30
مه

درمان گرفتگی عضلات – به کمک این روش ها گرفتگی عضلات خود درمان کنید

درمان گرفتگی عضلات فشار و استرس عصبی این بسیار اتفاق می افتد که فشار عصبی می تواند منجر به گرفتگی عضلات پشت در خواب شود. این اتفاق می افتد حتی در دوران بارداری پس از استرس، برای زن باردار رخ می دهد در آخرین ماه بارداری و کاهش فعالیت او. حتی در بسیاری از افراد، گرفتگی عضلانی با عصب ریشه ای در معده و روده، در معرض درد معده و کولیت روده رخ می دهد.

کمبود مواد معدنی

گرفتگی عضلات اغلب با اختلال در تعادل مواد معدنی و آنزیم ها در بدن همراه است. کاهش یا افزایش مقدار منیزیم، کلسیم، سدیم و پتاسیم در خون منجر به انقباض عضلانی می شود و مانع از بازگشت آن به حالت اول می شود.

درمان گرفتگی عضلات

کمبود آب

از دست دادن آب بدن باعث افزایش مقدار اسید لاکتیک در ماهیچه و درگیری درد عضلانی می شود. در حقیقت، از دست دادن آب بدن مهمترین عامل در گرفتن خون کافی برای عضلات و گرفتگی آن نیست. به عبارت دیگر، در فعالیت طولانی مدت مانند ورزش سنگین در آب و هوای گرم، مقدار زیادی از مایعات بدن دفع می شود، در این صورت حجم خون کاهش پیدا می کند و خون کافی برای انتقال اکسیژن به تمام عضلات در ورزش نیست. در نتیجه، ماهیچه های بدن به اندازه کافی خون می گیرند و به اسپاسم یا مسدود شدن می روند. آب آشامیدنی قبل و یک بار در هر 15 دقیقه در طول فعالیت، ممکن است از وقوع چنین سکته مغزی جلوگیری شود.

درمان گرفتگی عضلات

کاهش جریان خون

محدود کردن رگ ها که خون را به پاها می رسانند (به علت آترواسکلروز) می تواند موجب گرفتگی عضلات شود و در حین ورزش شبیه مژه های پاها و بازوها باشد. این گرفتگی ها معمولا پس از ورزش ناپدید می شوند.

تحت فشار عصب

فشرده سازی اعصاب در ستون فقرات (کانال کانال نخاعی) می تواند باعث ایجاد درد و گرفتگی در پاها شود. این درد معمولا زمانی طولانی تر می شود که بدتر می شود. پیاده روی کمی منحنی می تواند علائم درد را بهبود بخشد یا تاخیر دهد.
پزشکان بر این باورند که در موارد نادر، در حین کار و فعالیت های روزمره مانند نشستن و ایستادن و از بین بردن اشیاء سنگین به نحوی اشتباه از زمین منجر به جراحات عضلانی می شود.

درمان گرفتگی عضلات

گرفتگی عضلات

با برخی از داروهای ساده خانگی درمان های عضلانی را انجام می دهید، بنابراین انواع متعددی از این گرفتگی های سریع ارائه می شود.

ماساژ ملایم

یک ماساژ ملایم می تواند به کاهش گرفتگی عضله کمک کند. بخشی از بدن خود را که احساس می کنید، گرفتگی عضلانی را از بین ببرید و آن را با بیو فریز بشویید. این مالش جریان خون در ناحیه آسیب دیده را بهبود می بخشد و عضلات را از بین می برد. Biofreeze دارو موضعی است که در کاهش درد عضلانی، آرتریت، ستون فقرات کمری، آرنج گردن، اسپاسم عضلانی، زانو، ران و ران، مفصل مچ پا و آرنج موثر است.

درمان گرفتگی عضلات

دوش آب گرم

یک وان حمام یا دوش داغ نیز می تواند باعث کاهش عضلات شکم شود. اجازه دهید آب گرم بر عضلات شما برسد. Grams سرگیجه های عضلانی را حل می کند و آنها را از بین می برد.

درمان گرفتگی عضلات

کشش

اگر شما عضلات پای خود را داشته باشید، این روش را امتحان کنید. در حالی که انگشتان پا دست خودتان است، پاهای خود را به سمت شما بکشید. 30 دقیقه در همان موقعیت قرار بگیرید این نیز به کاهش عضلات دور کمر و ران کمک می کند و اگر در ران های شما گرفتار سینه هستید، پای خود را به سرتان بکشید و 30 دقیقه در همان حالت بمانید. یک برنامه کشش عضلانی منظم می تواند ماهیچه های شما را انعطاف پذیر و آرام نگه داشته و از مسدود شدن های آینده جلوگیری کند.

فشرده داغ یا سرد

در طول 10 دقیقه یا قرمز شدن یک کیسه یخ در ناحیه آسیب دیده، به آرامی و رها کردن گرفتگی عضلات کمک می کند. قرمزی موضع این است که گلبول های قرمز بدن عضلات را گرم می کنند و فشرده سازی گرم راه خوبی برای تحریک جریان خون از طریق یک حوله گرم و یا پتو است و عضله را آرام می کند.

تامین آب

گرفتگی عضلات ممکن است به علت کم آبی باشد. هر روز مقدار زیادی آب بنوشید و روزانه از مایعات گم شده خود خلاص شوید.
رژیم سالم: گرفتگی عضلات تکراری شما ممکن است نشانه ای از کمبود مواد غذایی در بدن شما باشد. کمبود مواد معدنی مانند پتاسیم و کلسیم می تواند موجب گرفتگی عضلات شود. اضافه کردن غذاهای غنی از کلسیم مانند ماست و شیر و همچنین غذاهای غنی از پتاسیم مانند موز و سیب زمینی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و می توانید به یک پزشک برای دریافت یک رژیم متعادل کمک کنید.

درمان گرفتگی عضلات

 

عوامل خطر

 

فاکتورهایی که ممکن است خطر ابتلا به گرفتگی عضلانی را افزایش دهند عبارتند از:

سن – افراد سالمند ممکن است توده عضلانی خود را از دست بدهند و در نتیجه عضلات باقی مانده به راحتی می توانند بیش از حد فشرده شوند.
کاهش بدن – ورزشکاران که هنگام ورزش در آب و هوای گرم و آب بدن خود را از دست می دهند خسته می شوند، اغلب عضلات را گرفتار می کنند.
بارداری و گرفتگی عضلات نیز در دوران بارداری رایج است.
شرایط پزشکی – اگر دچار دیابت یا اختلالات عصبی هستید، ممکن است کبد یا تیروئید شما در معرض خطر بالای سرگیجه عضلانی باشد.

درمان گرفتگی عضلات

درمان خانگی برای گرفتگی عضلات
او گفت که هنگام عضلات، عضلات و عضلات قرارداد باید گسترش یافته و گسترش یابد، سپس به آرامی ماساژ دهید تا آزاد و آزاد شود. در مورد تنگی، عضلات پا باید وزن را روی شفت قرار داده و زانو را به آرامی خم کنند. شجاعی گفت: اگر فرد قادر به ایستادن نیست، کفش خود را باز کند، بر روی زمین یا صندلی نشسته و تلاش کند تا پا زخمی اش را ترک کند در حالی که پا مستقیما و مستقیم است. سر خود را بالا ببر همچنین به عضلات پشتی کمک می کند.

پزشک همچنین گفت که گرفتگی عضلانی چهار سر نیز می تواند با یک صندلی استفاده می شود، در حالی که فرد نشسته به شدت در آن سعی کنید به جلو پای زخمی خود را به باسن او.

شجاعی گفت: دوش گرفتن با آب گرم و یا آب گرم بر روی عضلات کوچک شده نیز می تواند در از بین بردن گرفتگی، اما ماساژ عضلات قرارداد با یخ کمک می کند تا به کاهش درد موثر باشد.

برای اطلاعات بیشتر درمان گرفتگی عضلات این ویدیو  تماشا کنید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility