22
جولای

آتش‌افروزی عمدی در استودیوی انیمیشن کیوتو

آتش‌افروزی عمدی در استودیوی انیمیشن کیوتو

آتش‌افروزی عمدی در استودیوی انیمیشن کیوتو

یک فایروال عمدی در استودیوی انیمیشن سازی کیوتو در روز سه شنبه، 18 جولای 2019، در Foshimi، کیوتو ژاپن، رخ داده است. [3] مدت کوتاهی پس از ساعت 10:30 صبح روز ژاپن، مرد 41 ساله ناشناخته از منطقه کانتو به داخل اداره 1 استودیو انیمیشنی کیوتو و باغ وحش آمد و کارکنان آن را تخلیه کردند و ساختمان را با گریه “مرگ”! (ژاپنی: 死 ね). [4] عامل سقوط از صحنه قبل از فروپاشی ساختمان فرار کرد، اما قبل از آن یکی از کارمندانش به خیابان های چیس رفت و پلیس می توانست او را دستگیر کند. او به هیجان اعتراف کرد و به استودیوی کیوتو “کپی کردن” و “سرقت ادبی” (به زبان ژاپنی: パ ク り や が っ て) متهم کرد.

حداقل 33 نفر کشته شده اند و 36 نفر دیگر زخمی شده اند، و آن را مرگبار ترین رویداد قتل عام تاریخ ژاپن پس از جنگ جهانی دوم است. [5] حداقل 73 نفر در زمان وقوع حادثه در ساختمان، برخی از آنها شناسایی نشده است. Naoko Yamada، مدیر انیمه خاموش و Kai-oun! از مردم در ساختمان که از حادثه جان سالم به در برد.
در این حادثه، 33 نفر کشته و 36 نفر دیگر نیز کشته شدند، که آن را به مرگبارترین حادثه کشتار جمعی تاریخ ژاپن پس از جنگ جهانی دوم تبدیل می کند. [5] دست کم 73 نفر در زمان حادثه در ساختمان بودند که هویت برخی از آنها شناسایی نشدهاست نائو یامادا کارگردان انیمه صدای خاموش و کی اون! از افراد حاضر در ساختمان که از حادثه جان سالم بدر برد.

برچسب‌ها:

Accessibility