29
مه

سحری چی درست کنم؟ – اموزش کامل و جامع درست کردن سحری

سحری چی درست کنم؟ – لیست غذاهای سحری و افطاری کمک می کند تا با انتخاب مناسب غذاهای مصرفی و رژیم غذایی در ماه رمضان انرژی بدن را به میزان کافی تامین نمود تا هم بتوان فریضه الهی را به جای آورد هم از چالش های گفته شده دوری نمود.

مسلمانان در طول ماه رمضان از طلوع خورشید تا غروب آن از خوردن و آشامیدن استمساک می کنند. این می تواند باعث یک چالش در بدن برای دریافت مواد غذایی مناسب و اجتناب از خطرات سلامتی شود.

سحری چی درست کنم؟

در ماه رمضان رژیم های غذایی ما به طور اساسی تغییر می کند، چرا که ما فقط در زمان سحری و افطار غذا می خوریم. به همین ترتیب هر دو وعده غذایی بخش مهمی از روزه را تشکیل می دهند.

در حالی که مصرف غذاهای با شاخص گلیسمی پایین (GI) ایده مناسبی است، اما هر دو وعده سحری و افطار باید متعادل باشند و شامل مواردی از هر گروه غذایی مانند سبزیجات، غلات، گوشت، محصولات لبنی و میوه ها باشد.

سحری چی درست کنم؟

سحری باید سالم باشد تا بتواند انرژی کافی را برای روزه داری طولانی فراهم کند. مهم است که غذای مصرفی، شما را هیدراته نگه دارد بنابراین باید به غذاهایی که برای سحری انتخاب می کنید دقت لازم را داشته باشید.

سحری چی درست کنم؟

روزه
پرسش و پاسخ زیر مقالات
غذاهایی که باید در طول سحری بخوریم

در ادامه به لیست غذاهای سحری اشاره می کنیم:
مواد غذایی غنی از پروتئین

تخم مرغ را می توانید به لیست غذاهای سحری تان اضافه کنید چرا که دارای پروتئین بالا و مغذی است. آنها نه تنها به شما کمک می کنند که سیرتر بمانید بلکه می توانند روش های زیادی را پیش روی شما قرار دهند تا طعم دلخواه خود را فراهم نمایید.

غذاهای غنی از فیبر

جوی دو سر وعده مناسبی برای سحری است که سرشار از فیبر است. فیبر محلول در معده می تواند تبدیل به ژل شود که دیرهضم باشد. در نتیجه گلوکز و کلسترول خون کمتر کاهش می یابد که می تواند شما را در طول روز پرانرژی تر و سرحال تر نگه دارد. می توانید از همین روزهای اول ماه رمضان جوی دو سر را در لیست غذاهای سحر خود بگذارید.

لیست غذاهایی که نباید در طول سحری بخوریم

بهتر است از این غذاهای اجتناب کنید.
غذاهای با کربوهیدرات ساده یا تصفیه شده

سحری چی درست کنم؟

این مواد غذایی فقط 3 تا 4 ساعت طول می کشد تا هضم شوند و دارای مواد مغذی ضروری کمی می شوند مانند: قند، آرد سفید، شیرینی، دونات، کروسان ها. این غذاها را از لیست غذاهای سحری تان حذف کنید.
غذاهای نمکی

عدم تعادل سطوح سدیم در بدن باعث می شود که شما احساس تشنگی کنید، بنابراین سعی کنید از آجیل، ترشی، چیپس و غذای حاوی سس سویا اجتناب کنید.

نوشیدنی های کافئین دار

چای و قهوه دارای کافئین هستند که منجر به بی خوابی و بی حسی می شود. علاوه بر این، شما را هیدراته نمی کند و باعث می شود مدام عطش آب در طول روز داشته باشید. پس لازم است، نوشیدنی های کافئین دار را از لیست غذاهای سحری حذف شود.

بیاین به هم کمک کنیم که سحری و افطار چی درست کنیم

امروز واسه افطار آش رشه دارم درست میکنم
واسه سحر هم لازانیا

شوهرم روزه نمی گیره خودم تنهام
من امشب برا افطار می خوام حلوا درست کنم
شام ناگت مرغ با پیاز سوخاری
برای سحر نمی دونم شاید ماکارونی

من همسرم میگه جفتشو صبحونه میخوام..من ولی راضی نمیشم..شب جوجه کباب..سحر صبحونه

من حوس قیمه یا خورشت پرررا بادمجون کردم

سحری چی درست کنم؟

مام امروز نشستیم برنامه نوشتیم ک هر روز گیره غذا پختن نباسیم
زرشک پلو با مرغ
خورش کرفس
قیمه
قورمه
هم ریز مرغ
پیتزا
باقالی پلو
شوید پلو
لوبیا پلو
استامبولی
کتلت
کوکو و …..

منابع

ninisite.com

 

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

Accessibility