30
مه

درمان افتاب سوختگی – اموزش روش های عالی برای درمان افتاب سوختگی

درمان افتاب سوختگی متاسفانه، برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، تنها راه جلوگیری از قرار گرفتن در معرض تابش شدید نور خورشید است، اما راه حل برای درمان آفتاب سوختگی و زخم های زخم وجود دارد. در زیر، ما روش هایی را معرفی می کنیم که به راحتی قابل اجرا هستند و اجازه می دهد تا سوختگی های آفتاب سوختگی به طور طبیعی و خانگی صورت گیرد.

درمان افتاب سوختگی

1 انتخاب راه مناسب برای دوش گرفتن

پس از گذراندن یک روز طولانی در زیر آفتاب، هر کس در اسرع وقت به حمام می رسد. اما قبل از رفتن به حمام، به یاد داشته باشید که صابون پوست را خشک و تحریک می کند. خیساندن بدون صابون با آب سرد، یک گزینه بسیار بهتر است.

فرد متخصص پوست، فردریک هابرمن، ترکیبی از آب و نوشیدنی های شیرین را برای کاهش التهاب و خارش توصیه می کند. آن را بهتر با خشک شدن بر روی پوست کار می کند، بنابراین بهتر است آن را خشک بر روی پوست خود را به جای خشک کردن آن را با یک حوله.

آب سیب و سرکه سفید دیگر مواد شیمایی برای درمان آفتاب سوختگی هستند. متخصصان پوست معتقدند که ترکیبی از آب سرد با یک فنجان سرکه برای بهبود زخم بسیار مفید است. پس از مشاوره با پزشک خود، می توانید داروهای شفا دهنده را در حمام بخورید و در مدت زمانی طولانی به درد بخورید. فراموش نکنید پوست را پس از استفاده از هر پماد، حلال و … روی پوست خشک کنید، زیرا پوست آن را تحریک نمی کند.

اگر برای شستن پوست به صابون نیاز دارید، از صابون های نرم مانند صابون بچه استفاده کنید. اثرات صابون باقی مانده روی پوست باعث خشکی پوست می شود.

درمان افتاب سوختگی

2 از مرطوب کننده استفاده کنید

پس از شستشو و تخلیه بدن، از لوسیون ها و روغن های مرطوب استفاده کنید. در غیر این صورت پوست پوست شما خشک و مزاحم خواهد شد. به یاد داشته باشید نگهدارنده مرطوب کننده در یخچال و فریزر به طوری که در هنگام استفاده از آن تونر مفید تر می شود.

درمان افتاب سوختگی

3 درمان کرم ضد افتاب سوختگی با نخود سبز یخ زده

آفتاب سوختگی درد دارد خداوند به شما نمی دهد، اما هنگامی که آن را دریافت می کنید، فقط به دنبال چیزی جالب برای تسکین درد خود هستید. برای انجام این کار، می توانید یک یخ را به یک شیشه یاری کنید و آن را در یک منطقه آفتابی قرار دهید. این باعث می شود تا بخشی از گرما جذب شود، رگ ها قرارداد می گیرند و در نتیجه مقدار التهاب کاهش می یابد. اگر یخ در دسترس نیست، به فریزر بروید و از غذاهای جوش مانند یخ زده یا هر چیز دیگری که در فریزر یافت می کنید استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که این بسته ها به طور مستقیم و بدون پارچه در ناحیه ی گرد و غبار قرار نمی گیرند.

درمان افتاب سوختگی

4 آبمیوه  با استفاده از میوه های آبدار

مزایای آب آشامیدنی را از دست ندهید. شما باید مقدار زیادی آب بنوشید تا اثرات آفتاب سوختگی را روی پوست خشک جبران کنید. شاید شما به مقدار آب در میوه توجه نکنید، مانند بیشتر مردم. این میوه ها دارای مقدار قابل توجهی از آب هستند، بنابراین آنها در درمان پوست خشک بسیار مفید هستند. یک تکه هندوانه حاوی بیش از یک فنجان آب است. میوه ها مانند طالبی و خربزه نیز به شما کمک می کنند. هر یک از این میوه ها پر از آب است. قدرت پنهان میوه ها برای درمان آفتاب سوختگی را فراموش نکنید.

درمان افتاب سوختگی

5 استفاده از یخ فشرده

استفاده از فشرده یخ یک روش معمولی است که اکثر مردم با آن آشنا هستند.

یخ و آب را داخل یک ظرف قرار دهید. یک پارچه را در آن بگذارید و سپس روی پوست خود قرار دهید تا التهاب و درد را کاهش دهید. این را چند بار در روز برای 10 تا 15 دقیقه تکرار کنید. اگر دچار خارش و دردناک هستید، با یک پزشک مشورت کنید و در صورت لزوم دارو مصرف کنید.

درمان افتاب سوختگی

6 درمان ضد پیری با داروهای بدون نسخه

گاهی درمان هایی که گفته می شود درد را درمان نمی کنند، بنابراین شما باید داروهای بدون نسخه را دریافت کنید. به داروخانه بروید و از داروخانه خود بخواهید اگر دارو برای تسکین درد شما بهتر است. نمونه هایی از داروهای بدون نسخه و شفا دهنده در زیر آورده شده است

هیدروکورتیزون: هیدروکورتیزون ۱ درصد می‌تواند التهاب پوست را درمان کند.

ژل آلوئه ورا: آلوئه ورا اثر عظیمی درمانی دارد. استفاده از ژل بدون الکل، رنگ و عطر نیز برای درمان آفتاب سوختگی کمک می کند. اگر برگ آلوئه ورا نیز در خط مقدم باشد، می توانید محتویات را به سادگی با قاشق جدا کنید و آن را در ناحیه خارش و خارش قرار دهید.

برای اطلاعات بیشتر برای درمان افتاب سوختگی به این لینک مراجعه کنید.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility