2
ژوئن

درمان تیروئید کم کار اموزش های عملی و کاربردی جدید

درمان تیروئید کم کار اصلاح تغذیه می تواند امری بسیار مثبت و عالی برای درمان تیروئید کم کار  باشد از قهوه و درکل کافئین دار استفاده نکنید و به جای ان از سبزیجات تازه میوه و غذاهای سالم استفاده کنید.

 

درمان تیروئید کم کار انواع مغزها، کره‌ی مغزی، محصولات دامیِ ارگانیک، گوشت دام‌های محلی، تخم مرغ و ماهی‌ و حبوبات حاوی پروتئین زا مصرف کنید. زیرا که هورمون ها نیاز به تغذیه سالم دارند و باید حتما این  اتفاق  برای تغذیه ان هم بی  افتد.

گوشت مصنوعی مانند سویا شیر سویا و پنیر سویا بسیار اثر گذار می باشد پس می توانید از این مواد هم استفاده کنید.

درمان تیروئید کم کار

از مواد غذایی فاقد گلوتن باید استفاده کنید.

ارتباط مواثری با درمان تیروئید کم کار دارد .

نکته ی بعدی که با ان باید توجه کنید این است که باکتری های روده بسیار مفید هستند و باعث تنظیم شدن تیروئید کم کار می شوند . برای حفظ این باکتری ها ار مکمل‌های پروبیوتیک استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید این ویدیو را تماشا کنید

برای مطالعه بیشتر

گواتر بیماری غده تیروئید است. بز ها به نام goitrogens نامیده می شوند، که کسانی هستند که به تشکیل گواتر کمک می کنند. این مواد غذایی عبارتند از: کلم (کلم بروکلی، بروکسل، گل کلم، کلم، کلم کلم)، نخل، ارزن، اسفناج، توت فرنگی، هلو، زغال اخته، بادام زمینی، تربچه و سویلی. استفاده از این ماده ضد میکروبی نیست، زیرا پخت و پز مواد گوارش را غیرفعال می کند و همچنین تربچه و زغال اخته می توانند از تعادل استفاده کنند.
7 از منابع غذایی حاوی گلوتاتیون استفاده کنید.

گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان قوی است که سیستم ایمنی را افزایش می دهد و به کاهش علائم هشیموتو کمک می کند. این آنتی اکسیدان به تنظیم سیستم ایمنی کمک می کند تا بیماری های خود ایمنی را کاهش دهد، بافت های محافظتی را محافظت و محافظت کند.

غذاهای غذایی حاوی گلوتاتیون هستند، اما برخی از غذاها به گلوتاتیون بدن کمک می کنند: مارچوبه، بروکلی، هلو، آووکادو، اسفناج، سیر، کدو تنبل، گریپ فروت و تخم مرغ خام. مواد گیاهی در بروکلی، گل کلم و کلم (غذاهای گواتراش) کمک می کند تا ذخیره سازی گلوتاتیون را افزایش دهند.
8 به طور جدی آلرژی غذایی را در نظر بگیرید.

همانند Hashimoto، سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید حمله می کند؛ غذاهایی که سبب التهاب می شوند در بدن نفوذ کرده و واکنش های خود ایمنی بدن را افزایش می دهند. برای کاهش علائم بیماری های خودایمنی، مراقب آلرژی های غذایی خود باشید.

9 بیایید دوست با باکتری روده باشیم

پروبیوتیک ها باکتری های مفید هستند که در روده های ما زندگی می کنند. حدود 20٪ از عملکرد تیروئید بستگی به باکتری در روده دارد. برای حفظ این باکتری ها باید از مکمل پروبیوتیک استفاده کنید.

10 با خوردن غذاهای کامل (بدون پردازش)، التهاب معده خود را درمان کنید

التهاب سیستمیک پاسخ التهابی بدن به برخی از پاتوژن ها است. مصرف غذاهای فرآوری شده یکی از علل این نوع التهاب در بدن است. اغلب التهاب سیستمیک و بیماری های خود ایمنی همبستگی دارند. کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده از این نوع التهاب جلوگیری می کند و باعث بیماری های خود ایمنی می شود.

11 بررسی عملکرد غده فوق کلیه

سندرم خستگی آدرنال ناشی از کاهش فعالیت غده آدرنال است. همبستگی نزدیک بین تیروئید و غده فوق کلیوی وجود دارد و عملکرد این غده معمولا در درمان کم کاری تیروئید بررسی می شود.
12 شناسایی عوامل استرس زا و تمرینات ورزشی آرام

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,