30
مه

درمان میکروب معده – با روش جدید و امروزی میکروب معده را خوب کنید

درمان میکروب معده هلیکوباکتر یا ژرم های معده یک باکتری معده است.  می توانند بدن شما را واردشوند  و در دستگاه گوارش زنده بمانند. پس از چند سال، زخم های معده یا زخم های روده فوقانی ایجاد می شود.

درمان میکروب معده

ژن معده چیست؟

عفونت ناشی از هلیکوباکتر پیلوری برای برخی افراد باعث سرطان معده می شود. عفونت معده معده (باکتری معده) شایع است. حدود دو سوم جمعیت جهان این باکتری را در بدن خود دارند. برای اکثر مردم این باکتری باعث ایجاد زخم یا علائم دیگر نمی شود. اگر این باکتری مشکلات شما را فراهم کند، داروهایی وجود دارد که این میکروب ها را می کشند و به درد و زخم ها کمک می کنند. با افراد بیشتری که به آب سالم و بهداشت دسترسی دارند، افراد کمتری نسبت به گذشته به این بیماری دچار می شوند.

درمان میکروب معده

پس از ورود هیلوکوباکتر به بدن، آن را به غشای معده حمله می کنند، غشای معده در برابر اسید محافظت می کند که بدن برای هضم آن را استفاده می کند. هنگامی که باکتری معده آسیب به غشای معده می شود، اسید می تواند به غشاء وارد شود و باعث زخم معده می شود. زخم معده باعث خونریزی، عفونت و جلوگیری از حرکت مواد غذایی در دستگاه گوارش می شود.
علت ژن معده غذا، آب یا غذاهای آلوده است. این بیماری بیشتر در کشورهای یا جوامع دارای سیستم فاضلاب مناسب یا آب سالم کمتر است شایع تر است. باکتری معده نیز می تواند با تماس با بزاق یا سایر مایعات در فرد مبتلا گسترش یابد.

درمان میکروب معده
باکتری معده در کودکان بیشتر رایج است و بسیاری از افراد در طول دوران کودکی از این بیماری آلوده هستند، اما این باکتری نیز به بزرگسالان منتقل می شود. این باکتری ها در طول سال ها در بدن زندگی می کنند و در اکثر موارد افراد مبتلا به زخم پپتیک و سایر علائم رنج می برند. پزشکان قطعا نمی دانند چرا فقط چند نفر زخم معده، و ما بقی مشکلات گوارشی برایشان به وجود امده است.

جلوگیری
درمان میکروب معده شما می توانید از عفونت میکروب های هلیکوباکتر معده جلوگیری کنید. روش پیشگیری از این جوانه مشابه سایر روش های پیشگیری از میکروب است.
دست ها را بعد از رفتن به حمام و قبل از غذا بشویید. بچه هایتان را برای انجام این کار آموزش دهید
اجتناب از مصرف غذا یا آب نا سالم.
اجتناب از خوردن چیزی است که به طور کامل پخته نشده است.
اجتناب از خوردن غذاهایی که توسط افرادی که دست آنها نظافت ندارند، اجتناب کنید.
اگرچه استرس، مصرف غذاهای سریع و مصرف دخانیات باعث زخم معده نمی شود، اما از درمان سریع و یا افزایش درد ناشی از زخم معده می شود پس برای درمان خود از سیگار خود داریی نمایید. با پزشک خود در مورد راه های مدیریت استرس صحبت کنید، رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید، و اگر سیگار کشیدید، سیگار کشیدن را متوقف کنید.

درمان میکروب معده
زخم های میکروبی هلیکوباکتر پیلوری اغلب بعد از چندین هفته درمان حل می شوند. اگر زخم معده (از عوارض جانبی ژل گلیکوپروتئین)، از داروهای ضد التهابی غیر استروییدی برای از بین بردن درد استفاده نکنید زیرا این داروها غشای معده را آسیب می زند. اگر به یک داروی مراقبت در منزل نیاز دارید، از پزشک خود بپرسید که محل مناسب شما را می دهد. میکروتوبولهای معده معمولا برای درمان آسان هستند و باعث مشکل نمی شوند، اما اگر علائم را نادیده می گیرید، ممکن است زخم معده یا روده ای ایجاد شود. بنابراین اگر دچار عفونت باکتری معده هستید، پزشک را با علائم ذکر شده در این مقاله آشنا کنید تا درمان را به شما بدهد.

توصیه های دارویی

درمان میکروب معده

آنتی بیوتیک ها برای کشتن باکتریایی موجود در بدن: آنتیبیوتیک هایی مانند آموکسیسیلین، کلریترومایسین، مترونیدازول، تتراسایکلین یا تینیدازول در این مورد تجویز می شود. برای درمان معمولا دو نوع از آنتی بیوتیک های بالا وجود دارد.
داروهایی که با مسدودکردن کمپنی های کوچک تولید کننده اسید معده کاهش می یابد: از جمله این داروها عبارتند از دکسلناسپورازول، اسموپرازول، امپرازول، پنتوپراکسول و رابپرازول.
بیسموتسابسالیسیلاتمیادد به آنتیبیوتیک در نابودی میکروب معده کمک کند.
داروها مهاركني هيستامين: هيستامين گلو را به توليد بيشتر اسيد ترك ميكند. برخی داروها با مهار هیستامین به کاهش اسید معده کمک می کنند. سایمتیدین، فاموتیدین، ناصری و رانیتیدین از این داروها هستند.

درمان شما به معانای آن است که باید چندین هفته، هر روز 14 و تعداد بیشتری قرص مصرف کنید. با توجه به این مقدار مقدار دارو، اما باید به تمام دستورالعملهای پزشک توجه کامل و روند درمان خود را به طور کامل دنبال کنید. اگر درمان آنتیبیوتیکی به درستی انجام ندهید، ممکن بیملری به داروها مقاوم شوند، عفونتتان شدیدتر و درمان تان سخت تر می شود. اگر درمانتان باعث بروز عوارضی در شما شده است، درباره آن ها با پزشک صحبت کنید و بپرسید چگونه می توانید عوارض داروها را کنترل کنید.

معمولا یک یا دو هفته پس از درمان، پزشک مجددا تظاهرات مدفوع و آزمایش تنفسی را برای شما انجام می دهد تا مطمئن شوید که عفونت از بین رفته است.

درمان میکروب معده

وقتی که آنها در مورد عفونت سخن می گویند، همه آن ها را به یاد می آورند که آنتی بیوتیک ها را درمان می کنند. این روش برای بسیاری از باکتری ها مفید است، اما نه برای “هلیکوباکتر پیلوری” که دارای توانایی عجیب و غریب برای مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها است. خوشبختانه، پزشکان می توانند بر این مشکل با ترکیب آنتی بیوتیک ها غلبه کنند. بسیاری از برنامه های درمانی در دسترس هستند در مجموع، آنها حداقل دو آنتی بیوتیک را به همراه یک یا چند عامل خنثی کننده اسید ترکیب می کنند. برخی از داروهایی که معمولا استفاده می شوند عبارتند از:

آموکسی سیلین؛ این دارو مشتق شده از پنی سیلین مؤثرتر از داروهای مشابه است، زیرا آن را به آب معدنی ترشح می کند. این معمولا در دوز 1000 میلی گرم دو بار در روز داده می شود. عوارض جانبی عمده دانه پوست و اسهال است.

کلاریترومایسین؛ این عضو خانواده اریترومایسین یکی از موثرترین داروهای هلیکوباکتر پیلوری است و معمولا در دوز 500 میلی گرم دو بار در روز تجویز می شود. عوارض جانبی عمده این دارو مزه ناخوشایند در دهان، تهوع و اسهال است. این دارو گران است.

مترونیدازول، داروئی که همیشه در هلیکوباکتر پیلوری موثر است، در حال حاضر با ظهور مقاومت میکروبی مواجه است، و بنابراین پزشکان از آن برای بیمارانی که نمی توانند آموکسی سیلین مصرف کنند، استفاده می کنند. دوز معمول برای هلیکوباکتر پیلوری 500 میلی گرم دو بار در روز است. عوارض جانبی عمده این دارو مزه غیرطبیعی در دهان، تهوع و از دست دادن اشتها، سردرد و در موارد نادر تحریک عصبی است.

تتراسایکلین؛ معمولا در دوز 500 میلی گرم و چهار بار در روز تجویز می شود. تتراسایکلین در ترکیب با داروهای دیگر برای بیماران مبتلا به درمان با درمان اولیه استفاده می شود. عوارض جانبی عمده این دارو شامل دانه پوست، حساسیت خورشید و اسهال است.

درمان میکروب معده

امپرازول؛ این دارو اولین داروهای “مهار کننده پروتئین پمپ” بود که به طور قابل توجهی ترشح اسید معده را کاهش می داد اما به طور مستقیم بر هلیکوباکتر تاثیر نمی گذارد، هرچند که اثر آنتی بیوتیک ها را افزایش می دهد. دوز معمول برای هلیکوباکتر پیلوری 20 میلی گرم در روز برای درمان آنتی بیوتیک است. عوارض جانبی گاهی سرگیجه است. بسیاری از مهار کننده های پروتون پمپ در دسترس هستند و می توانند جایگزین اومپرازول شوند.

بیسموت، زیرسلایسیلیک اسید، اگرچه بیسموت یک آنتی بیوتیک نیست اما می تواند هلیکوباکتر پیلوری را در معده از بین ببرد. این دارو همیشه با دو آنتی بیوتیک ترکیب شده و دوز معمول دو قرص و چهار بار در روز است. تنها عارضه جانبی رایج، سیاه شدن مدفوع است.

رنیتیدین بیسموت سیترات؛ این دارو جدید ترکیبی از رانیتیدین است که سالها برای کاهش ترشح اسید معده استفاده می شود و با بیسموت دارای خواص ضد باکتری است. این دارو به تنهایی نمیتواند هلیکوباکتر را ریشه کن کند. اکثر بیماران به همراه داروهای دیگر 400 میلی گرم و دو بار در روز پاسخ خواهند داد. بسیاری از درمانهای رژیم در دسترس هستند این رژیم ها ایمن و موثر هستند، اما هزینه های نسبی و ناراحتی آنها در دوره درمان طولانی است. تا همین اواخر، برنامه های 10 تا 14 روزه یک روش استاندارد بود، اما در حال حاضر بسیاری از پزشکان ترجیحات رژیم های 7 روزه را ترجیح می دهند.

شایع ترین رژیم استفاده از آموکسی سیلین، کلاریترومایسین و امپرازول برای 7 تا 14 روز است. در یک فرمول معمول دیگر، فقط مترونیدازول به جای آموکسی سیلین تجویز می شود. رویکرد دیگری تتراسایکلین، مترونیدازول، بیسموت و امپرازول برای دو هفته است. البته، چندین رژیم درمانی دیگر توسط کارشناسان پیشنهاد شده است. آنها نشان می دهند که هلیکوباکتر پیلوری هزاران سال است که انسان است، اما پزشکان آن را کشف کرده اند.

برای اطلاعات بیشتر درمان ویروس معده از این لینک تماشا کنید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,