12
سپتامبر

Güneş yanığı Burns – Güneş yanığı tedavisinde nasıl ipuçları

Güneş Yanıkları Yanıkları Ne yazık ki, güneş yanığını önlemek için, güneş ışığına maruz kalmanın önlenmesinin tek yolu güneş ışığı yanıkları ve yaraları için bir çözümdür. Aşağıda, kolayca uygulanabilir ve güneş yanıklarının doğal olarak ve evde oluşmasını sağlayan yöntemler sunuyoruz.

Güneş yanığı tedavisi
1 Duş almak için doğru yolu seçin
Güneşte uzun bir gün geçirdikten sonra herkes en kısa zamanda banyoya girer. Ancak banyoya gitmeden önce, sabunun cildi kurutup tahriş ettiğini unutmayın. Soğuk sabunlu su olmadan bekletmek çok daha iyi bir seçenektir.

Dermatolog Fredrick Hoberman, iltihabı ve kaşıntıyı azaltmak için su ve şekerli içeceklerin bir kombinasyonunu önerir. Ciltte kuruma ile daha iyi çalışır, bu nedenle cildinize havluyla kurutmak yerine kurutmak daha iyidir.

Elma suyu ve beyaz sirke güneş yanığı tedavisi için diğer kimyasal maddelerdir. Dermatologlar, bir bardak sirke ile soğuk su kombinasyonunun yara iyileşmesi için çok faydalı olduğuna inanmaktadır. Doktorunuza danıştıktan sonra, banyoda şifalı ilaçlar alabilir ve uzun süre ağrı kesici alabilirsiniz. Cildi tahriş etmediğinden merhem, çözücü vb. Uyguladıktan sonra cildi kurutmayı unutmayın.

Cildinizi yıkamak için sabun ihtiyacınız varsa, bebek sabunu gibi yumuşak sabunlar kullanın. Sabunun cilt üzerindeki etkileri kuru cilde neden olur.

Güneş yanığı tedavisi
2 Bir nemlendirici kullanın
Vücudunuzu yıkadıktan ve boşalttıktan sonra nemlendirici losyonlar ve yağlar kullanın. Aksi takdirde cildiniz kuru ve tahriş olur. Buzdolabındaki nemlendirici koruyucuyu unutmayın, böylece toner kullanılırken daha kullanışlı hale gelir.

Güneş yanığı tedavisi
3 Güneş yanığı donmuş yeşil bezelye ile tedavi

Güneş yanıyor acıyor Tanrı size vermiyor, ama onu aldığınızda, acınızı dindirmek için ilginç bir şey arıyorsunuz. Bunu yapmak için, bir bardağa bir buz yardımcı olabilir ve güneşli bir alana yerleştirebilirsiniz. Bu, ısının bir kısmının emilmesine, arterlerin büzülmesine ve iltihaplanma miktarının azalmasına neden olur. Buz yoksa dondurucuya gidin ve dondurulmuş yiyecekler veya dondurucuda bulacağınız herhangi bir şey gibi kaynar yiyecekler kullanın. Sadece bu paketlerin doğrudan tozsuz bölgeye kumaşsız düşmediğini unutmayın.

Güneş yanığı tedavisi
Sulu meyveler kullanarak 4 Suyu
İçme suyunun faydalarını kaçırmayın. Güneş yanığının kuru cilt üzerindeki etkilerini dengelemek için bol su içmelisiniz. Belki çoğu insan gibi meyvelerdeki su miktarına dikkat etmezsiniz. Bu meyveler kayda değer miktarda su içerdiğinden kuru cilt tedavisinde çok faydalıdır. Bir dilim karpuz, birden fazla su bardağı içerir. Kavun ve kavun gibi meyveler de size yardımcı olur. Bu meyvelerin her biri suyla doludur. Güneş yanığını tedavi etmek için meyvelerin saklı gücünü unutma.

Güneş yanığı tedavisi
5 Sıkıştırılmış buz kullanın
Dondurma kullanmak çoğu insanın aşina olduğu yaygın bir yöntemdir.

Buz ve suyu bir kaba koyun. Üzerine bir bez koyun ve ardından iltihabı ve ağrıyı azaltmak için cildinize uygulayın. Bunu 10 ila 15 dakika boyunca günde birkaç kez tekrarlayın. Kaşıntı ve ağrınız varsa, bir doktora danışın ve gerekirse ilaç alın.

Güneş yanığı tedavisi
6 Reçeteli ilaçlarla yaşlanma karşıtı tedavi
Bazen tedavilerin ağrıyı tedavi etmediği söylenir, bu nedenle karşı ilacı almalısınız. Eczaneye gidin ve ilacınızın acınızı gidermek için daha iyi olup olmadığını sorun. Reçeteli ilaç ve şifacı örnekleri aşağıda listelenmiştir.

Hidrokortizon:% 1 hidrokortizon cilt iltihabını iyileştirebilir.

Aloe vera jel: aloe vera harika bir tedavi edici etkiye sahiptir. Alkolsüz jel, renk ve parfüm de güneş yanığı tedavisinde yardımcı olur. Aloe vera yaprağı da ön plandaysa, içeriği bir kaşıkla kolayca çıkarabilir ve kaşıntı ve tırmalama alanına yerleştirebilirsiniz.

Güneş yanığı tedavisi hakkında daha fazla bilgi için bu bağlantıya bakın.

Accessibility