कान संक्रमण उपचार – कान को उपचार मा कान प्रशिक्षण

कान संक्रमणको कान कान संक्रमणको सबैभन्दा सामान्य र साधारण बाल्यावस्थाको रोग हो। बच्चालाई दुई बर्ष भन्दा कम उमेरको डाक्टरमा पठाइनुको सबैभन्दा सामान्य कारण मध्यम कान संक्रमण हो। मध्यम-अवधि संक्रमण ओटिटिस मिडियाको रूपमा चिनिन्छ। Cases०% अवस्थाहरूमा, मध्यम कान संक्रमण यसको आफ्नै उपचार गरिन्छ, तर यदि उपचार नगरिएमा, यो अपूरणीय हुन सक्छ। केही बच्चाहरूलाई ओस्टियोआर्थराइटिसको खतरा हुन्छ, जसलाई months महिना भन्दा कम उमेरको रूपमा लिन सकिन्छ।

कान संक्रमण उपचार
मध्य कानलाई सूक्ष्मजीवहरू द्वारा आक्रमणबाट जोगाउनुहोस्
मध्य कान डिस्चार्जबाट बाहिर निस्कनुहोस्

मध्यम कान र स्वरयन्त्र स्पेसमा हावाको चापको सन्तुलन

युस्टाचियन ट्यूब छोटो र अक्सर कार्टिलाज हो। कोण लगभग १० डिग्री छ, जबकि वयस्कमा यो degrees 45 डिग्री हुन्छ, जसले मध्य कानलाई बढी सुरक्षित गर्दछ।

कान संक्रमण उपचार
नेफ्रिटिस र मध्य कान संक्रमण
खराब प्रदर्शन अटिज मिडियालाई विचार गर्नु पर्ने एक कारक हो। जब यो म्याकेनिकल वा फंक्शनल ध्यानमा लागू गरिन्छ, यो प्रक्रिया पूरा गर्न, मध्य कानमा कुनै पनि प्रवेशित वायु श्लेष्म झिल्लीको माध्यमबाट अवशोषित हुन्छ र मध्य कानमा एक नकारात्मक दबाव र तरल पदार्थ सिर्जना गर्दछ इन्फेक्सनको साथ मध्य कानको सूजन जस्तै हो। छ टन्सिलको पुरानो संक्रमण देख्न सकिदैन र एडेनोइडले छेउछाउको संरचना सूजनलाई असर गर्न सक्दछ बेसल वा खुला ध्वनिक च्यानल अवरोधमा खडा हुन्छ, जसले यस अवस्थालाई निम्त्याउँछ यांत्रिक अवरोध वा सानो प्लास्टिक र सी horn कार्यमा हस्तक्षेप हुन सक्छ। नराम्रो ट्यूब समारोह अक्सर परोक्ष रूपमा टायम्पेनिक झिल्लीको उपचारमा खाली खाली भेन्टिलेसन ट्यूबको परिचय द्वारा प्रसारित हुन्छ।

कान संक्रमण उपचार
बाल संक्रमण र बाल्यकालको सबैभन्दा आम रोग मध्ये एक कान संक्रमण हो। कानमा संक्रमणको कारण सुन्ने क्षतिले बच्चाहरूमा बोली समस्याहरू निम्त्याउन सक्छ। कानमा संलग्न रहेको क्षेत्रको आधारमा, संक्रमणलाई फरक तरिकाले उपचार गर्न सकिन्छ। कानको संक्रमणलाई वैज्ञानिक नाम ओटिटिस भनिन्छ। आवाज बाहिरी कान र मध्य कानको माध्यमबाट घोंघामा पुग्छ। आवाज प्रसारणको लागि कुनै पनि अवरोधले श्रवण क्षमता गुमाउन सक्छ। निम्न तालिकाले कान संक्रमणका प्रकारहरू, उनीहरूका लक्षणहरू र कारणहरू र तिनीहरूको उपचार प्रस्तुत गर्दछ:

कान संक्रमण उपचार
मध्य कान संक्रमण
कान शरीरको एक महत्वपूर्ण अंग को रूप मा रोगजनकहरु र भाइरस र ब्याक्टेरिया जस्तै संक्रामक एजेन्टमा संलग्न हुन सक्छ। सबैभन्दा सामान्य बाल्यावस्थाको रोग मध्ये एक कान संक्रमण हो, विशेष गरी मध्य कान संक्रमण। कानमा बाहिरी कान, मध्य कान र भित्री कानको parts भागहरू हुन्छन्। मध्य कानको सूजनलाई ओटिटिस मिडिया भनिन्छ। ओटिटिस मिडिया प्राय: to देखि २ months महिनाको उमेरमा देखा पर्दछ। Three० प्रतिशत उमेर मुनिका बच्चाहरूको and० प्रतिशत र पाँच वर्ष मुनिका अस्सी प्रतिशत बच्चाहरू ओटिटिस मिडियाको अनुभव गर्छन्।

ओटिटिस मिडिया वा मध्यम कानको संक्रमण केटाहरूमा बढी देखिन्छ।

कान संक्रमण उपचार
मध्य कान विकारहरूलाई असर गर्ने कारकहरू

बोसो र बोसो

संरचनात्मक अस्थिरता

अबी बेबा मोड

अबी बेबा मोदी परिवार केबल

काममा हुँदा

एलर्जी

सूप ट्युनहरू

तपाईंको धुनहरू
कान संक्रमण वा ओटिटिस मिडियाको बिभिन्न प्रकार हुन्छन्, जुन तल सूचीबद्ध छन्:

यो दिनको उत्सव

यी मोडहरू

यी फास्टनरहरू

यी साधारण मोडहरू हुन्

Adhesive Adhesive

यी सामान्य उपचारहरू

यो विचित्र ठाउँ

कान संक्रमण उपचार
साइनसाइटिस र कान संक्रमण
साइनस केहि हड्डीहरूको हड्डी ठाउँ हुन्, जुन प्राय हावाले भरिन्छ र श्लेष्म झिल्ली हुन्छ। साइनस अनुहारको अधिकांश भागहरूमा गाला, जबडा र निधारमा समावेश छन्। साइनसको संलग्नतामा आधारित लक्षणहरू फरक हुन सक्छ। माथिल्लो फ्रन्टल साइनसको संलग्नताले माथिल्लो भौहौंमा दुखाइ दिन्छ। जबडा साइनसको संलग्नताले यी क्षेत्रहरूमा पीडा उत्पन्न गर्दछ।

साइनसोइडल साइनस एक साइनस हो जसमा कान दुखेको छ र कानमा संक्रमण हुन सक्छ यदि तिनीहरू संलग्न भए। यस साइनस डिसअर्डरको अन्य लक्षणहरूमा घाँटी दुखाइ, ढाड दुख्ने, वा टाउको दुखाइ समावेश छ। सिगरेट धूम्रपान एक कारक हो जसले एकै समय बच्चाहरूमा साइनसिटिस र मध्य कान संक्रमण गराउन सक्छ। साइनसाइटिस उपचार सामान्यतया एक औषधि हो र चिकित्सकले रोगको अवस्था अनुसार औषधि लेख्दछ।

कान संक्रमण उपचार
टन्सिल र कान संक्रमण
टन्सिलले नरम ऊतकहरू समावेश गर्दछ जुन प्राय: मुखको टाढाको छेउमा अवस्थित हुन्छ। यस क्षेत्रमा सूजन र संक्रमणले ज्वरो, घाँटी दुखाइ, थकान, र यस्तै अन्य कारणहरू निम्त्याउँछ। बाल संक्रमणलाई डाक्टरमा सिफारिश गर्ने सबैभन्दा सामान्य कारणहरू कानमा संक्रमण हुन्। बच्चाहरूका कानहरू विशिष्ट शरीर रचनात्मक संरचनाको कारण संक्रमणमा अति संवेदनशील हुन्छन्। बच्चाहरूमा संक्रमणको सबैभन्दा संवेदनशील टन्सिल मध्ये एक तेस्रो टन्सिलर हो। तेस्रो टोन्सिलको विस्तारले कान संक्रमण हुन सक्छ।

प्रतिरक्षामा तेस्रो टोन्सिलरको भूमिका धेरै महत्त्वपूर्ण छ र यसको स्थान नाकको पछाडि छ। तेस्रो टन्सिल युस्टाचियन ट्यूबको नजिक छ। युस्टाचियन ट्यूब भनेको मुख र मध्य कान बीचको इन्टरफेस हो। युस्टाचियन ट्यूबहरूमा कुनै पनि अवरोधले मध्य कान संक्रमण गराउन सक्छ। टन्सिलको सूजन र संक्रमण भएको खण्डमा युस्टाचियन ट्यूब अवरुद्ध हुन्छ र यसले मध्य कानमा संक्रमण गराउँछ। मध्य कान संक्रमणको एक मुख्य कारण वास्तवमा टन्सिलाईटिस द्वारा युस्टाचियन ट्यूब अवरोध हो। औषधि उपचारहरू प्राथमिक उपचार हुन् र एक गम्भीर संक्रमणको स्थितिमा शल्यक्रिया र टन्सिललेक्टोमी तपाईंको चिकित्सकले गर्न सक्छन्।

कान संक्रमणले टिनिटस निम्त्याउन सक्छ
बिभिन्न कारणहरूले बजको कारण गर्दछ। टिन्निटसको एउटा कारण कान संक्रमण हो। कानमा संक्रमण भनेको बच्चाहरूलाई चिकित्सकमा सिफारिश गर्ने सबैभन्दा सामान्य कारण हो। दूषित पानीमा पौडिने, दूषित वातावरण, ब्याक्टेरिया र भाइरस लगायत वयस्कहरूले कानका विभिन्न कारणहरूले गर्दा संक्रमण हुन सक्छ। बज एक रोगको लक्षण हो। मध्य कानमा तरलताको उपस्थिति टिनिटस पछि आउँछ। सूजन

این را به اشتراک بگذارید!

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *