22
جولای

اهنربای مایع ساخت شد

Scientific Cover - دانشمندان اولین مایع مغناطیسی جهان را اختراع کرده اند که خواص مغناطیسی آن را حتی در طول تغییر شکل نیز حفظ می کند. این ویژگی جالب در توسعه روبات های مایع بسیار کارآمد است.

توماس راسل، محقق دانشگاه ماساچوست و همکارانش برای هفت سال در حال توسعه یک فرآورده فرمالغناطیسی یا ذره فلزی شناور در مایع به مغناطیس دائمی است.

Scientific Cover – دانشمندان اولین مایع مغناطیسی جهان را اختراع کرده اند که خواص مغناطیسی آن را حتی در طول تغییر شکل نیز حفظ می کند. این ویژگی جالب در توسعه روبات های مایع بسیار کارآمد است.

توماس راسل، محقق دانشگاه ماساچوست و همکارانش برای هفت سال در حال توسعه یک فرآورده فرمالغناطیسی یا ذره فلزی شناور در مایع به مغناطیس دائمی است.

بنرهای جامد به طور کلی "فرومغناطیس" نامیده می شوند. هنگامی که آنها در برابر یک میدان مغناطیسی قرار می گیرند، الکترونها از آهن ربا همزمان و در همان جهت باقی می مانند. مواد "فرومغناطیسی" را می توان به ذرات بسیار ریز تبدیل کرد و در مایع به حالت تعلیق درآمد. به این ترتیب مواد "Fresil" ایجاد می شوند.

بنرهای جامد به طور کلی “فرومغناطیس” نامیده می شوند. هنگامی که آنها در برابر یک میدان مغناطیسی قرار می گیرند، الکترونها از آهن ربا همزمان و در همان جهت باقی می مانند. مواد “فرومغناطیسی” را می توان به ذرات بسیار ریز تبدیل کرد و در مایع به حالت تعلیق درآمد. به این ترتیب مواد “Fresil” ایجاد می شوند.

در حال حاضر، نقاشی های دیواری دارای برنامه های مختلف هستند، یکی از آنها کمک می کند تا سخنرانان را خنک کنند.

با این حال، محققان دریافتند که اگر ذرات نانومقیاس “شناور” به اندازه کافی به یکدیگر نزدیک شوند، آنها دائما مغناطیسی باقی می مانند. دقیقا در آزمایش آنها، فاصله بین ذرات 8 نانومتر بود.

این یک لایه مایع خارج ایجاد می کند که مثل یک آهنربای جامد رفتار می کند. برای این منظور، آنها یک ترکیب خاص پلیمری و پلیمری استفاده کردند.

علاوه بر این، محققان دریافتند که این قطرات خواص مغناطیسی خود را حتی پس از کوچک شدن قطرات نیز حفظ می کنند.

راسل می گوید: “ما یک ماده جدید، مایع و مغناطیسی را اختراع کرده ایم.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility