30
مه

درمان بی حوصله گی – با از بین بردن عادت های و نکات تکمیلی

درمان بی حوصله گی عادت بد غذایی رژیم بد، علاوه بر اینکه قادر به ایجاد شرایط مانند حالت تهوع و درد شکمی نیز بر وضعیت ذهنی ما تاثیر می گذارد، باعث ایجاد شرایطی مانند تحریک پذیری، نوسانات خلقی، عدم تمرکز، پرخاشگری، خشم یا بیش فعالی می شود. اگر از تغییرات خلق و خو رنج می برید، غذاهایی که در طول روز غذا می خورید را ذکر کنید تا رابطه بین غذاهای مصرف شده و نوسانات خلق و خوی خود را بیابید.

درمان بی حوصله گی

2. طرح خانه

اگر می خواهید شادتر و شادتر باشید، طرح خانه را تغییر دهید، زیرا محیط زیست تاثیر زیادی بر روحیه ما دارد. به عنوان مثال، رنگ قرمز می تواند مردم را تحریک پذیر و عصبی، در حالی که زرد ایجاد یک شادی و آبی ایجاد آرامش است. تحقیقات همچنین نشان می دهد که استفاده از تصاویر آرامش بخش، مانند مناظر زیبا، تاثیر مثبتی بر روحیه ما و کاهش استرس و آشفتگی خواهد داشت.

درمان بی حوصله گی

3. ارتقاء

اکثر ما از ارتقاء در کار رویاییم، اما واقعیت این است که ما فکر می کنیم امیدوار کننده نیست. محققان دانشگاه وارویک به این نتیجه رسیده اند که هنگامی که یک کارگر ارتقا پیدا می کند، میزان استرس و فشار روانی او وارد می شود و سلامت روان او به خطر می افتد.

درمان بی حوصله گی

4. چراغهای کنار تخت

اگر شما به طور منظم تلویزیون خود را تماشا می کنید و یا هنگام مطالعه در خواب، مراقب اثر در اعصاب و خلق و خوی خود را در روز بعد. تحقیقات نشان می دهد که نور در شب می تواند یک مانع برای تولید ملاتونین، یک هورمون است که بر خلق و خو انسان تاثیر می گذارد. ملاتونین تنها در تاریکی تولید می شود، بنابراین سعی کنید از پرده های ضخیم در خانه خود استفاده کنید و هنگام خواب همه نورها را خاموش کنید.

درمان بی حوصله گی

5. کمبود مواد مغذی

عوامل بسیاری وجود دارد که می تواند منجر به افسردگی شود، اما در عین حال رژیم غذایی نیز می تواند افسردگی را بدتر یا بدتر کند. کمبود ویتامین D، ویتامین B و اسیدهای چرب امگا 3 می تواند منجر به افسردگی و هرج و مرج شود. بنابراین سعی کنید این مواد مغذی را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

درمان بی حوصله گی

6. دوستان

تصور نکنید که گذراندن وقت با دوستان راه عالی برای به دست آوردن خوب است، با این حال، همه چیز به روحیه آنها وابسته است. بر طبق محققان، احساسات ما (مثبت یا منفی) مسری هستند و اغلب از طرف فرد به فرد بدون دانستن آن انتقال می یابند. جالب توجه است، گاهی حتی بدون دیدن دوستان، ما تحت تاثیر خلق و خوی آنها است. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که کاربران فیسبوک میتوانند تا 3 روز دیگر کاربران را تحت تاثیر قرار دهند.

درمان بی حوصله گی

7. خواب کم

بسیاری از ما می دانیم که کمبود خواب موجب خستگی می شود، اما به گفته محققان، زمان خواب به همان اندازه خواب است. کسانی که به عقب رفته اند، حتی اگر زیاد بخوابند، مستعد افسردگی هستند. بنابراین سعی کنید به زودی در شب بخوابید و البته، به اندازه کافی خواب دارید.

8. قرصهای بارداری

محققان می گویند زنان مبتلا به قرص های ضد بارداری دو برابر احتمال ابتلا به بیماری های زنان هستند. در برخی از زنان، این قرص ها همچنین شرایطی مانند تغییرات خلقی و از دست دادن میل جنسی ایجاد می کنند.

درمان بی حوصله گی

9. سیگار کشیدن

همه ما می دانیم که سیگار کشیدن خطر ابتلا به سرطان، بیماری های قلبی و زود هنگام را افزایش می دهد. اما جالب است بدانید سیگار کشیدن سیگار بر سلامت روان افراد تاثیر می گذارد. محققان نیوزیلند دریافتند که معتادان سیگاری و نیکوتین بیشتر از دیگران افسرده هستند.

10. خورشید

در روزهای تاریک زمستان خطر ابتلا به اختلالات عاطفی فصلی وجود دارد اما آیا می دانید که خورشید نیز می تواند مردم را خسته و افسرده کند؟ اگر چه اختلالات عاطفی تابستان تنها 1٪ از افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، عوارض جدی مانند بی خوابی، از دست دادن اشتها و افسردگی می باشند.

درمان بی حوصله گی

علت اول خستگی: افسردگی و استرس

اگر احساس تشنگی و تمایل به انجام هر گونه فعالیت دارید، ناامید خواهید شد و لذت بردن از فعالیتی است که زمانی برای شما لذت بخش است، و احساس خستگی و ناراحتی می کنید؛ ممکن است افسرده شده باشید در بسیاری از موارد، ناامیدی ما به اضطراب یا افسردگی بازمیگردد. افرادی که این دو شرایط را تجربه می کنند بسیار خسته کننده هستند و به دلیل آستانه تحمل کمتری به زودی عصبی می شوند. علائم افسردگی را بشناسید و از آن خلاص شوید.
استرس بیش از حد و طولانی مدت تمرکز و ناامیدی را کاهش می دهد. سعی کنید خودتان را با تکنیک های مدیریت استرس آشنا شوید. به جای اینکه کمال گرا باشد و به دنبال دونده های بالا باشد در حال اجرا است، کمی کمتر متضاد و کمتر احتمال دارد که تحمل فشار کمتر.
اگر می خواهید سالم تر و شادتر باشید، نگاهی دقیق تر به محیط زندگی خود بگیرید و طرح خانه خود را تغییر دهید تا حالت روحی و آرامش را افزایش دهید.

درمان بی حوصله گی

اجتناب از خواب زیاد، پرخوری، و دیگر چیزهای تنبل و ضعف اراده.

11-تردید در تصمیم گیری و تأخیر در عمل، منجر به از دست دادن بسیاری از مزایای معنوی و مادی می شود که موجب زیان های بسیاری می شود.

12. به تصحیح تصمیماتی که برای ارزش گذاری قبلی خود نیاز دارید را به خاطر بسپارید و به این واقعیت که شما آمادگی انجام کارهای مهم برای گذشته را دارید توجه کنید.

13 – در مورد تصمیم گیری ها و فعالیت های قبیله مراقب باشید، در بلوغ خوبی باشید، به طوری که می توانید جرات کار و تقویت تصمیم گیری و پیاده سازی خود را داشته باشید.

14. ورزش منظم و منظم را فراموش نکنید، که در تقویت اراده بسیار موثر است.

15. با اتخاذ تصمیمات آسان در وظایف ساده، به تدریج اعتماد به نفس و توانمندسازی را افزایش می دهد و راه تصمیم گیری در مسائل دشوار و پیچیده را هموار می کند.

درمان بی حوصله گی

علت دوم خستگی، تغذیه نامناسب است

عادت های غذایی بد غذایی بر وضعیت ذهنی ما تأثیر می گذارد و باعث ایجاد شرایطی مانند تحریک پذیری، نوسانات خلقی، تمرکززدایی، تجاوز، خشم یا بیش فعالی می شود. اگر از نوسانات خلقی رنج می برید، غذاهایی که در طول روز غذا می خورید را یادداشت کنید تا رابطه بین غذاهای مصرف شده و نوسانات خلق و خوی خود را بیابید.
کمبود ویتامین D، ویتامین B و اسیدهای چرب امگا 3 می تواند منجر به افسردگی و هرج و مرج شود.
قبل از قاعدگی استفاده از ویتامین B6 و E برای مشاوره با دکتر خود برای کاهش میزان استرس خود.
غذاها مانند گوجه فرنگی، خرما، موز، آناناس و آووکادو باعث افزایش فعالیت و واکنش سروتونین در مغز می شوند و شما را شیرین تر می کند.
برای یک رژیم غذایی سالم و انرژی غنی، باید از سبزیجات، میوه ها و پروتئین لاغر استفاده کنید.
قهوه و کافئین خود را کم کنید

برای اطلاعات بیشتر می توانید این ویدیو را تماشا کنید.

برچسب‌ها:, , , , , , , ,