17
سپتامبر

Iedeguma apdegumi – padomi, kā ārstēt saules apdegumus

Iedeguma apdegumi diemžēl, lai novērstu saules apdegumus, vienīgais veids, kā novērst spēcīgu saules staru iedarbību, ir, taču ir risinājums apdegumiem un brūcēm. Zemāk mēs piedāvājam metodes, kuras ir viegli pielietojamas un ļauj saules apdegumiem notikt dabiski un mājās.

Ārstēšana pret saules apdegumiem
1 Izvēlieties pareizo dušas ceļu
Pēc ilgas dienas pavadīšanas saulē visi pēc iespējas ātrāk nokļūst vannas istabā. Bet pirms došanās uz vannas istabu atcerieties, ka ziepes izžūst un kairina ādu. Mērcēšana bez auksta ziepjūdens ir daudz labāks risinājums.

Dermatologs Fredriks Hobermans iesaka kombinēt ūdeni un saldinātus dzērienus, lai mazinātu iekaisumu un niezi. Tas labāk darbojas ar žāvēšanu uz ādas, tāpēc labāk to nožūt uz ādas, nevis nosusināt ar dvieli.

Ābolu sula un baltais etiķis ir citas ķīmiskas vielas, lai ārstētu saules apdegumus. Dermatologi uzskata, ka brūču sadzīšanā ļoti labvēlīga ir auksta ūdens un glāzes etiķa kombinācija. Pēc konsultēšanās ar ārstu vannas istabā varat lietot ārstnieciskās zāles un ilgstoši lietot sāpes mazinošus līdzekļus. Pēc ziedes, šķīdinātāja utt. Uzklāšanas neaizmirstiet nožūt ādu, jo tā nekairina ādu.

Ja jums ir nepieciešams ziepes, lai mazgātu ādu, izmantojiet mīkstas ziepes, piemēram, bērnu ziepes. Ziepju iedarbība uz ādu izraisa sausu ādu.

Ārstēšana pret saules apdegumiem
2 Izmantojiet mitrinātāju
Pēc ķermeņa mazgāšanas un iztukšošanas izmantojiet mitrinošus losjonus un eļļas. Pretējā gadījumā jūsu āda kļūs sausa un kairināta. Atcerieties ledusskapī esošo mitrinošo konservantu, lai toneris, to lietojot, kļūtu noderīgāks.

Ārstēšana pret saules apdegumiem
3 Apstrādājiet saules apdegumus ar saldētiem zaļajiem zirnīšiem

Saule dedzina sāpes, kuras Dievs jums nedod, bet, kad tās saņemat, jūs vienkārši meklējat kaut ko interesantu, lai mazinātu sāpes. Lai to izdarītu, jūs varat palīdzēt ledus glāzei un novietot to saulainā vietā. Tas izraisa daļu siltuma absorbcijas, artēriju saraušanos un iekaisuma daudzuma samazināšanos. Ja ledus nav pieejams, dodieties uz saldētavu un lietojiet vārošus ēdienus, piemēram, saldētu pārtiku vai jebko citu, ko atrodat saldētavā. Tikai jāpatur prātā, ka šie iepakojumi bez auduma tieši neietilpst putekļu zonā.

Ārstēšana pret saules apdegumiem
4 Sula, izmantojot sulīgus augļus
Nepalaidiet garām dzeramā ūdens priekšrocības. Jums vajadzētu dzert daudz ūdens, lai kompensētu saules apdegumu iedarbību uz sausu ādu. Varbūt nepievērš uzmanību ūdens daudzumam augļos, tāpat kā lielākajai daļai cilvēku. Šie augļi satur ievērojamu daudzumu ūdens, tāpēc tie ir ļoti noderīgi sausas ādas ārstēšanai. Viena arbūza šķēle satur vairāk nekā vienu tasi ūdens. Jums palīdz arī augļi, piemēram, kantalupa un melone. Katrs no šiem augļiem ir pilns ar ūdeni. Neaizmirstiet augļu slēpto spēku, lai ārstētu saules apdegumus.

Ārstēšana pret saules apdegumiem
5 Izmantojiet saspiestu ledu
Saldējuma lietošana ir izplatīta metode, kuru vairums cilvēku pārzina.

Ielieciet ledu un ūdeni traukā. Ielieciet uz tā audumu un pēc tam uzklājiet to uz ādas, lai mazinātu iekaisumu un sāpes. Atkārtojiet to vairākas reizes dienā 10 līdz 15 minūtes. Ja Jums ir nieze un sāpes, konsultējieties ar ārstu un, ja nepieciešams, lietojiet medikamentus.

Ārstēšana pret saules apdegumiem
6 Anti-novecošanās ārstēšana ar recepšu zālēm
Dažreiz tiek teikts, ka procedūras neārstē sāpes, tāpēc jums vajadzētu pārņemt pretsāpju zāles. Dodieties uz aptieku un jautājiet savai aptiekai, vai medikamenti ir vislabākie sāpju mazināšanai. Zemāk ir uzskaitīti recepšu medikamentu un dziednieku piemēri

Hidrokortizons: 1% hidrokortizons var izārstēt ādas iekaisumu.

Alvejas želeja: Alvejai ir lieliska terapeitiskā iedarbība. Gels, bez alkohola, krāsa un smaržas palīdz arī ārstēt saules apdegumus. Ja arī alvejas lapa ir priekšplānā, jūs varat vienkārši noņemt saturu ar karoti un novietot to uz niezes un skrāpējumu vietas.

Papildinformāciju par saules apdegumu ārstēšanu skatiet šajā saitē.

Accessibility