2
ژوئن

درمان کمبود ویتامین دی ارائه راه کار جدید جبران ویتامین دی

درمان کمبود ویتامین دی

درمان کمبود ویتامین دی

درمان کمبود ویتامین دی

درمان کمبود ویتامین دی نور خورشید است بعضی ها به غلط تصور می کنند که به طور کامل باید بدن در معرض نور خورشید قرار گیرد این یک تصور اشتباه است. برای دریافت ویتامین دی فقط کافی است دست و صورتتان در معرض نور خورشید قرار گیرد تا ویتامین مورد نیاز شما تامین شود.

اکثر پزشکان با بیان اینکه باید در هفته دو مرتبه غدایی دریایی مصرف کنید مانند ماهی و میگو تا به میران لازم در بدنتان ویتامین های طبیعی به وجود اید.

کارکرد ویتامین دی را حفظ کلسیم و فسفر در بدن بسیار ضروری است و  سلامت سیستم عصبی،‌ حفظ تراکم استخوان‌ها و انقباض عضلانی نتیجه استفاده مناسب از ویتامین دی می باشد.

درمان کمبود ویتامین دی

موادی که می توانید برای دریافت ویتامین دی از انها بهره ببرید.

 

زرده تخم‌مرغ، ماهی‌های روغن‌دار، جگر و غلات منبع خوبی برای تأمین ویتامین دی هستند.

درمان کمبود ویتامین دی

اگر سن سال بالایی دارید و دچار کم بودن ویتامین دی در بدن دارید و نمی توانید از طریق تغذیه ان را جبران کنید می توانید با استفاده از نور خورشید به سلامت خود کمک نمایید.

میزان مصرق ویتامین  دی برای سن های مختلف به این صورت است : برای نوزادان تا کودکان زیر یک سال، روزانه 400 میلی‌گرم  و از کودکان بالای یک سال تا سن 70 سالگی نیاز بدن به 600 میلی‌گرم در روز ضروری است. البته افراد سالمند نیاز بیشتری به دریافت ویتامین دی دارند.

برای اطلاعات بیشتر می توایند این ویدیو را در جهت درمان کمبود ویتامین دی تماشا کنید.

برای مطالعه بیشتر درمان کمبود ویتامین دی :

یک متخصص تغذیه، با اشاره به بیماری هایی که ناشی از کمبود “de” است، توضیح داد که چگونه برای جبران این نوع از ویتامین در بدن.

مریم افشار در مصاحبه ای با ISNA خاطرنشان کرد که کمبود ویتامین D در میان ایرانیان گفت که تغییرات در لایه اوزون و همچنین آلودگی هوا سبب جذب طبیعی ویتامین D از آفتاب شده است. متخصص تغذیه اشاره کرد که: شهروندان برای مقابله با کمبود ویتامین D باید به مدت 30 دقیقه در روز در معرض نور خورشید قرار بگیرند و یا لبنیات و غذاهای دریایی مصرف کنند.

وی گفت: “برای جذب ویتامین D، شما نباید تمام بدن را در معرض تابش آفتاب قرار دهید و کافی است که آفتاب به دست و چهره جذب ویتامین D شود.”

افشار بابایان گفت که استفاده از غذاهای دریایی دو بار در هفته، از جمله ماهی و میگو، در تامین ویتامین D موثر است، گفت: کمبود ویتامین D در زنان بیشتر از زنان گزارش شده است و من توصیه می کنم که آنها در معرض تابش قرار بگیرند نیم ساعت نور مستقیم خورشید و لبنیات و غذاهای دریایی.

وی گفت مهمترین وظیفه ویتامین D حفظ کلسیم و فسفر در بدن است و افزود که سلامت سیستم عصبی، حفظ تراکم استخوان و انقباض عضلات ناشی از مصرف مناسب ویتامین D است.

نور مستقیم خورشید و مصرف مواد غذایی مانند زرده تخم مرغ، فلفل قرمز، کبد و غلات منبع خوبی برای ویتامین D هستند، اما متاسفانه، به دلیل زندگی آپارتمان، استفاده از نور مستقیم خورشید کاهش می یابد و به ویژه در فصل زمستان شما نیاز دارید برای خوردن غذاهای حاوی ویتامین D بر روی غذا.

“همچنین افرادی که از مواد غذایی حاوی ویتامین D به علت پیری و پیری استفاده می کنند، می توانند حداقل از مکمل های ویتامین D استفاده کنند، زیرا با سن، توانایی بدن برای ساخت ویتامین D، نور خورشید کم می شود.

“برای نوزادان تا کودکان زیر یک سال، 400 میلی گرم ویتامین D در روز مورد نیاز روزانه است و کودکان بالای 70 سال به 600 میلی گرم ویتامین D نیاز دارند. افراد مسن نیاز به ویتامین D بیشتری دارند.

متخصص تغذیه در مورد اثرات کمبود ویتامین D در بدن می گوید: کمبود این ویتامین باعث ایجاد بیماری های مختلف، از جمله رشید در نوزادان و کودکان و بزرگسالان، درد استخوان، نرمی استخوان و در نهایت استئوپروز در بزرگسالان می شود . کمبود ویتامین D همچنین می تواند منجر به برخی بیماری های خودایمنی مانند آرتریت روماتوئید و بیماری التهابی روده شود.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,