27
مه

درمان ریزش مو با حنا – با گیاه حنا جلوی ریزش موهیتان را بگیرید

درمان ریزش مو با حنا یکی از گیاهان دارویی که از دیر باز در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرد حنا است که اکنون نیز با وجود پیشرفت های صنعت داروسازی جایگاه خود را بین مردم حفظ کرده است و استفاده از خواص گیاه حنا در بین مردم جایگاه ویژه ای دارد.

درمان ریزش مو با حنا

راه های تقویت مو با حنا و قهوه به منظور داشتن موهای سالم و زیبا و خوشرنگ:

خواص حنا برای مو و تقویت آن بسیار زیبا است همچنین قهوه از جمله مواد موثر در تقویت مو به شمار می رود. اگر موهای خود را با پودر برگ حنا ماساژ دهید باعث ترمیم و ازدیاد ضخامت تار مو و درمان دو شاخگی موها و همچنین بهره مند شدن از رنگ مویی به رنگ های مسی, حنایی و قهوه ای می شوید. استفاده مداوم از ماسک حنا در درمان ریزش مو و جلوگیری از آن تاثیر گذار است. ما برای استفاده از حنا به شما دو تا راهکار ارایه می کنیم:

حنا را به اندازه نصف لیوان با یک لیوان آب و یک زرده تخم مرغ مخلوط کنید و به مدت چهل و پنج دقیقه موهایتان را با آن ماساژ دهید. این کار علاوه بر تقویت مو هاله ای از رنگ قهوه ای را بر روی موهای تیره ایجاد می کند.
گل ریواس, گل بابونه و برگ حنا را به مقدار مساوی با سه لیوان آب مخلوط کنید و بجوشانید و موهایتان را با این ترکیب به منظور داشتن موهای مسی رنگ ماساژ دهید.
خواص حنا برای مو

درمان ریزش مو با حنا می توانید حنا را با سایر مواد طبیعی مانند قهوه ترکیب کنید و از آن برای تقویت موهایتان بهره ببرید. ما سه روش برای تقویت مو با حنا و قهوه به شما پیشنهاد می دهیم:

مقداری قهوه را با یک زرده تخم مرغ به حنا بیفزایید و با این مخلوط موهایتان را از ریشه تا ساقه خوب ماساژ دهید و بعد آن را با یک پلاستیک یا روسری ببندید و دو ساعت صبر کنید, سپس موهایتان را آبکشی کنید.
برای تقویت مو با حنا و قهوه و نرمی موها, یک عدد زرده تخم مرغ را با یک لیوان دم کرده بابونه و یک پیمانه قهوه و یک پیمانه ماست شیرین و یک پیمانه حنا به نسبت برابر مخلوط کنید و بعد از ماساژ دو ساعت روی سرتان نگه دارید و بعد بشویید.
پودر حنا و پودر قهوه با ماست و آبلیمو را با هم ترکیب کنید و در یک ظرف پلاستیکی در بسته ۱۲ ساعت بگذارید استراحت کند و بعد از آن موهایتان را با آن ماساژ دهید و اجازه دهید یک شب تا صبح برای تاثیر بهتر بر روی موهایتان بماند و سپس آن را در حمام با استفاده از شامپو و نرم کننده بشویید.جلوگیری از ریزش مو با ماسک حنا

درمان ریزش مو با حنا دانستنی های مفید برای تقویت مو

حنا نمی گذارد تار موهای شما نازک شود.
حنا باعث رفع شوره سر می شود.
ترکیب حنا و روغن زیتون موهای ریخته را برای رشد مجدد تحریک می کند.
استفاده از ترکیب حنا و آب و آبلیمو به مدت یک ساعت سبب براقی موها می گردد.
حنا رنگ مو را روشن تر نمی کند.
حنا موهایی با رنگ مشکی و یا قهوه ای سوخته را به رنگ قهوه ای روشن یا مشکی بور تبدیل می کند که در زیر نور آفتاب سایه قرمزی در مو دیده می شود.
استفاده از حنا بر روی موهای بلوند باعث می شود رنگ مو به یک رنگ قرمز طبیعی در آید.
اگر بر روی موی سفید حنا بزنید به رنگ قرمز یا نارنجی تغییر رنگ می دهد.
مخلوط حنا با آب لیو یا چغندر قرمز به نسبتی که آب لبو بیشتر باشد رنگ مو را شرابی می کند.درمان رفع شوره سر با حنا

درمان ریزش مو با حنا شما می توانید میزان رنگ دهی (یعنی اینکه چه تاثیری بر رنگ موهایتان دارد) این ماسک ها را با استفاده از تست تار مو تعیین کنید. برای این کار مقداری از تار موهایتان را که معمولا روی شانه یا برس باقی می ماند را برداشته و مقداری از ماسک را به آن اضافه کنید و بعد تاثیر آن را بر روی رنگ موهایتان مشاهده کنید. بدیهی است هرچه حنا زمان بیشتری بر روی موها بماند، موها رنگ بیشتری به خود خواهند گرفت.

درمان ریزش مو با حنا اگر موهایتان را با رنگ های شیمیایی رنگ کرده اید و موهایتان هنوز رنگ دارد از حنا استفاده نکنید. شما می توانید حنا را برای درمان موهای آسیب دیده بعد از رنگ کردن با رنگ های شیمیایی به کار ببرید، اما بایستی 60-45 روز صبر کنید تا موهایتان چند سانتی متری رشد کنند، زیرا حنا بر روی ریشه موهایی که هنوز رنگ دارند نچسبیده و تاثیری ندارد.

میزان استفاده از حنا و آب به میزان بلندی موهایتان بستگی دارد، بطور کلی غلظت این ماسک ها بایستی همانند ماست باشد.

سعی کنید با استفاده از یک پنبه کمی روغن زیتون را دور خط رویشی موها در پیشانی و پشت گوش بمالید تا پوستتان رنگ نگیرد.

درمان ریزش مو با حنا ماسک حنا و شنبلیله برای درمان شوره سر

روش های بسیار خوبی برای مقابله با شوره سر با استفاده از حنا وجود دارد. یکی از بهترین روش ها استفاده از تخم شنبلیله و لیمو ترش به همراه حنا می باشد.

یک فنجان تخم شنبلیله
2 فنجان کشک
یک فنجان پودر حنا
یک عدد لیمو ترش
یک شب قبل تخم شنبلیله را داخل کشک ریخته و بگذارید تا صبح خیس بخورد.روز بعد مخلوط را در داخل مخلوط کن ریخته و به خوبی له کنید و پودر حنا را به آن اضافه کنید و در آخر آب لیمو ترش را به آن بیفزایید و ماسک را بطور کامل به پوست سر بمالید.

درمان ریزش مو با حنا موهایتان را بعد از 45 دقیقه بشویید. این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید. شما به آرامی می توانید کاهش شوره ها مشاهده کنید. موهایتان را تنها با آب سرد شستشو دهید و بعد از استفاده از این ماسک موهایتان را شامپو نزنید. روز بعد از استفاده این ماسک موهایتان را با شامپو بشویید و سعی کنید از شامپویی ملایم استفاده کنید.

درمان ریزش مو با حنا دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد. با استفاده از این ماسک می توانید ریزش مو ی خود را بطور کامل متوقف سازید.

یک فنجان پودر انگور فرنگی هندی
3 قاشق غذاخوری پودر حنا
2 قاشق غذاخوری پودر تخم شنبلیله
یک عدد سفیده تخم مرغ
یک عدد لیمو ترش
یک ساعت قبل از استفاده این ماسک بایستی آن را تهیه کنید. تمام مواد را با هم مخلوط کنید و بطور کامل روی پوست سر و موها بمالید و بگذارید تا 45 دقیقه بماند. سپس موها را شستشو دهید. این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید. در 6 هفته شما تغییری اساسی و موثر را در ریزش موهایتان مشاهده خواهید کرد.

درمان ریزش مو با حنا ماسک حنا و چای سبز برای رنگ کردن و نرم کردن موها
در ادامه این مقاله با نحوه استفاده از حنا و چای سبز برای رنگ کردن و نرم کردن موها بیشتر آشنا خواهیم شد. این ماسک مو می تواند برای رنگ کردن موها نیز مورد استفاده قرار گیرد و همزمان با آن دارای اثر نرم کنندگی باشد. برای رنگ گرفتن کامل موها بایستی این ماسک را به مدت چندین ساعت بگذارید تا روی موهایتان باقی بماند.

پودر حنا
چند قطره آب لیمو ترش تازه
دمنوش چای سبز
یک عدد تخم مرغ
2 قاشق غذاخوری ماست
2 قاشق غذاخوری روغن اسطوخودوس
درمان ریزش مو با حنا اگر می خواهید این ماسک را برای حالت دهی یا نرم کردن موها به کار ببرید بهتر است حنا را با مقداری آب در شب قبل بخیسانید و بگذارید تا صبح بماند. اگر می خواهید این ماسک را برای رنگ کردن موها استفاده کنید، بهتر است که حنا را به جای آب داخل دمنوش چای سبز صاف شده یا چای سیاه بخیسانید و بگذارید تا صبح بماند.

درمان ریزش مو با حنا با استفاده حنا ماسک موی مخصوص خود را تهیه کنید با استفاده حنا ماسک موی مخصوص خود را تهیه کنید با استفاده حنا ماسک موی مخصوص خود را تهیه کنید
در صبح روز بعد چند قطره لیمو ترش تازه را به آن افزوده و مخلوط حاصل را بر روی موها و کف سر بمالید. افزودن لیمو ترش باعث درخشان و براق شدن موهایتان می گردد. شما می توانید یک عدد تخم مرغ را برای حالت دهی بیشتر موها به این ماسک اضافه کنید. اگر بوی تخم مرغ شما را اذیت می کند می توانید 2 قاشق غذاخوری ماست یا روغن اسطوخودوس به این ماسک بیفزایید.

درمان ریزش مو با حنامی توانید با استفاده از یک برس مخصوص رنگ این ماسک را روی کل موهایتان بمالید. اگر می خواهید رنگ موهایتان پر رنگ و قوی شود بگذارید تا این ماسک یک ساعت روی موهایتان بماند. این ماسک باعث افزایش حجم موها شده و رشد موها را تسریع می کند درحالیکه باعث نرم شدن موها نیز می گردد.

ماسک موی حنا برای درمان شوره سر و خارش پوست سر
اگر می خواهید از شر مشکلات مربوط به پوست کف سر نظیر خارش پوست سر، شوره سر یا خشک بودن پوست سر خلاص شوید حتما این ماسک مو را استفاده کنید. اگر شما بطور مرتب از حنا استفاده می کنید مطمئن باشید که حنا شوره سرتان را بطور کامل از بین برده و اجازه برگشت دوباره آن را نمی دهد.

درمان ریزش مو با حنا نصف فنجان تخم شنبلیله

پودر حنا به مقدار لازم
روغن خردل به مقدار لازم
نصف فنجان تخم شنبلیله را در مقداری آب بخیسانید و بگذارید شب تا صبح بماند، سپس در صبح روز بعد آن را از آب خارج کرده و له کنید تا بصورت خمیر درآید. سپس مقدار مناسبی پودر حنا و روغن خردل را به این خمیر بیفزایید و به خوبی مخلوط کنید تا خمیری قابل پخش حاصل شود. خمیر حاصله را روی کف سر بطور کامل بمالید و بگذارید

درمان ریزش مو با حنا 40-30 دقیقه بماند. موهایتان را شستشو داده و طبق روال معمول به آن شامپو یا نرم کننده بزنید.

این ماسک را حداقل هر 15 روز یک بار استفاده کنید تا پوست سر و موهایی سالم داشته باشید. برای گرفتن نتیجه سریع تر بهتر است این ماسک را هفته ای یک بار و به مدت 4 هفته استفاده کنید.

ماسک حنا و تخم مرغ برای درمان شوره سر
این ماسک مو به شما کمک خواهد کرد که شوره سر را کنترل کنید. با استفاده از این ماسک در عرض چند هفته نتایج بسیار خوبی خواهید گرفت.

3 قاشق غذاخوری پودر حنا
یک عدد سفیده تخم مرغ
یک قاشق غذاخوری روغن زیتون
مقدار زیادی آب
روغن زیتون را به پودر حنا اضافه کنید. سفیده تخم مرغ را به آن افزوده و سپس مقدار زیادی آب را به آرامی به این مخلوط اضافه کنید و هم بزنید (توجه داشته باشید که هیچ حبابی در این مخلوط ایجاد نشود). حال با استفاده از یک برس مخصوص رنگ این ماسک را به ریشه موها بمالید و بگذارید به مدت 50-40 دقیقه روی موها باقی بماند.

برای اطلاعات بیشتر درمان ریزش مو با حنا این ویدیو را می توانید تماشا کنید.

arga-mag.com

namnak.com

برچسب‌ها:, , , ,

Accessibility