilir ve sinirlendirebilirken, sarı neşe yaratır ve mavi huzur yaratır. Araştırmalar ayrıca güzel manzaralar gibi rahatlatıcı görüntüler kullanmanın ruh halimizi olumlu yönde etkileyeceğini ve stresi ve kaosu azaltacağını gösteriyor.

Can sıkıntısı tedavisi

 1. Yükseltmeler
  Birçoğumuz terfi görmeyi hayal ediyoruz, ama gerçek şu ki, umut verici olmadığını düşünüyoruz. Warwick Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, bir işçinin terfi ettirildiğinde, stres ve stresinden ödün verdiğini ve zihinsel sağlığının tehlikeye atıldığını bulmuşlardır.

Can sıkıntısı tedavisi

 1. Başucu Işıkları
  Düzenli olarak TV’nizi izlerseniz veya uykunuzda okurken, sinirlerinizdeki etkilere ve ertesi gün ruh halinize dikkat edin. Araştırmalar gece ışığının insan ruhunu etkileyen bir hormon olan melatoninin üretimine engel olabileceğini göstermektedir. Melatonin sadece karanlıkta üretilir, bu nedenle evinizde kalın perdeler kullanmaya ve uyurken tüm ışıkları kapatmaya çalışın.

Can sıkıntısı tedavisi

 1. Besin eksiklikleri
  Depresyona yol açabilecek birçok faktör vardır, ancak aynı zamanda diyet depresyonun daha da kötüleşmesine neden olabilir. D vitamini eksikliği, B vitamini ve omega-3 yağ asitleri, depresyon ve kaosa neden olabilir. Bu yüzden bu besinleri diyetinize dahil etmeye çalışın.

Can sıkıntısı tedavisi

 1. Arkadaşlar
  Arkadaşlarla zaman geçirmenin iyi olmanın harika bir yol olduğunu düşünmeyin, ancak bu onların ruh hallerine bağlı. Araştırmacılara göre, duygularımız (olumlu veya olumsuz) bulaşıcıdır ve çoğu zaman bunu bilmeden kişiden kişiye aktarılır. İlginçtir, bazen arkadaş görmeden bile, onların ruh halinden etkileniriz. Örneğin, bir çalışma Facebook kullanıcılarının 3 güne kadar kullanıcıları etkileyebileceğini gösterdi.

Can sıkıntısı tedavisi

 1. Düşük uyku
  Birçoğumuz uykusuzluğun yorgunluğa neden olduğunu biliyoruz, ancak araştırmacılar uykunun uykunun kadar olduğunu söylüyor. Geri kalmış olanlar, uyuya kalsalar bile depresyona yatkındırlar. Bu yüzden geceleri biraz uyumaya çalışın ve tabii ki yeterince uyuyun.
 2. Hamilelik hapları
  Araştırmacılar, doğum kontrol hapı olan kadınların jinekolojik hastalıklara yakalanma ihtimalinin iki katı olduğunu söylüyor. Bazı kadınlar için bu haplar aynı zamanda ruh hali değişimleri ve libido kaybı gibi durumlara da neden olur.

Can sıkıntısı tedavisi

 1. Sigara içmek
  Hepimiz sigara içmenin kanser, kalp hastalığı ve erken başlangıç ​​riskini arttırdığını biliyoruz. Ancak sigara içmenin insanların ruh sağlığını etkilediğini bilmek ilginçtir. Yeni Zelandalı araştırmacılar, sigara içenlerin ve nikotin bağımlılarının diğerlerinden daha fazla depresyonda olduğunu tespit ediyor.
 2. Güneş
  Karanlık kış günlerinde mevsimsel duygusal bozukluklar riski vardır, ancak güneşin insanları yorgun ve depresyona sokabileceğini biliyor muydunuz? Yaz aylarında duygusal bozukluklar insanların sadece% 1’ini etkilese de uykusuzluk, iştahsızlık ve depresyon gibi ciddi komplikasyonlar yaygındır.

Can sıkıntısı tedavisi
İlk yorgunluk nedeni: depresyon ve stres
Susamışsanız ve herhangi bir aktivite yapmak istiyorsanız, hüsrana uğrayacak ve zaman alan bir faaliyetten zevk alacaksınız ve yorgun ve üzgün hissedebilirsiniz, çoğu durumda hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Anksiyete veya depresyon geri döner. Bu iki koşulu yaşayan insanlar çok yoruldular ve düşük tolerans eşiği nedeniyle kısa sürede sinirlendiler. Tanı ve depresyon belirtileri kurtulmak.
Aşırı ve uzun süreli stres odak ve hayal kırıklığını azaltır. Stres yönetimi tekniklerini tanımaya çalışın. Mükemmeliyetçi olmak yerine koşmak ve koşucuları bulmak yerine koşmak biraz daha az düşmanca ve daha az baskıya daha az dayanması daha az olası.
Daha sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız, yaşam ortamınıza daha yakından bakın ve ruh halinizi iyileştirmek için evinizin tasarımını değiştirin.

Can sıkıntısı tedavisi
Aşırı uyku, aşırı yeme ve diğer halsiz şeylerden ve zayıf bir iradeden kaçının.
11- Karar almamak ve eylemdeki gecikmeyi önlemek, birçok kayba yol açabilecek birçok manevi ve maddi menfaatin kaybına neden olur.

 1. Önceki değerlemenizi yapmak için ihtiyaç duyduğunuz kararları düzeltmeyi ve geçmiş için önemli şeyler yapmaya hazır olduğunuza dikkat etmeyi unutmayın.

13 – Klanın kararlarına ve faaliyetlerine dikkat edin, sıkı çalışın ve karar verme ve uygulamanızı güçlendirin cesaretini alabilmeniz için iyi olgunluğa sahip olun.

 1. İradeyi güçlendirmede çok etkili olan düzenli egzersizi unutmayın.
 2. Basit görevlerde kolay kararlar alarak, özgüvenini ve güçlenmesini yavaş yavaş arttırır ve zor ve karmaşık kararların önünü açar.

Can sıkıntısı tedavisi
İkinci yorgunluk nedeni beslenme yetersizliğidir
Kötü beslenme alışkanlıkları zihinsel durumumuzu etkiler

این را به اشتراک بگذارید!

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *