7
ژوئن

درمان گل مژه – اموزش درمان های خانگی برای گل مژه چشم

درمان گل مژه انواع گل مژه

هوردئولوم چرک کردن یا ابسه کردن چشم . این نوع گل مژه با تورم شدید و قرمز شدن چشم پدید می اید . برای درمان این نوع از گل مژه بهتر است به پزشک مراجعه کنید . اگر طی دو روز گل مژه شما خوب نشد حتما به پزشک مراجعه کنید.

درمان گل مژه شالازیون نوعی دیگر از گل مژه است و در پلک پدید می اید و در صورت درمان نشدن عفونت را در چشم پخش می کند.طول درمان این نوع گل مژه 15 تا 16 روز است اگر ناراحتی در مورد این نوع گل مژه دارید به چشم پزشک مراجعه کنید.

درمان گل مژه کیست غده‌ی عرق این نوع گل مژه در کنار غده اشک ریزی چشم پدید می اید . برای درمان ان هرچه سریع تر به چشم پزشک مراجعه نمایید که ان را خوب معاینه کند تا مشخص شود خدای ناکرده سرطان پدید نیامده باشد.

درمان گل مژه کیست اینکلوژن این نوع از گل مژه دردناک و پر از مایع است که در پلک پدید می اید. در کل این نوع گل مژه را بی خطر می دانند اما بهتر است به چشم پزشک مراجعه کنید.

نکته تکمیلی:

درمان گل مژه

در صورت هرگونه مشاهده گل مژه به پزشک مراجعه کنید. تا با معاینه از سلامت چشمتان با خبر شوید.

درمان گل مژه:

درمان گل مژه بهترین درمان برای گل مژه رعایت نکات بهداشتی است و شما باید نواحی دور چشم خود را تمیز نمایید و به هیچ وجه به چشمتان دست نزنید.

اگر لوازم ارایشی استفاده می کنید دیگر این کار را انجام ندهید و هرگز وسایل ارایش دیگری را شریک نشوید.

مهم ترین راه های درمان گل مژه انتی بیوتیک و جراحی می باشد . بهتر است در زمان پدید امدن گل مژ های بزرگ و ناراحت کننده حتما به پزشک مراجعه کنید.

اگر چشمتان را گرم نگهدارید تا حدود خیلی زیادی دردش ساکت خواهد شد از شامپوی بچه ی رقیق شده می توانید برای شستشوی ان استفاده کنید.

ماساژ دادن می تواند کمک بسیار در تخلیه عفونت و در نتیجه بهبود سریع تر گل مژه شود . برای این کار اول دستانتان را با اب و صابون بشوید و خوله تمیز و گرم خود روی چشمتان بگذارید و ان را برای 5 دقیقه ماساژ دهید .

سرکه سیب هم می تواند یک راه کار خوب برای درمان گل مژه باشد برای این کار می توانید 2 قاشق عذا خوری سرکه سیب را در یک فنجان اب گرم بریزید . یک پنبه را به ان اعشته کنید و ان را به مدت 5 دقیقه روی گل مزه فرار دهید . این عمل را می توانید روزی دو بار انجام دهید.

در پایان درمان گل مژه این ویدیو را می توانید تماشا کیند

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility