30
مه

درمان گرفتگی عضلات کمر – اموزش درمان گرفتگی عضلات کمر

درمان گرفتگی عضلات کمر فعالیت ها را متوقف کنید: حتی اگر احساس کنید که گرفتگی عضلانی به شدت درگیر نیست، باید بلافاصله توقف فعالیت های که به کمر شما فشار وارد می کند انجام دهید. ماساژ یا اعمال یک منطقه دردناک برای از بین بردن درد.

درمان گرفتگی عضلات کمر

2. استراحت: برای بهبود سریع عضلات آسیب دیده و رهایی از گرفتگی عضلات استراحت مورد نیاز است. اگر از گرفتگی و آسیب به عضلات رنج می برید، باید برای دو تا سه روز استراحت کنید. البته، مطمئن باشید که توانایی حرکت عضلات را از طریق فعالیت های مانند آرام و آرام راه رفتن در استراحت حفظ کنید. اگر کاملا متحرک هستید، عضلات ممکن است سخت یا قوی باشند. با این حال، به یاد داشته باشید که زمان حرکت به طور کامل خم نمی شود یا چرخش آن بالا می رود، چرا که مسدود شدن تشدید می شود.

درمان گرفتگی عضلات کمر

3. فشرده سرد: در نتیجه آسیب و سکته مغزی، باعث افزایش درد یا تورم خون می شود. با استفاده از فشرده های سرد برای اولین بار، گرفتگی عضلات می تواند درد را کاهش دهد، اما بهتر است در صورت تکرار، به جای کمپرس سرد، فشردهای گرم استفاده شود. یخ را در اولین روز از آسیب هر 15 ساعت در هر دو ساعت در ناحیه دردناک قرار دهید.
4. گرم فشرده: هر گرم شدن درد را کاهش می دهد، اما بهترین نتیجه با استفاده از گرم شدن مرطوب به دست می آید. گرما از عضلات انقباضی شل می شود. بهتر است از یک فشرده داغ بعد از یک فشرده سرد استفاده کنید. پد گرم کننده مرطوب الکتریکی را از داروخانه تهیه کنید، می توانید از یک حوله ای که در آب گرم خیس شده استفاده کنید. یک حمام داغ یا حمام نیز مفید است. توصیه می شود کمپرسور مرطوب گرم را در ناحیه دردناک ناشی از کمردرد عضلانی هر 4 ساعت به مدت 15 دقیقه قرار دهید. لازم به ذکر است که درد برخی افراد با فشردهای داغ افزایش مییابد، اگر در چنین وضعیتی، بلافاصله این روش را متوقف کنید و تنها از کمپرس سرد استفاده کنید.

درمان گرفتگی عضلات کمر

تکنیک آرامش بخش

اکثر افرادی که از اسپاسم کمری رنج می برند نمی توانند بدنشان را به طور صحیح آرام کنند. اما روش های خصوصی متعارف می تواند تا حد زیادی بر حذف درد ناشی از اسپاسم کمری داشته باشد. هنگامی که شما می توانید خود را با تفکر در مورد چیزهای دیگر (یا پاک کردن تمام افکار) منحرف کنید، شما می توانید آرام تر و نفس راحت تر، که به نوبه خود باعث کاهش درد عضلات و در نتیجه. . بعضی از بهترین راه برای منحرف کردن ذهن شما این است که با یک شخص عزیز صحبت کنید، برنامه تلویزیونی، مطالعه یا تفکر را تماشا کنید.

درمان گرفتگی عضلات کمر

دارو

اگر روش های دیگر کار نکردند، می توانید از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی استفاده کنید. این دارو برای درمان درد پشت در هر دو نوع و بدون نسخه پزشک مورد نیاز است. شما همچنین می توانید آرامبخش های عضلانی را استفاده کنید، اما هنگامی که از آنها استفاده می کنید، رانندگی نکنید.
فیزیوتراپی

شما همچنین می توانید یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید. آنها می توانند با استفاده از آرامش عضلانی، سونوگرافی و گرم شدن از بین بروند. آنها همچنین می توانند تمرینات ایمن و مناسب خود را آموزش دهند که هر دو انعطاف پذیری را افزایش می دهند و ماهیچه های شما را تقویت می کنند.
TENS (تحریک الکتریکی عصب از پوست)

این نوع دیگری از تحریک الکتریکی است که با قرار دادن پد در سطح پوست انجام می شود. این روش می تواند به کنترل درد ناشی از گرفتگی های عضلانی در برخی افراد کمک کند.

درمان گرفتگی عضلات کمر

اساس این روش مشابه طب سوزنی است. به این ترتیب، تحریک عصب می تواند راه پیام پیام درد را به مغز تغییر دهد و به طور بالقوه درد را کاهش دهد. این تکنیک می تواند به ویژه برای مدیریت درد ناشی از گزنده شدن در طول شب مفید باشد، به ویژه اگر این درد باعث اختلال خواب شود.

درمان گرفتگی عضلات کمر
تزریق

تزریق کورتیزون می تواند درد را به مدت چند ماه ادامه دهد، و این به ویژه هنگامی که گرفتگی باعث درد در پا می شود.

تزریق اوزون باعث فعال شدن مستقیم اکسیژن (مخلوط اکسیژن-اوزون-O3) با بافت آسیب دیده می شود. این روش درمان با کمترین میزان حمله، منجر به قرار گرفتن در معرض مستقیم اثرات بازدارنده و ضد التهابی ازن به بافت التهابی می شود. تزریق اوزون به طور کامل ایمن است، اگر توسط یک پزشک واجد شرایط و آموزش دیده انجام شود.

درمان گرفتگی عضلات کمر

5. افزایش پا: بسیاری از افراد مبتلا به گرفتگی، خشکی و اسپاسم عضلات پشت و پشت اغلب ناراحت کننده هستند. بیمار معمولا در شرایط خاص راحت تر احساس می کند؛ جنبه ی مشترک همه ی این شرایط افزایش پا است:
• زانو ها را بالای سطح لگن قرار دهید.
• سعی کنید پای یا مچ پا را در موقعیت نشسته در قسمت پایین یا پاها بنشینید.
• بالش های بیشتری را جایگزین کنید.
• روی کف یا تخت قرار دهید و پایین صندلی را پایین بیاورید تا زانوها با زاویه 90 درجه خم شوند.
6. تکنیک خواب: اکثر افراد مبتلا به نفخ شکم، خشکی و اسپاسم عضلات دور کمر و پشت بدن معمولا احساس راحتی نمی کنند، اما تکنیک های خاصی برای مقابله موثر با درد ناشی از گرفتگی عضلات وجود دارد. اگر شما می توانید از چیز دیگری فکر کنید (یا درد را فراموش کنید)، احساسات راحت تر و بهتر را احساس خواهید کرد، به طوری که سختی عضله کاهش می یابد و درد از بین می رود. صحبت کردن با عزیزان، تماشای نمایش تلویزیون، مطالعه و مدیتیشن روش های دردناک برای منحرف کردن حواس خود است.
7. دارو: اگر درمان خود مراقبتی خود را با داروهای کمر درد مانند داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDS) مانند ایبوپروفن یا قرص های ناپروکسن تأیید نکنید، از پزشک خود برای افزایش میزان این داروها. داروهای تجویزی سریعتر و قوی تر در بهبود کرم های عضلانی هستند که بدون فروش هستند. آرامبخشی عضلانی که توسط پزشک تجویز می شود همچنین می تواند سودمند باشد، اما به دلیل محرومیت از خواب، عوارض جانبی دارد، بنابراین پس از مصرف آنها رانندگی نکنید.

درمان گرفتگی عضلات کمر
8. تمرینات موثر در درمان گرفتگی های پشت و استخوان بدن: تکنیک های آرام سازی مناسب برای درمان گرفتگی عضلات پشت بدن به شرح زیر است:
پشت خود را بطور محکم نگه دارید، زانو خود را بیش از حد طبیعی ببندید و راه بروید. این نوع راه رفتن موثرتر از زمانی است که شما از ناراحتی یا گرفتگی عضلات پشتی رنج می برید.
• با افزایش سلاح ها و قرار دادن آنها در سر، تمرینات کششی ملایم بر روی ماهیچه های بدن گسترش دهید. این حرکت را می توان تکرار کرد 10 بار، هر 5 تا 10 ثانیه، 3 تا 4 بار در روز.

درمان گرفتگی عضلات کمر
• روی زمین با زانوهای خم شده قرار دهید و پاهای خود را روی کف قرار دهید، سپس یک زانو را به سینه بچرخانید، 10 ثانیه صبر کنید، سپس پای را بچرخانید و با زانو دیگر انجام دهید. این درمان را تا 5 تا 10 بار و 2 تا 3 بار در روز برای هر پا تکرار کنید، با این وجود درد را تشدید نمی کند. این کار را انجام ندهید اگر گرفتگی عضلات را تشدید می کنید.
این تمرینات را هنگامی که شروع به گرفتگی عضلانی می کنید تمرین نکنید. اجازه دهید که درد کم شود یا کم شود.
9. فیزیوتراپی (طب فیزیکی): همچنین برای بازدید از فیزیوتراپی یا کایروپراکتیک مفید است. این متخصصان از آرامش عضلانی، سونوگرافی و درمان های گرما برای خشکی کمری استفاده می کنند و در فرایند درمان، تمرینات ایمن و ایمن باعث افزایش انعطاف پذیری و استقامت عضلانی می شود.
10. تزریق: تزریق کورتیزون باعث می شود که بیمار برای چند ماه پس از تخریب عضلات آزاد شود. تزریق به ویژه برای بیماران مبتلا به درد شدید ناشی از گرفتگی رحم مفید است.

برای درمان کمر دردتان می توانید این ویدیو را تماشا کنید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *