14
سپتامبر

Päikesepõletused – näpunäited, kuidas ravida päikesepõletusi

Päikesepõletused Kahjuks on päikesepõletuse vältimiseks ainus viis tugeva päikesevalguse käes hoidmiseks, kuid päikesepõletuste ja haavade jaoks on olemas lahendus. Allpool tutvustame meetodeid, mis on hõlpsasti rakendatavad ja võimaldavad päikesepõletusi tekkida nii looduses kui ka kodus.

Päikesepõletuse ravi
1 Valige dušši saamiseks õige viis
Pärast pikka päeva päikese käes veetmist pääsevad kõik võimalikult kiiresti vannituppa. Kuid enne vannituppa minekut pidage meeles, et seep kuivab ja ärritab nahka. Ilma külma seebiveega leotamine on palju parem variant.

Dermatoloog Fredrick Hoberman soovitab põletiku ja sügeluse vähendamiseks kombineerida vett ja magustatud jooke. Naha kuivatamisel toimib see paremini, seetõttu on parem seda rätikuga kuivatamise asemel paremini nahale kuivatada.

Päikesepõletuse raviks on ka muud õunamahl ja valge äädikas. Dermatoloogid usuvad, et külma vee ja tassi äädika kombinatsioon on haavade paranemiseks väga kasulik. Pärast arstiga konsulteerimist võite vannitoas võtta tervendavaid ravimeid ja pikka aega valu leevendada. Ärge unustage pärast salvi, lahusti jne kasutamist naha kuivamist, kuna see ei ärrita nahka.

Kui vajate naha pesemiseks seepi, kasutage pehmeid seepe nagu beebiseebi. Seebi mõju nahale põhjustab naha kuivamist.

Päikesepõletuse ravi
2 Kasutage niisutajat
Pärast keha pesemist ja tühjendamist kasutage niisutavaid losjoneid ja õlisid. Vastasel juhul muutub teie nahk kuivaks ja ärritunud. Pidage meeles külmikus olevat niisutavat säilitusainet, nii et tooner oleks selle kasutamisel kasulikum.

Päikesepõletuse ravi
3 Töödelge päikesepõletust külmutatud roheliste hernestega

Päike põletab valu, mida Jumal teile ei anna, kuid kui saate selle kätte, otsite lihtsalt midagi huvitavat, et oma valu leevendada. Selleks saate aidata jää klaasini ja asetada päikesepaistelisse kohta. See põhjustab osa soojuse imendumist, arterite kokkutõmbumist ja põletiku hulga vähenemist. Kui jää pole saadaval, minge sügavkülmikusse ja kasutage keetvaid toite, näiteks külmutatud toite või midagi muud, mida leiate sügavkülmast. Pidage ainult meeles, et need pakendid ei lange ilma kangata otse tolmutsooni.

Päikesepõletuse ravi
4 Mahl, kasutades mahlaseid puuvilju
Ära jäta kasutamata joogivee eeliseid. Päikesepõletuse mõju kuiva nahale peaksite jooma palju vett. Võib-olla ei pööra sa tähelepanu puuvilja veekogusele, nagu enamik inimesi. Need puuviljad sisaldavad märkimisväärses koguses vett, seega on need kuiva naha ravimisel väga kasulikud. Üks viil arbuusi sisaldab rohkem kui ühte tassi vett. Samuti on abiks puuviljad nagu kantaluup ja melon. Kõik need puuviljad on vett täis. Ärge unustage puuviljade varjatud jõudu päikesepõletuse raviks.

Päikesepõletuse ravi
5 Kasutage kokkusurutud jääd
Jäätise kasutamine on tavaline meetod, millega enamik inimesi on tuttavad.

Pange jää ja vesi anumasse. Pange sellele riie ja seejärel kandke see nahale, et vähendada põletikku ja valu. Korrake seda mitu korda päevas 10 kuni 15 minutit. Kui teil on sügelus ja valu, pöörduge arsti poole ja vajadusel võtke ravimeid.

Päikesepõletuse ravi
6 Vananemisvastane ravi retseptiravimitega
Mõnikord öeldakse, et ravimeetodid ei ravi valu, seetõttu peaksite võtma vasturavimi. Minge apteeki ja küsige oma apteegist, kas ravimid sobivad teie valu leevendamiseks kõige paremini. Allpool on toodud retseptiravimite ja ravitsejate näited

Hüdrokortisoon: 1% hüdrokortisoon võib ravida nahapõletikku.

Aloe Vera geel: Aloe Veral on suurepärane terapeutiline toime. Alkoholivaba geel, värv ja parfüümid aitavad ka päikesepõletust ravida. Kui aloe vera leht on ka esiplaanil, saate sisu lusikaga lihtsalt eemaldada ja asetada sügeluse ja kriimustuse piirkonda.

Lisateavet päikesepõletuse ravi kohta leiate sellest lingist.

Accessibility