11
سپتامبر

טיפול חיידקי קיבה – בשיטה החדשה והמודרנית, טפלו בחיידקי הקיבה

טיפול בהליקובקטר פילורי או בחיידקי קיבה הוא חיידק קיבה. הם יכולים להיכנס לגופך ולשרוד בדרכי העיכול. לאחר מספר שנים מתפתחים כיבי קיבה או כיבי מעיים עליונים.

טיפול בחיידקי בטן
מהו גן הקיבה?

זיהום הליקובקטר פילורי יכול לגרום לסרטן קיבה אצל אנשים מסוימים. זיהום בקיבה (חיידקי קיבה) שכיח. כשני שליש מאוכלוסיית העולם חיידק זה בגופם. לרוב האנשים זה לא גורם לצלקות או לתסמינים אחרים. אם זה גורם לבעיות עבורך, ישנן תרופות ההורגות חיידקים אלה ועוזרות לכאבים ופצעים. עם יותר אנשים שיש גישה למים בטוחים ותברואה, פחות אנשים סובלים מהמחלה מאי פעם.

טיפול בחיידקי בטן
ברגע שהילוקובקטר נכנס לגוף, הוא תוקף את קרום הקיבה, ומגן על קרום הקיבה מפני חומצה שהגוף משתמש בכדי לעכל אותה. כאשר חיידקי קיבה פוגעים בקרום הקיבה, חומצה יכולה להיכנס לקרום ולגרום לכיב בקיבה. כיבי בטן גורמים לדימום, זיהום וחוסם את תנועת המזון בדרכי העיכול.
הגורם לגן הקיבה הוא מזון, מים או מזון מזוהם. המחלה שכיחה יותר במדינות או ביישובים עם תברואה לקויה או אספקת מים גרועה יותר. חיידקי קיבה יכולים להתפשט גם לאדם הפגוע באמצעות מגע עם רוק או נוזלים אחרים.

טיפול בחיידקי בטן
חיידקים בקיבה שכיחים יותר בקרב ילדים ואנשים רבים נדבקים במהלך הילדות, אך הם מועברים גם למבוגרים. חיידקים אלו חיים בגוף שנים רבות וברוב המקרים סובלים מכיב אפטתי ותסמינים אחרים. רופאים לא ממש יודעים מדוע רק מעטים אנשים סובלים מכיב בקיבה, ויש לנו בעיות עיכול אחרות.

למנוע
טיפול חיידקי קיבה אתה יכול לעזור במניעת זיהום של הליקובקטר פילורי. השיטה למניעת נבט זה דומה לשיטות אחרות למניעת חיידקים.
יש לשטוף ידיים לאחר ההגעה לשירותים ולפני הארוחות. למדו את ילדיכם לעשות זאת
הימנע מאכילת אוכל או מים לא בריאים.
הימנע מאכילת משהו שאינו מבושל במלואו.
הימנע ממזונות שלא נקיים על ידי אנשים שאינם נקיים.
למרות שסטרס, מזון מהיר ושימוש בטבק אינם גורמים לכיב בקיבה, הם יכולים למנוע ריפוי מהיר או להגביר את הכאב הנגרם כתוצאה מכיב קיבה, לכן הימנעו מעישון לטיפול שלכם. שוחח עם הרופא שלך על דרכים להתמודד עם לחץ, לשפר את הדיאטה שלך ולהפסיק לעשן אם אתה מעשן.

טיפול בחיידקי בטן
לעיתים קרובות פצעים חיידקים הליקובקטר פילורי מיקרוביאליים לאחר מספר שבועות של טיפול. אם יש לך כיב בקיבה (תופעת לוואי של ג’ל גליקופרוטאין), אל תשתמש בתרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות כדי להקל על כאבים מכיוון שתרופות אלה פוגעות בקרום הקיבה. אם אתה זקוק לתרופה לטיפול ביתי, שאל את הרופא שלך שייתן לך את המקום הנכון. בדרך כלל קל לטפל במיקרו-צינורות בקיבה ואינם גורמים לבעיות, אך כיב קיבה או מעי עלולים להתפתח אם תתעלמו מהתופעות. אז אם יש לך זיהום בקטריאלי קיבה, עיין ברופא שלך לגבי הסימפטומים המופיעים במאמר זה כדי לתת לך את הטיפול.

ייעוץ רפואי
טיפול בחיידקי בטן

אנטיביוטיקה להרג חיידקים בגוף: במקרה זה נקבעים אנטיביוטיקה כמו אמוקסיצילין, כלורתרומיצין, מטרונידאזול, טטרציקלין או טנידאזול. בדרך כלל ישנם שני סוגים של אנטיביוטיקה לטיפול.
תרופות הניתנות להפחתה על ידי חסימת חברות קטנות המייצרות חומצות קיבה: אלה כוללות dexlenasporazole, osmoprazole, omeprazole, pentopraxol ו- rabperazole.
Bismuthabsalicylate עוזר לאנטיביוטיקה להשמיד את חיידקי הקיבה.
תרופות מעכב היסטמין: היסטמין משאיר את הגרון כדי לייצר יותר חומצה. יש תרופות המסייעות להפחתת חומצת הקיבה על ידי עיכוב היסטמין. Cimetidine, famotidine, naser, and ranitidine הם בין התרופות הללו.

המשמעות של הטיפול שלך היא שאתה צריך לקחת 14 כדורים או יותר כל כמה שבועות, כל יום. תלוי בכמות התרופות, אך עליך להקפיד על כל הוראות הרופא שלך בזהירות ובטיפול מלא שלך. אם לא תעשה את הטיפול האנטיביוטי הנכון, האקנה שלך עשויה להיות עמידה בתרופות, הזיהום שלך יחמיר והטיפול שלך קשה יותר. אם הטיפול שלך גורם לתופעות לוואי, דבר עם הרופא שלך ושאל כיצד תוכל לשלוט בתופעות הלוואי של תרופות.

בדרך כלל שבוע או שבועיים לאחר הטיפול, הרופא שלך יבצע שוב בדיקות צואה ובדיקות נשימה כדי לוודא שהזיהום נעלם.

טיפול בחיידקי בטן
כאשר הם מדברים על הזיהום, כולם זוכרים שהם מטפלים באנטיביוטיקה. שיטה זו שימושית לחיידקים רבים, אך לא ל”הליקובקטר פילורי “בעל יכולת מיוחדת לעמוד באנטיביוטיקה. למרבה המזל, רופאים יכולים להתגבר על בעיה זו על ידי שילוב של אנטיביוטיקה. טיפולים רבים זמינים במצטבר, והם משלבים לפחות שתי אנטיביוטיקה עם גורם אחד או יותר מנטרול חומצות. כמה תרופות נפוצות כוללות:

אמוקסיצילין – תרופה זו המופקת מפניצילין יעילה יותר מתרופות דומות מכיוון שהיא משחררת אותה למים מינרליים. לרוב זה ניתן במינון של 1000 מ”ג פעמיים ביום. תופעות הלוואי העיקריות הן פריחה בעור ושלשול.

קלריתרומיה

Accessibility