9
ژوئن

درمان خشکی چشم – اموزش درمان خشکی چشم در خانه

درمان خشکی چشم با سلام به وب سایت اموزش یک خوش امدید روش های درمان خشکی چشم می تواند به شما در جهت کم کردن

هزینه های چشم پزشکی کمک شایانی کند. البته توجه داشته باشید که مادر مرحله اول به شما پیشنهاد میدهیم

درمان خشکی چشم  که به پزشک مراجعه نمایید که در این صورت متحمل هزینه های زیادی خواهید شد. البته قطعا تشخیص پزشک و

درمان ان قابل قبول تر است برویم سراغ درمان خانگی خشکی چشم

درمان خشکی چشم  ویتاتمین ها به عنوان بخش بزرگی از سیستم نظم بدن انسان شناخته شده اند و در درمان خشکی چشم

هم نقشی قابل توجه دارند. می توانید از داروخانه ها مکمل های ویتامینی ارزان تهیه کنید ویتامین های مهم

برای چشم A -C-E می باشد.

درمان خشکی چشم  بیشتر از مواد انتی اکسیدانی استفاده کنید مواد انتی اکسیدانی به موادی گفته می شوند که

خاصیت جواننگهداشتن سلول های بدن را دارا می باشند و از ازبین رفتن سلول های بدن تا حدود خیلی زیادی جلوگیری       می کنند در قسمت بالا اشاره ایی به ویتامین ها شد این گروه از ویتامین ها دارای خاصیت انتی اکسیدانی                        برای بدنتان می باشد می توانید از سبزیجات برگ پهن استفاده کنید. مانند برگ چغندر – اسفناج – گوجی بری

درمان خشکی چشم

روش دیگری که می توان برای درمان خشکی چشم به شما اموخت استفاده از اسید چرب امگا 3 می باشد                        این ماده بسیار در سلامت چشم ضروری می باشد.برای تامین امگا 3 می توانید این مواد را تهیه و مصرف کنید.                  روغن نخل-گردو-تخم مرغ-روغن دانه سویا-ماهی هایی با چربی بالا -ماهی خال خالی – ماهی سالمون -روغن                    روغن تخم کتان-دانه چیا هر کدام از این ها بسته به مزاج خود مصرف کنید.

شاید یکی از مهم ترین دلایل به وجود امدن خشکی چشم خستگی و خواب ناکافی باشد و یا شما به استفاده                    بیش از حد تلفن همراه و رایانه مبادرت دارید برای همین این مشکل برایتان به و جود امده اگر جواب مثبت است                    استفاده این وسایل را کم کنید و شب ها به چشمتان استراحت دهید و خواب کامل 7 الی 8 ساعت را فراموش                    نکنید.

از طریق گرم کردن چشمتان هم می توانید تا حدود زیادی بیمار خشکی چشم را درمان کنید ارتباط گرما و ایجاد                    اشک می تواند به مشکل خشکی چشم شما کمک کند. اشک حاوی ترشحات روغنی است که از غدد اشکی                    ترشح می شود و می توان به روش گرم کردن چشم مان را به شرایط سالم باز گردانیم. کیسه اب گرم شما نباید                  بیش از حد داغ باشد.

درمان خشکی چشم

پخش نور در خانه کنترل کنید شاید ممکن است در خانه تان روشنایی باعث ازار چشمتان شود و روشنایی خانه                    باعث خشکی چشمتان باشد. روشنایی در خانه قطعا باید وجود داشته باشد اما نه به شکلی چشم شما را                      بزند . برای مثال تمام های خانه را خاموش کردن و پای تلویزیون نشستن یکی از کارهای اشتباه شما می تواند                    باشد.

از عوامل طبیعی و غیر طبیعی که می تواند نام برد رفتن به زیر نور خورشید بدون محافظت از چشم خورشید                      می تواند یک عامل مهم در خشکی چشم باشد.

درمان خشکی چشم

از عوامل دیگر می توان دود سیگار را نام برد که به شدت اسیب زا است و می تواند برای چشمان حساس                          مشکل ایجاد کند. پس از محیط هایی که در ان سیگار مصرف می شود دوری کنید.

اگر می خواهید یک راه حل خیلی اسان و طبیعی به شما معرفی کنم این است که زباد پلک بزنید چون از خشکی                چشمانتان جلوگیری می کند.

یک انسان به طور طبیعی از در دقیقه 22 مرتبه پلک می زند.

پلک زدن فرایند مربوط سازی چشم را انجام می دهد.

روش دیگری که می توان برای درمان خشکی چشم معرفی کنم استفاده از روغن کرچک است.

از روغن کرچک برای بیماری های چشمی مثل اب مروارید هم استفاده می شود . و برای درمان خشکی چشم هم             بسیار عالی عمل می کند. برای درمان از طریق روغن کرچک دو قطره از این روغن را هر شب در چشمنتان بچکانید.

یک دلیل دیگری که می تواند باعث به وجود امدن خشکی چشم شود کمبود پتاسیم در بدن است . پتاسیم تاثیر                 زیادی در بینایی فرد بازی می کند.مواد حاوی پتاسیم اووکادو – بادام – جوانه گندم – کشمش – خرما – انجیر

روش دیگری که می تواند به شما کمک شایانی کند استفاده از این مخلوط معجزه اسا می باشد.

گوجه فرنگی را با پودر زرد چوبه و ابلیمو و عدس نارنجی ترکیب کنید. تا یک خمیر به دست اید. این خمیر باید                        زیر چشمتان بمالید.

به مدت ده دقیقه در همین حالت نگهداری کنید.

درمان خشکی چشم

پس از ان صورتتان را با اب گرم خوب بشویید.

در مورد روس های درمان خشکی چشم می توان موارد زیر را بیان نمود.

گیاه تمر هندی می تواند برای درمان خشکی چشم استفاده فراوان شود. این گیاه از عطاری ها تهیه کنید.

قاشق سرد می تواند برای بعضی از افراد راه گشا باشد و درمان شما را به خوبی انجام دهد.

طریقه مصرف دو قاشق تمیز را در ظرف یخی قرار دهید . بگذارید سرد شود سپس ان را روی چشمتان بگذارید اینکار              بارها انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

به عنوان راه کار دیگر در درمان خشکی چشم می توانید از گلاب استفاده کنید. گلاب می تواند چشم را به خوبی                  شستشو دهد .

پنبه ای بردارید و ان را به گلاب اغشته نمایید. چشم تان راببنید و روی پلک هایتان بگدارید.

چند دقیقه ای صبر کنید.

تکه پنبه را از روی چشمنتان بردارید. این روش را می توانید چندین بار در طول روز انجام دهید.

در پایان برای اطلاعات بیشتر راجب درمان خشکی چشم این ویدیو را تماشا کنید.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility