12
سپتامبر

Popáleniny od slnka – Tipy, ako zaobchádzať s spálením od slnka

Popáleniny od slnka – spálenie Bohužiaľ, ako prevenciu pred spálením slnečným žiarením zabránite, existuje jediný spôsob, ako zabrániť silnému slnečnému žiareniu. Existuje však riešenie na popálenie od rán a rán. Nižšie uvádzame metódy, ktoré sú ľahko použiteľné a umožňujú popáleniny od slnka, ktoré sa vyskytujú prirodzene a doma.

Liečba spálenia od slnka
1 Vyberte správny spôsob sprchovania
Po dlhom dni strávenom na slnku sa každý dostane do kúpeľne čo najskôr. Ale predtým, ako idete do kúpeľne, nezabudnite, že mydlo zaschne a dráždi pokožku. Namáčanie bez studenej mydlovej vody je oveľa lepšou možnosťou.

Dermatológ Fredrick Hoberman odporúča kombináciu vody a sladených nápojov na zníženie zápalu a svrbenia. Funguje lepšie pri sušení na pokožke, takže je lepšie ju vysušiť na koži namiesto sušenia uterákom.

Jablčná šťava a biely ocot sú ďalšie chemikálie na ošetrenie spálenia od slnka. Dermatológovia veria, že kombinácia studenej vody s pohárom octu je veľmi prospešná pri hojení rán. Po konzultácii so svojím lekárom si môžete vziať liečivé lieky v kúpeľni a oddýchnuť od bolesti na dlhú dobu. Nezabudnite vysušiť pokožku po aplikácii masti, rozpúšťadla atď., Pretože nedráždi pokožku.

Ak potrebujete na umývanie pokožky mydlo, použite mäkké mydlá, napríklad detské mydlo. Účinky mydla zostávajúceho na pokožke spôsobujú suchú pokožku.

Liečba spálenia od slnka
2 Použite zvlhčovač
Po umytí a vyprázdnení tela použite zvlhčovacie vody a oleje. Inak bude vaša pokožka suchá a podráždená. Pamätajte na zvlhčujúci konzervačný prostriedok v chladničke, aby sa toner pri jeho používaní stal užitočnejším.

Liečba spálenia od slnka
3 Spálte opaľovanie mrazeným zeleným hráškom

Slnko horí bolesťou, ktorú vám Boh nedáva, ale keď to pochopíte, jednoducho hľadáte niečo zaujímavé na zmiernenie bolesti. Na tento účel môžete pomôcť ľadu na pohár a umiestniť ho na slnečné miesto. To spôsobuje, že sa časť tepla absorbuje, tepny sa sťahujú a množstvo zápalu sa znižuje. Ak nie je k dispozícii ľad, choďte do mrazničky a použite varené potraviny, ako sú mrazené potraviny alebo čokoľvek iné, čo nájdete v mrazničke. Nezabúdajte, že tieto balenia nespadajú priamo do prachovej zóny bez látky.

Liečba spálenia od slnka
4 Šťava používajúca šťavnaté ovocie
Nenechajte si ujsť výhody pitnej vody. Mali by ste vypiť veľké množstvo vody, aby ste vyrovnali účinky spálenia od slnka na suchú pokožku. Možno nevenujete pozornosť množstvu vody v ovocí, ako väčšina ľudí. Tieto plody obsahujú značné množstvo vody, takže sú veľmi užitočné pri liečbe suchej pokožky. Jeden kúsok melónu obsahuje viac ako jednu šálku vody. Pomôžu vám aj ovocie, ako je ananásový melón a melón. Každé z týchto plodov je plné vody. Nezabudnite na skrytú silu ovocia na ošetrenie spálenia od slnka.

Liečba spálenia od slnka
5 Použite stlačený ľad
Používanie zmrzliny je bežná metóda, ktorú väčšina ľudí pozná.

Do nádoby vložte ľad a vodu. Na to položte handričku a potom ju naneste na pokožku, aby ste znížili zápal a bolesť. Opakujte to niekoľkokrát denne po dobu 10 až 15 minút. Ak máte svrbenie a bolesť, poraďte sa s lekárom av prípade potreby užívajte lieky.

Liečba spálenia od slnka
6 Liečba liekov proti predpisu proti starnutiu
O niektorých ošetreniach sa hovorí, že nevyliečia bolesť, preto by ste mali prevziať lieky na pult. Choďte do lekárne a opýtajte sa svojej lekárne, či je liek na zmiernenie bolesti lepší. Príklady liekov na predpis a liečiteľov sú uvedené nižšie

Hydrokortizón: 1% hydrokortizón môže liečiť zápaly kože.

Aloe Vera Gel: Aloe Vera má veľký terapeutický účinok. Gél, farba a parfumy neobsahujúce alkohol tiež pomáhajú liečiť spálenie od slnka. Ak je list aloe vera tiež v popredí, môžete jednoducho odstrániť obsah lyžičkou a umiestniť ju na oblasť svrbenia a poškriabania.

Viac informácií o liečbe spálenia od slnka nájdete na tomto odkaze.

برچسب‌ها:

Accessibility