27
مه

درمان چاقی – چگونه لاغر شویم و تناسب اندام ایده ال داشته باشیم

درمان چاقی چگونه لاغر شویم تناسب اندام و وزن ایده آل علاوه بر افزایش جذابیت ظاهر و اعتماد به نفس در فرد، سبب کاهش شانس ابتلا به برخی از بیماری ها از قبیل مشکلات قلب و عروق، دیابت، مشکلات کبدی و غیره نیز می گردد. اما نکته مهم کاهش وزن و درمان چاقی با تغذیه مناسب و استفاده از روش های صحیح می باشد.

درمان چاقی روش صحیح (علمی) کاهش وزن چیست؟

روش سالم و صحیح برای کاهش وزن و راه های لاغری شکم و پهلو دارای مولفه‌های زیر است:

کاهش چربی‌های سطحی (زیر‌جلدی)
کاهش چربی‌های داخل شکمی و کوچک کردن شکم
بهبود حجم عضله در بدن و بالا بردن میزان سوخت و ساز

میزان کاهش وزن صحیح و علمی‌ که توسط سازمان سلامت جهانی توصیه شده است، ۲ تا ۳ کیلوگرم در ماه است.

درمان چاقی روش‌های به کار رفته در پزشکی زیبایی چگونه می‌تواند به کاهش وزن صحیح و سالم کمک کند؟

برای کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های اضافه با استفاده از تکنولوژی‌های اثبات شده در علم پزشکی، بر مبنای نیازمندی‌های هر شخص ، علاوه بر رژیم لاغری شکم ، یک برنامه‌ی درمانی ویژه تعیین می‌شود. تعیین برنامه‌ی درمانی اختصاصی برای هر فرد، رسیدن به نتایج ایده‌آل را ممکن می‌کند.

مرسوم‌ترین روش‌های لاغری شکم وپهلو که اکثر کلینیک‌های زیبایی ارائه می‌دهند، انجام روش لیپولیز به تنهایی می‌باشد که در واقع روشی برای کاهش چربی‌های زیر‌جلدی و سطحی است. برخی از کلینیک‌ها نیز از وسایل منسوخ شده‌ای استفاده می‌کنند که ادعا می‌کنند باعث ساخت عضله و افزایش توده‌ی ماهیچه‌ای می‌شود.

توجه داشته باشید برای درمان چاقی، تناسب اندام و کسب نتیجه مطلوب و برگشت ناپذیر رعایت همزمان چند فاکتور نیاز است:

1. رژیم لاغری: تغذیه و برنامه غذایی صحیح و اصولی و نه کم خوری

درمان چاقی 2. انتخاب مکمل های غذایی مناسب و نه مصرف قرص لاغری: برای تنظیم متابولیزم بدن، میزان مواد معدنی و ویتامین ها نیاز است در کنار اصلاح تغذیه تا مدتی از مکمل های غذایی استفاده شود، این مکمل ها باید بر اساس نتیجه آزمایش های خون تجویز و مصرف شوند. زمانی که متابولیزم بدن تنظیم گردد بدون نیاز به کم خوری و یا استفاده از قرص های لاغری به مرور زمان از وزن اضافی کاسته می شود.

برنامه ما برای درمان چاقی و کاهش وزن:

درمان چاقی برنامه درمانی ما با انجام آزمایشات خون ابتدا وضعیت متابولیزم، فعالیت غدد تیروئید و آدرنال(فوق کلیوی) و میزان عناصر معدنی در بدن بررسی می شوند و بر اساس اطلاعات بدست آمده برنامه های غذایی متنوع، مکمل‌های غذایی و درمان مناسب تجویز می‌شود که سبب تنظیم متابولیزم و به دنبال آن افزایش انرژی بدن می گردد و فرد در مدت زمان کوتاه به وزن ایده ال دست می یابد، این برنامه درمانی علاوه بر کاهش وزن و درمان چاقی سبب افزایش سلامت بدن نیز می گردد زیرا دقیقا بر اساس نیازهای بدن تنظیم می شود.

روش‌های درمانی
کویتیشن

درمان چاقی در این روش برای کوچک کردن شکم تا ۱۰۰۰ پرتوی امواج اولتراسوند با دقت بالا بر روی ناحیه هدف در بدن و تا عمق مشخص، متمرکز می‌شوند. این روش به طور همزمان سه تاثیر مختلف بر ناحیه‌ی تحت درمان دارد و در نهایت منجر به لاغری شکم خواهد شد:

جدا شدن بافت‌های چربی از یکدیگر و تبدیل شدن به سلول‌های جداگانه و باز شدن دهانه‌ی غشای سلولی.
بیرون ریختن محتوای سلول‌های چربی در فضای بافت‌های بینابینی .
کاهش بافت‌های فیبروزی بین سلول‌های چربی.

درمان چاقی کاری که در‌ کویتیشن انجام می‌شود، این است که امواج متمرکزشده‌ی اولتراسوند به ناحیه هدف در بدن تابانده می‌شوند و این امواج بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف، به ناحیه مورد نظر می‌رسند. چربی آزادسازی شده توسط بدن به مصرف می‌رسد و سوزانده می‌شود. بدن ما بعد از سن معینی دیگر نمی‌تواند سلول‌های چربی جدید تولید کند و بنابراین سلول‌های چربی که از بین رفته‌اند، دیگر هرگز باز نخواهند گشت.

رادیوفرکوئنسی

درمان چاقی امواج رادیوفرکوئنسی با بسامد بالا می‌تواند موجب بالا رفتن دما در ناحیه مورد نظر در عمق پوست شود. پس از انجام درمان با امواج رادیوفرکوئنسی، فعالیت متابولیک بدن آغاز می‌شود و روند تجزیه بافت چربی در بدن سرعت می‌گیرد. حجم سلول‌های چربی کاهش پیدا می‌کند و ضخامت لایه‌ی چربی کم می‌شود.

امواج اولتراسونیک موجب گرم شدن بافت‌های کلاژن در پوست می‌شود و بدین طریق موجب افزایش تولید کلاژن جدید در پوست می‌شود. این موضوع موجب بهبود بافت پوست و جمع‌شدن (لیفتینگ) پوست می‌شود.

قبل از درمان

8

بعد از درمان

9
لیپوساکشن

لیپوساکشن(لیپوماتیک) در واقع یکی عمل زیبایی است که نتایج و مزایای آن با توجه به شرایط هر یک از بیماران، متفاوت است و بنابراین در این روش نمی‌توان همیشه، رسیدن به نتایج خاصی که مد نظر بیمار است را تضمین کرد.

لیپوساکشن برای کاهش چربی و فرم‌دهی به برخی نواحی خاص بدن بسیار عالی و مناسب است. بدن شما سلول‌های چربی که از طریق این روش از بدن خارج شده‌اند را، هرگز جایگزین نخواهد کرد و بنابراین تمامی ‌روش‌های لیپو ساکشن فرم بدن شما را برای همیشه تغییر خواهند داد.
روش‌های لیپوساکشن

درمان چاقی لیپوساکشن متدهای بسیار متنوع و مختلفی دارد، از جراحی شکم لیپوساکشن به روش سنتی برای نواحی بزرگ‌تر گرفته تا روش‌های کم تهاجمی ‌اسمارت لیپو (مانند لیپو لیزر، CoolSculpting و Vaser Lipo). روش انجام لیپوساکشن با توجه به ناحیه‌ی مورد نظر برای درمان و میزان چربی‌های اضافه در این ناحیه تعیین می‌شود. جراح شما قبل از اقدام به لیپوساکشن در مورد تکنیک انجام آن با شما گفت و گو و مشاوره خواهد کرد. طی جلسه‌ی مشاوره ای که شما با جراح خود دارید، در مورد نحوه و چگونگی انجام لیپوساکشن، طول دوره‌ی ریکاوری و زمان مشاهده‌ی نتایج نهایی، به شما اطلاع داده می‌شود. از لیپوساکشن می توان برای رفع چاقی صورت استفاده نمود .
کرایولیپولیز

کرایولیپولیز روشی است که در آن سلول‌های چربی به نحو موثری فریز می‌شوند و بدین ترتیب لایه‌ی چربی اضافه از بین خواهد رفت و ظاهر شما کاملا خوش‌فرم و جذاب خواهد شد. کرایولیپولیز یکی از روش‌های لیپوساکشن سه‌بعدی است و مانند سایر روش‌های سه‌بعدی برای لاغری موضعی، این روش نیز کاملا غیر‌تهاجمی ‌است.
لیپولیزر

اشعه‌ی لیزر بر مواد شیمیایی به نام سیتوکروم که به نور حساس هستند اثر می‌گذارد. این مواد در ناحیه‌ی ذخیره‌ی انرژی در سلول به نام میتوکندری قرار دارند . بنابراین با تابش اشعه‌ی لیزر ناحیه‌ی میتوکندری در سلول‌ها تحریک می‌شود که این مسئله موجب افزایش تولید ATP در سلول می‌شود. ATP اصلی‌ترین منبع انرژی در بدن ما است. با افزایش تولید ATP، شریان‌های بدن گشاد می‌شوند و جریان خون و اکسیژن‌رسانی در ناحیه مورد نظر که تحت درمان است، افزایش پیدا می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر درمان چاقی این ویدیو راتماشا کنید

 

drnasirzadeh.com

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility