17
سپتامبر

Oparzenia słoneczne – porady dotyczące leczenia oparzeń słonecznych

Oparzenia słoneczne Niestety, aby zapobiec oparzeniom słonecznym, jedynym sposobem na uniknięcie silnego nasłonecznienia jest, ale istnieje sposób leczenia oparzeń słonecznych i ran. Poniżej przedstawiamy metody, które można łatwo zastosować i które pozwalają na naturalne oparzenia słoneczne w domu.

Leczenie oparzeń słonecznych
1 Wybierz właściwą drogę do prysznica
Po długim dniu spędzonym na słońcu wszyscy jak najszybciej wchodzą do łazienki. Ale przed pójściem do łazienki pamiętaj, że mydło wysycha i podrażnia skórę. Moczenie bez zimnej wody z mydłem jest znacznie lepszą opcją.

Dermatolog Fredrick Hoberman zaleca połączenie wody i słodzonych napojów, aby zmniejszyć stan zapalny i swędzenie. Działa lepiej przy suszeniu na skórze, więc lepiej jest osuszyć go na skórze niż osuszyć ręcznikiem.

Sok jabłkowy i biały ocet to inne substancje chemiczne stosowane w leczeniu oparzeń słonecznych. Dermatolodzy uważają, że połączenie zimnej wody z filiżanką octu jest bardzo korzystne dla gojenia się ran. Po konsultacji z lekarzem możesz wziąć leki lecznicze w łazience i odprężyć się przez długi czas. Nie zapomnij wysuszyć skóry po nałożeniu maści, rozpuszczalnika itp., Ponieważ nie podrażnia ona skóry.

Jeśli potrzebujesz mydła do mycia skóry, użyj miękkich mydeł, takich jak mydło dla dzieci. Działanie mydła na skórę powoduje suchość skóry.

Leczenie oparzeń słonecznych
2 Użyj kremu nawilżającego
Po umyciu i opróżnieniu ciała użyj balsamów nawilżających i olejków. W przeciwnym razie skóra stanie się sucha i podrażniona. Pamiętaj o nawilżającym środku konserwującym w lodówce, aby toner stał się bardziej użyteczny podczas jego używania.

Leczenie oparzeń słonecznych
3 Opal oparzenia słoneczne mrożonym zielonym groszkiem

Słońce pali ból, którego Bóg ci nie daje, ale kiedy go dostaniesz, po prostu szukasz czegoś interesującego, aby złagodzić swój ból. Aby to zrobić, możesz pomóc lodzie w szklance i umieścić ją w słonecznym miejscu. Powoduje to pochłanianie części ciepła, kurczenie się tętnic i zmniejszenie stanu zapalnego. Jeśli lód nie jest dostępny, idź do zamrażarki i użyj gotujących się potraw, takich jak mrożonki lub cokolwiek innego, co znajdziesz w zamrażarce. Pamiętaj tylko, że te opakowania nie spadają bezpośrednio do strefy zapylenia bez materiału.

Leczenie oparzeń słonecznych
4 Sok z soczystych owoców
Nie przegap zalet wody pitnej. Powinieneś pić dużo wody, aby zrównoważyć wpływ oparzeń słonecznych na suchą skórę. Może nie zwracasz uwagi na ilość wody w owocach, jak większość ludzi. Owoce te zawierają znaczną ilość wody, dlatego są bardzo przydatne w leczeniu suchej skóry. Jeden plasterek arbuza zawiera więcej niż jedną filiżankę wody. Pomagają również owoce takie jak kantalupa i melon. Każdy z tych owoców jest pełen wody. Nie zapomnij o ukrytej mocy owoców w leczeniu oparzeń słonecznych.

Leczenie oparzeń słonecznych
5 Użyj sprężonego lodu
Używanie lodów to powszechna metoda, którą zna większość ludzi.

Umieść lód i wodę w pojemniku. Połóż na nim szmatkę, a następnie nałóż na skórę, aby zmniejszyć stan zapalny i ból. Powtarzaj to kilka razy dziennie przez 10 do 15 minut. Jeśli masz swędzenie i ból, skonsultuj się z lekarzem i weź leki, jeśli to konieczne.

Leczenie oparzeń słonecznych
6 Leczenie przeciwzmarszczkowe lekami na receptę
Czasami mówi się, że leczenie nie leczy bólu, więc powinieneś przejąć lekarstwo. Idź do apteki i zapytaj aptekę, czy leki są najlepsze w łagodzeniu bólu. Przykłady leków na receptę i uzdrowicieli wymieniono poniżej

Hydrokortyzon: 1% hydrokortyzon może leczyć stany zapalne skóry.

Aloe Vera Gel: Aloe Vera ma wspaniały efekt terapeutyczny. Bezalkoholowy żel, kolor i perfumy również pomagają w leczeniu oparzeń słonecznych. Jeśli liść aloesu znajduje się również na pierwszym planie, możesz po prostu usunąć zawartość łyżką i umieścić go w obszarze swędzenia i drapania.

Aby uzyskać więcej informacji na temat leczenia oparzeń słonecznych, zobacz ten link.

Accessibility