8
ژوئن

درمان زخم معده – درمان زخم معده ارائه راه کار جدید

درمان زخم معده تشخیص زخم معده به این موارد بستگی دارد: 1 – سوزش معده و درد در شکم 2 – احساس سیر بودن همراه با ناراحتی 3 – ناتوان بودن در خوردن غذاهای چرب (مشکل هضم ان ها) 4- سوزش در معده 5- حالت تهوع .

درمان زخم معده

علت زخم معده اسید معده می باشد و با مصرف داروها می توان از اسید معده کم کرد . مشکلاتی از قبیل خالی بودن معده می تواند باعث این مشکل باشد.

درد ناشی از زخم معده شب ها بیشتر به سراغ بیماران می رود.

بیماری زخم معده خاموش هم در بین بیماری ها وجود دارد:

استفراغ معمولی به رنگ سیاه یا استفراغ خونی

مدفوع خونی یا مدفوع سیاه رنگ

ناراحتی در نفس کشیدن

حالت تهوع و اسفراغ

پایین امدن وزن بی علت

تغییر در اشتها

درمان زخم معده اگر این علائم را در خود مشاهده کرید حتما به پزشک مراجعه کنید. می توانید از داروهای انتی اسید هم استفاده بکنید اما باید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

علت پدید امدن زخم معده را می توان این گونه بیان کرد:

درمان زخم معده زخم معده انسان گاهی از هلیکوباکتر پیلوری یک نوع باکتری در روده انسان هست در به وجود امدن زخم معده نقش بزرگی ایفا می کند یاد کرد . این باکتری در لایه مخاطی که بافت معده و روده ی کوچک را پوشانده است و از انها محافظت می کند وجود دارد . و به طور کلی مشکلی برای بدن به وجود نمی اورد اما در برخی موارد باعث ایجاد التهاب در درون معده شما می شود. نکته تکان دهنده راجب این باکتری این است که از طریق هوا می تواند وارد بدن شود یعنی از بیماری به بیمار دیگر انتقال پیدا کند . از طریق بوسیدن – بزاق دهان و غیره

درمان زخم معده خوردن برخی داروها مانند داروی مسکن باعث به وجود اوردن زخم معده می شوند. این داروها با ملتهب کردن روده و معده شما باعث  به وجود امدن مشکلات گوارشی در شخص شده و در دراز مدت باعث زخم معده می شود.

درمان زخم معده بیشترین داروهای مسکنی که به طور گسترده از ان ها استفاده می شود :

درمان زخم معده ایبوپروفین – و ناپروکسن سدیم هستند . البته داروی  استامینوفن به مانند داروهایی که قبلا گفته شده خطر کمتری برای معده شما دارد.

درمان زخم معده داروهای دیگر همچون اسپیرین و داروهای ضد افسردگی را هم می توان در این بین نام برد که باعث زخم معده می شوند.

در ادامه با مشکلاتی که سیگاری ها در پدید امدن زخم معده مرتبط هست صحبت خواهیم کرد.

درمان زخم معده

سیگاری ها خطر ابتلا به زخم معده بیشتری دارند مخصوصا اگر دارای عفونت باکتری H. pylori باشند.

مصرف نوشیدنی های الکلی می تواند عامل مهمی در پدید امدن زخم معده باشد . مصرف الکل لایه ی مخاطی معده را تحریک و باعث افزایش اسید معده می شود.

استراب و استرس می تواند از عوامل زخم معده و التهاب معده باشد.

خوردن غذا های پر ادویه از عوامل به وجود اوردن زخم معده می توانند باشند.

ان هایی که دارای بیماری زخم معده هستند از قطعا موارد بالا را جدی بگیرند.

درمان زخم معده

لطفا قبل از هرگونه مصرف دارویی به صورت خود سرانه به پزشک مراجعه کنید . زیرا مراحل درمان زخم معده از طریق یک سری ازمایشات پیچده است زیرا به طور دقیق باید علت ان تشخیص داده شود تا برای درمانش کاری انجام داد اما در کل می توان در این خصوص داروها روش های درمانی را معرفی کرد.

اگر بیماری زخم معده ناشی از عفونت و باکتزی باشد از داروهای ضد باکتری می توان استفاده کرد باکتری که باعث زخم معده می شوند  H.pylori نام دارد داروهای از بین بردن این باکتری از این قبیل است: آموکسی‌سیلین – کلاریترومایسین-مترونیدازول -تینیدازول- تتراسیکلین –  لووفلوکساسین

درمان زخم معده

کنترل اسید معده با داروهای زیر

لطفا همان طور که قبلا گفتم به پزشک مراجعه نمایید و دارو مصرف کنید . مصرف سرخود برخی از این داروها می تواند مشکل را برای شما بدتر هم بکند.

اومپرازول- لانسوپرازول- رابپرازول – اسومپرازول- پانتوپرازول

این داروهای که در خط بالا مشاهده می کند همان طور که می تواند اسید معده را کنترل کند . همان طور هم عوارض بدی بر بدن شما می گذارد عوارض ان پوکی استخان و شکستگی لگن و موچ دست مصرف کنندگان مداوم این داروهاست معمولا پزشکان برای کسانی که این داروها را مصرف می کنند هم زمان کلسیم را هم تجویز می نمایند البته شما باید قبل مصرف این داروها به پزشک مراجعه کنید.

داروهای دیگری نیز وجود دارند که می توانند اسید معده را کاهش دهند این داروها عبارت انداز:

رانیتیدین -فاموتیدین – سیمتیدین -نیزاتیدین – هستند.

درمان زخم معده

ترمیم زخم معده

با برخی از داروها می توان زخم معده خوب کرد البته با تشخیص پزشک متخصص این اتفاق می افتاد و نگاه به اندوسکوپی می توان به روش درمان زخم معده روی اورد

برخی از این داروها :

سوکرالفات -میسوپروستل-اشاره نمود.

این داروها توسط تجویز پزشک می توانند لایه هایی از معده که دچار اسیب شده اند را ترمیم نمایند.

در پایان می توان گفت که زخم معده مشکل قابل حل است اگر بتوانید به موارد اصلی ان را حل کنید مصرف برخی داروها مواد خوراکی و تغییر در شیوه زندگی خود می توان ان را به خوبی مدیریت و خوب کرد ولی اگر به اساس رعایت موارد فوق که گفته شد عمل نشود زخم معده هرگز خوب نخواهد شد و اوضاع می تواند وخیم ترهم بشود در یعضی بیماران مصرف انتی بیوتیک ها جواب گو نیست زیرا که باکتری ها نسبت انتی بیوتیک مقاوم شده اند.

داروهای جایگزین می توان داروهایی را نام برد که شما کلسیم کربانت می باشند. این داروها نباید با داروی اصلی مصرف کنید. همچین می توانید از فلز روی هم برای درمان زخم معده استفاده کنید.

گیاهان دارویی که می توانند زخم معده تان را درمان کنند از جمله

زردچوبه، مصطکی، کلم و شیرین‌بیان می باشند.

درمان زخم معده می توانید این ویدیو را تماشا نمایید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *