7
ژوئن

علت درد بیضه – اموزش ها و روش های درمان درد بیضه

علت درد بیضه درد بیضه می تواند دلایلی مختلفی را شامل شود از عفونت ضربه ورم اپیدیدیم و غیره باعث ایجاد درد در بیضه می شود . ویروس اوریون در افراد بالغ گاهی اوقات دچار درگیری بیضه می شود. اگر بیضه به اوریون دچار شود و درمان نگردد باعث عقیم شدن مرد می شود .

روش درمان ویروس اوریون » اولین پیشنهاد مراجعه شما به پزشک معالج است اما به عنوان درمان خانگی می توانید حوله سرد را زیر بیضه قرار دهید و داروی ضد التهاب مصرف کنید. درد بیضه طی دو تا سه روز به این روش درمان می شود . اما بازهم می گویم اگر مشکل جدی ویروسی باشد حتما به پزشک مراجعه نمایید زیرا ممکن است دچار اسیب جبران ناپذیر شوید.

علت درد بیضه

ورم اپیدیدیم

لوله های پیچ در پیچی که در بیضعه قرار دارند و محل رفت اسپرم ها هستند گاهی اوقات با بی دقتی و رابطه جنسی غلط با افراد الوده این بیماری وارد سیستم بیضه می شود و باعقت ورم اپیدیدیم می شود.

برای درمان به پزشک معالج و متخصص مراجعه نمایید.

گاهی اوقات سنگ کلیه هم می تواند باعث ناراحتی های جدی در بیضه شود . حرکت سنگ های کلیه از مجاری ادرار می تواند وارد بیضه فرد شده و او را دچار ناراحتی های جدی کند.

علت درد بیضه

تجمع مایع دور بیضه

هیدروسل یک نوع مایع شفاف است که دور بیضه را در بر گرفته و اتفاق غیر طبیعی است ولی نوع بیماری بعد از گذشت چند روز درمان می شود.

درد های بیضه ایی به دلیل داشتن تنوع های مختلف دارای درمان های متفاوت هستند ولی اغلب انها توسط جراحی درمان می شوند. متخصص مربوطه می تواند ان ها را تشخیص بدهد . به دلیل اینکه درد بیضه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد پس حتما به پزشک مراجعه نمایید.

پیچ خوردگی بیضه را می تواند جزو عوامل پیدید امدن درد بیضه باشد. این اتفاق زمانی می افتد که به بیضه فشار جدی وارد نمایید. در این اتفاق ناگوار رگ های بیضه دچار پیچ خوردگی شد و گردش خون در ان ها متوقف می شود . بیضه که در این حالت قرار می گیرند متورم و دردناک می شود.

علت درد بیضه

تحریکات جنسی منجر نشدن به انزال می تواند باعث درد در بیضه شود.

سرطان بیضه

اگر یکی از بیضه ها به صورت غیر طبیعی و بدون درد شروع به رشد نمایید این می تواند نشان جدی از بروز سرطان باشد پس حتما در پیش امدن چنین اتفاقی به پزشک معالج مراجعه نمایید.

خبر خوشحال کننده ایی که می توانم به شما بدهم این است که اگر به موقع به پزشک معالج مراجعه نمایید می توانید تا 99 در صد از سرطان بیضه راحت شوید.

در پایان برای اطلاعات بیشتر علت درد بیضه این ویدیو را تماشا کنید.

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility