30
سپتامبر

טיפול שיעמום – על ידי ביטול הרגלים ונגיעות גימור

טיפול שיעמום בהרגלי אכילה גרועים תזונה לקויה, בנוסף ליכולת לגרום למצבים כמו בחילה וכאבי בטן משפיעים גם על מצבנו הנפשי, וגורמים למצבים כמו עצבנות, שינויי מצב רוח, חוסר ריכוז, תוקפנות, כעס ועוד הופך להיות פעיל. אם אתם סובלים מתנודות במצב הרוח, רשמו את המזונות שאתם אוכלים לאורך כל היום בכדי לגלות את הקשר בין המזונות שאתם אוכלים לבין תנודות במצב הרוח שלכם.

טיפול שיעמום

 1. תוכנית בית
  אם אתה רוצה להיות מאושר ומאושר יותר, שנה את עיצוב הבית שלך כי לסביבה יש השפעה עצומה על מצב הרוח שלנו. לדוגמא, אדום יכול לגרום לאנשים להיות עצבניים ועצבניים, ואילו צהוב יוצר שמחה וכחול יוצר שלווה. מחקרים מראים גם כי שימוש בתמונות מרגיעות, כמו נוף יפהפה, ישפיע לטובה על מצב הרוח שלנו ויפחית את הלחץ והכאוס.

טיפול שיעמום

 1. שדרוגים
  רובנו חולמים על שדרוגים, אבל המציאות היא שאנחנו חושבים שזה לא מבטיח. חוקרים מאוניברסיטת וורוויק מצאו שכאשר מקודמים עובד עובדת או לחץ נפוצה נפגעים ובריאותו הנפשית נפגעת.

טיפול שיעמום

 1. אורות ליד המיטה
  אם אתה צופה בטלוויזיה שלך באופן קבוע או בזמן שאתה קורא בשנתך, היזהר מההשפעות על העצבים ועל מצב הרוח שלך למחרת. מחקרים מראים שאור לילה יכול להוות מחסום לייצור מלטונין, הורמון המשפיע על מצב הרוח האנושי. מלטונין מיוצר רק בחושך, לכן נסו להשתמש בוילונות עבים בבית שלכם וכבו את כל האורות בזמן שאתם ישנים.

טיפול שיעמום

 1. חסרים תזונתיים
  ישנם גורמים רבים שיכולים להוביל לדיכאון, אך יחד עם זאת התזונה יכולה להחמיר או להחמיר. חוסר בוויטמין D, ויטמין B וחומצות שומן אומגה 3 יכול להוביל לדיכאון וכאוס. אז נסה לכלול חומרים מזינים אלה בתזונה שלך.

טיפול שיעמום

 1. חברים
  אל תחשוב שבילוי עם חברים זו דרך נהדרת להיטיב, עם זאת, הכל תלוי במצב רוחם. לדברי החוקרים, הרגשות שלנו (חיוביים או שליליים) מדבקים ולעיתים קרובות מועברים מאדם לאדם מבלי לדעת זאת. מעניין, לפעמים אפילו בלי לראות חברים, אנו מושפעים ממצב הרוח שלהם. לדוגמה, מחקר אחד הראה שמשתמשים בפייסבוק יכולים להשפיע על משתמשים עד 3 ימים.

טיפול שיעמום

 1. שינה נמוכה
  רבים מאיתנו יודעים כי חוסר שינה גורם לעייפות, אולם החוקרים טוענים כי שינה היא באותה מידה שינה. מי שנפל לאחור נוטה לדיכאון, גם אם הוא נרדם. אז נסו לישון קצת בשעות הלילה המוקדמות וכמובן, לישון מספיק.
 2. כדורי הריון
  החוקרים טוענים כי נשים עם גלולות למניעת הריון נוטות פי שניים לפתח מחלות גינקולוגיות. אצל חלק מהנשים, גלולות אלה גורמות גם למצבים כמו שינויי מצב רוח ואובדן הליבידו.

טיפול שיעמום

 1. עישון
  כולנו יודעים שעישון מעלה את הסיכון לסרטן, מחלות לב והופעה מוקדמת. אבל מעניין לדעת כי עישון משפיע על בריאותם הנפשית של אנשים. חוקרים מניו זילנד מגלים כי מעשנים ומכורים לניקוטין הם בדיכאון יותר מאחרים.
 2. השמש
  קיים סכנה להפרעות רגישות עונתיות בימי החורף החשוכים, אך האם ידעת שהשמש יכולה גם לגרום לאנשים להיות עייפים ומדוכאים? למרות שהפרעות רגישות בקיץ משפיעות רק על 1% מהאנשים, נפוצים סיבוכים קשים כמו נדודי שינה, אובדן תיאבון ודיכאון.

טיפול שיעמום
הגורם הראשון לעייפות: דיכאון ולחץ
אם אתה מרגיש צמא ורוצה לעשות כל פעילות, תתאכזב ותהנה מפעילות מהנה לעיתים, ואתה עלול להרגיש עייף ונסער; במקרים רבים אתה עלול להתאכזב מכך חרדה או דיכאון חוזרים. אנשים שחווים את שני התנאים הללו הם עייפים מאוד ועד מהרה נעשים עצבניים בגלל סף הסובלנות הנמוך. הכירו ונפטרו מתסמיני הדיכאון.
לחץ מוגזם וממושך מפחית את המיקוד והתסכול. נסה להכיר את טכניקות ניהול הלחץ. לרוץ במקום להיות פרפקציוניסט ולחפש רצים גבוהים, זה קצת פחות אנטגוניסטי ופחות סביר לעמוד בפחות לחץ.
אם אתה רוצה להיות בריא ומאושר יותר, התבונן מקרוב בסביבת המגורים שלך ושנה את עיצוב הבית שלך בכדי לשפר את מצב הרוח שלך.

טיפול שיעמום
הימנעו משינה מופרזת, אכילת יתר ודברים אטים אחרים ורצון חלש.
11 – אי קבלת החלטות ועיכוב בפעולה גורמת לאובדן של יתרונות רוחניים וחומריים רבים העלולים לגרום להפסדים רבים.

 1. זכור לתקן את ההחלטות הדרושות לך בכדי לקבל את הערכתך הקודמת ולשים לב לעובדה שאתה מוכן לעשות דברים חשובים לעבר.

13 – הקפידו על החלטותיו של השבט ופעולותיו, היו בשלות טובה בכדי שתוכלו להיות אומץ לעבוד קשה ולחזק את קבלת ההחלטות והביצוע שלכם.

 1. אל תשכח פעילות גופנית סדירה אשר יעילה מאוד לחיזוק הרצון.
 2. על ידי קבלת החלטות קלות במשימות פשוטות, זה מגביר בהדרגה את ההערכה העצמית וההעצמה וסולל את הדרך להחלטות קשות ומורכבות.

טיפול שיעמום
הגורם השני לעייפות הוא תזונה לקויה
הרגלי אכילה גרועים משפיעים על מצבנו הנפשי

برچسب‌ها:, , , ,

Accessibility