31
مه

درمان ضعف اعصاب – خستگی های روزانه فعالیت های جسمی

درمان ضعف اعصاب بعضی وقت ها بعد از انجام برخی فعالیت های جسمی یا ذهنی احساس ضعف و خستگی می کنید. به نظر می رسد که ظرفیت انرژی و فیزیکی و ذهنی بدون دانستن علت آن به شدت کاهش یافته است و ادامه این روند با بیماری، سردرد، ضعف حافظه و کاهش تمرکز بسیار مزاحم شده است. با توجه به تشخیص روانپزشک، شما از خستگی عصبی یا ضعف رنج می برید. شما، اما ضعف اعصاب چیست؟

دکتر سید هادی معتمدی، یک روانپزشک، می گوید ضعف عصب در مورد اختلال است که با خستگی مزمن و ناتوانی همراه است. این اختلال با خستگی مرتبط با کار و فعالیت فیزیکی و ذهنی مختصر، سردرد و بیخوابی همراه است و در بسیاری از موارد به اشتباه اضطراب یا حتی افسردگی در نظر گرفته می شود. به ویژه در کشور ما، جایی که مردم نمیخواهند به بیماری روانی متهم شوند، ضعف اعصاب به عنوان تشخیص مطلوب مطرح است.

درمان ضعف اعصاب

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم رفاهی و توانبخشی در گفتگو با Jam Jam توضیح می دهد: بیماری، از یک طرف، می تواند به عنوان شکایت از افزایش خستگی پس از فعالیت ذهنی بیان شود که با کاهش نسبی در عملکرد شغلی همراه است و حتی عملکرد. فعالیت های روزانه خواهد بود. از سوی دیگر، ضعف اعصاب می تواند بیمار احساس ضعف و خستگی فیزیکی یا فیزیکی را به دلیل کمترین فعالیتی که با درد و ناراحتی عضلانی همراه باشد، ایجاد می کند.

درمان ضعف اعصاب

فشار بیش از حد در اعصاب

روانپزشکان دریافتند که علت ضعف عصبی، خستگی عصبی ناشی از تخلیه سلول عصبی از فروشگاه مواد غذایی است. البته، این تخلیه ناشی از آغاز تنش های مداوم ناشی از کار و فعالیت های بیش از حد است، و منجر به فردی می شود که ضعف آن حتی ضعیف است. در چنین شرایطی احساسات فیزیکی ناخوشایند مانند سرگیجه، سردرد تنش، بی خوابی عمومی و اختلالات خواب بر بیمار غلبه می کنند.

به گفته دکتر معتمدی، بیماران مبتلا به عوارض ضعیف، از خستگی، خستگی و ضعف فیزیکی پس از کار روزانه شکایت دارند.

روانپزشک خاطرنشان کرد که مدت زمان این اختلال روانپزشکی حداقل سه ماه بوده است، به گفته روانپزشک، “بیمار ضعف عصبی در یک وضعیت خاص جسمی و احساسی دارد که حتی با استراحت و تفریح ​​همچنین شامل احساس معلولیت، درد و ناراحتی عضلانی او کاهش نخواهد یافت.

درمان ضعف اعصاب

از تشخیص صحیح تا درمان

از آنجایی که علائم و نشانه های بسیاری از ضعف در اعصاب همپوشانی با هر یک از اختلالات روان شناختی رایج مانند اضطراب، افسردگی و اختلال شبه فیزیکی، تشخیص این بیماری حتی برای متخصص مغز و اعصاب مشکل است. بنابراین، اختلال، اگر بدون درمان باقی بماند، معمولا مزمن است و بیمار را به طور جدی از نظر فیزیکی محروم می کند.

مطالعات نشان داده اند که ضعف عصبی در نوجوانی و سنین میانسال بسیار رایج است و حتی تشخیص و جلوگیری از این اختلال در دوران کودکی می تواند در مشکلات عملکرد تحصیلی مانند کاهش نمره و مدرسه فرار کند.

در نوجوانی، این اختلال می تواند منجر به نابودی عملکرد شغلی فرد شود، یا بیمار را به چنان قدرت ناپذیری که کار غیرممکنی باشد. همچنین روابط اجتماعی و زناشویی بیمار را دشوار می کند.

دکتر معتمدی حتی علائمی مانند اختلال عملکرد جنسی در بیماران مبتلا به ضعف عصبی را ذکر می کند و بیان می کند که اختلال عملکرد جنسی همراه با گرگرفتگی، ضعف حافظه، بدبینی، کاهش تحمل به صدا و نور، دیسپپسی، تپش قلب، مشکلات گوارشی، عرق بیش از حد و احساس اضطراب و ناامیدی علائم دیگری است که می تواند به شدت اعصاب و خستگی ذهنی را تشخیص دهد.

درمان ضعف اعصاب

درمان دارویی خلاصه نشده است

به گفته دکتر معتمدی، مفهوم کلیدی در درمان ضعف اعصاب این است که روان پزشک متوجه شود که نشانه های بیمار خیالی نیست. از سوی دیگر، بیماران مبتلا به بیماری های شدید عصبی که بسیار معتاد به مواد مخدر هستند، باید متقاعد شوند که تجویز این دارو تنها در صورت کاهش علائم بیماری به همراه مداخلات روان درمانی کمک می کند. همچنین باید بیمار را به تصحیح کردن نه تنها شیوه زندگی کمک کند، بلکه بر فشارهای زندگی اش نیز غلبه می کند و راه های مقابله با آنها را شناسایی می کند. اگر چه افراد مبتلا به سیستم عصبی ضعیف تمایل دارند که دارو خود را مصرف کنند و از داروهای غیر معمول استفاده کنند، آنها باید آگاه باشند که انتخاب مناسب دارو و تجویز باید تحت نظارت یک روانپزشک باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درمان ضعف اعصاب می توانید این ویدیو را ببنید.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility