1
ژوئن

درمان ابسه دندان اموزش کامل و جامع برای درمان ابسه

درمان ابسه دندان ابسه دندان به خودی خود خوب نمی شود. پس حتما باید معالجه شود حتی اگر دردش ساکت شود و یا چرک ان خارج شود. درمان فوری پوسیدگی ها و آسیب های وارد شده به دندان ها: در درمان ابسه بایستی چرک ان خارج شود و عفونت به طورکامل باید مهار شود.

درمان ابسه دندان

چرک خشک کن آنتی بیوتیک ها:

می توانید از انتی بیوتیک برای سرکوب عفونت ابسه دندان خود بهره ببرید پس درمورد عفونت دندان استفاده از انتی بیوتیک قطعا ضروری است.بهترین داروی انتی بیوتیکی پنی سیلین است. البته باید توجه داشته باشید که مصرف انتی بیوتیک به صورت سر خود می تواند اسیب زا باشد پس حتما پزشک شما را باید معاینه نماید . بهبود ابسه دندان شما با انتیبیوتیک حدودا 2 روز تا 5 روز درد و عفونت دندان را مهار می کند .

در مواردی نیازی به استفاده از انتی بیوتیک نمی باشد که هنوز عفون در دهان شما گسترش پیدا نکرده است . زمانی از چرک خشکن در مورد ابسه استفاده می شود که پزشک معالج گسترش عفونت را در دهان شما مشاهده کند با استفاده از عکس های رادیولوژی.

درمان ابسه دندان

شیوه های درمانی ابسه :

با استفاده از اب نمک گرم می توانید دهان خود را تا حدودی که پزشک مراجعه نکرده اید ضد عفونی کرده و از گسترش عفونت در داخل دهان خود جلوگیری کنید توجه داشته باشید این روش برای زمانی است که ابسه دندان شما ترکیده باشد.البته از دهان شویه هم می توانید استفاده کنید.

درمان ابسه دندان

استفاده از مسکن :

از داروی مسکن در جهت سرکوب درد می توانید استفاده کنید برای مثال داروی مسکن ایبوپروفن داروی بسیار خوب برای سرکوب درد ابسه دندان شما است.این داروها فقط مسکن هستند و توانایی خوب کردن ابسه شما را ندارند برای همین شما باید به پزشک مراجعه نمایید.

درمان ابسه دندان

عصب کشی:

با عصب کشی کردن و ترمیم به موقع دندان هایتان از شر ابسه های دردناک برای همیشه راحت شوید . در پی مراجعه بیمار به دندان پزشک , پزشک مربوطه پالپ اسیب دیده و چرک ابسه را بیرون می کشد.

درمان ابسه دندان

جراحی:

اتفاقات و حشتناکی گاهی در صورت بی توجه ای به ابسه دندان برای شخص بیمار به وجود می اید از قبیل پخش شدن عفونت و رسیدن عفونت به گردن که برای خارج کردن عفونت گاهی کار به بیمار به اتاق عمل می کشد. اگر نسبت ابسه دندان خود بی توجه ای کنید ممکن است زمانی که به پزشکی برای عصب کشی مراجعه نمایید بعد از انجام عصب کشی دچار مشکلات جدی در ریشه دندان ابسه شده قدیمی خود شوید.

درمان ابسه دندان

درمان خانگی ابسه دندان

1-عصاره گل و لیمو ترش تازه مانند دهان شویه چند دقیقه ان را در دهانتان بچرخانید و سپس دور بریزید 3 بار در طول روز این عمل را انجام دهید.

2-غرغره اب لیموی تازه و اب ولرم بسیار مفید است برای کاهش ورم ابسه.

3-اب نمک بسیار مو اثر در درمان درد لثه ناشی از ابسه است می توانید از ضماد زنجبیل و نمک جهت درمان درد ابسه استفاده کنید.

4-خوردن سیر حبه با انازه ماش و ان را با اب میل نمایید.

اثر آلوئه ورا در درمان آبسه های دندانی

شما می توانید تورم ابسه را با مالش خمیدگی گیاه آلوئه ورا در لثه ها به طور قابل توجهی کاهش دهید. پس از کار، دهان خود را با آب پاک کنید.
نوشابه

برخی از نوشابه های گازدار را با آب گرم مخلوط کرده و بعد از مسواک زدن لثه ها را با این محلول ماساژ دهید. از این روش برای 6 تا 75 روز و بیشتر استفاده نکنید.
میوه های تازه و سبزیجات

مصرف میوه های تازه و سبزیجات تاثیر زیادی بر حذف علائم التهاب لثه دارد.

بهترین استفاده از غذاها با فیبر و ویتامین C است.

برای این که بتوانید این کار را انجام دهید، می توانید مواد غذایی حاوی فیبر مانند هویج، کلم بروکلی و انواع فلفل را برای چند دقیقه استفاده کنید تا دندان هایتان را پاک کنید.
جلوگیری از آبسه های دندانی

مراقبت بهداشت دهان و دندان مناسب می تواند به پیشگیری از آبسه های صمغی و دندان کمک کند.

این به این معنی است که شما باید دندان ها و لثه ها را از غذا بردارید. علاوه بر این، معاینات منظم دندانپزشکی در این زمینه نقش مهمی دارند. دندان های خوردگی (خوردگی) را می توان قبل از درد، عفونت و تشکیل آبسه درمان کرد. در صورتی که سیستم ایمنی بدن شما به دلیل استفاده از داروها یا بیماری های دهان و سایر بیماری ها تضعیف شده باشد، قبل از قرار ملاقات، با دندانپزشک خود صحبت کنید. بنابراین، قبل از شروع درمان با آنتی بیوتیک، ممکن است آنتی بیوتیک ها تجویز شود تا خطر و خطر ابتلا به عفونت پس از درمان کاهش یابد.

آبسه ها و دندان های لثه ای می توانند در کودکان و در حین بارداری ایجاد شوند. این مشکل در هر سن باید درمان شود. درمان آبسه دندان و کانال ریشه با طب سنتی، درمان های گیاهی و داروهای خانگی امکان پذیر نمی باشد و دندانپزشکی باید آن را حل کند. دندانپزشک درمان این بیماری را یکی از راههای تکمیل جراحی دندان ها، اعصاب و لثه می داند و آنتی بیوتیک ها نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. اگر آبسه بدون درد دارید، باید آن را نیز درمان کنید.

برای اطلاعت بیشتر در باره درمان ابسه دندان می توانید از این لینک کلیپ ویدیویی  ببنید.

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility