26
مه

درمان لاغری صورت – اموزش درمان لاغری صورت به روش جدید

درمان لاغری صورت چرا صورت ما لاغر می‌شود؟آیا فکر می‌کنید کاری هست که شما بتوانید برای جلوگیری از لاغر شدن صورت انجام دهید؟ بله و خیر! لاغر شدن صورت ما تا حد زیادی اجتناب‌ناپذیر است و همه ما با رسیدن به مرز ۴۰ سالگی هر کاری هم که بکنیم بالاخره لاغری صورت را تجربه خواهیم کرد. اما بعضی از عادت‌ها و رفتارهای مربوط به سبک زندگی هم وجود دارد که موجب افزایش سرعت لاغری شدن صورت می‌شود. در ادامه فهرست کاملی از عوامل مؤثر در لاغری صورت برای اطلاع شما ارائه می‌شود:

درمان لاغری صورت

از دست رفتن کلاژن: از دست رفتن کلاژن در بافت‌های زیر پوست، قسمتی از روند طبیعی پیری صورت است. تا زمانی که ما جوان هستیم کلاژن، پوست ما را گوشتی و باطراوت نگه می‌دارد، اما با شروع دهه ۳۰ سالگی از سن ما، کلاژن موجود در پوست هم به تدریج شروع به از دست رفتن می‌کند.
کاهش زیاد وزن: کاهش وزن شاید برای خوش‌فرم شدن بدن و اندام‌های شما عامل مطلوبی باشد، اما از طرفی باعث می‌شود که چهره شما پیرتر به نظر برسد.
نوسان وزن (اثر یو یو): صورت شما به علت نوسان مکرر وزن بدن، به طور مداوم در حال انقباض و انبساط است، اما نهایتاً کار به جایی می‌رسد که پوست صورت به خاطر از دست رفتن کلاژن و کاهش انعطاف‌پذیری آن، نمی‌تواند مانند گذشته منقبض و سفت شود.
استرس، بیماری و افسردگی: در مورد اثر نامطلوب استرس و فشار روحی بر پوست صورت هیچ تردیدی وجود ندارد. تحقیقات نشان داده است که این عوامل می‌تواند سرعت لاغر شدن صورت را افزایش دهد.

درمان لاغری صورت
تزریق ژل

 

انواع مختلفی از تزریق ژل به منظور درمان لاغری صورت توسط متخصصین زیبایی استفاده می‌شود:

ژل اسید هیالورونیک: اسید هیالورونیک برای گونه‌گذاری و درمان لاغری صورت استفاده می‌شود و آثار آن به صورت نیمه دائمی است و می‌تواند تا ۱۸ ماه دوام داشته باشد.
ژل پلی ال لاکتیک اسید: این سری از ژل‌ها که به طور کلی با عنوان اسکالپترا شناخته می‌شود، باعث تحریک بدن به تولید کلاژن طبیعی می‌گردد. کلاژن نیز یک ظاهر پر و شاداب به پوست می‌دهد. تزریق این ژل‌ها برای درمان لاغری صورت باید به صورت ماهانه به مدت چند ماه پیاپی انجام شود، اما اثرات آن به صورت نیمه‌دائمی است و می‌تواند تا سه سال ماندگار باشد.
رستیلان ساب کیو: رستیلان ساب کیو نوع دیگری از ژل‌های اسید هیالورونیک است که می‌توان آن را در عمق بیشتری از پوست تزریق کرد. نتایج حاصل از تزریق این ژل‌ها در جوانسازی صورت، معمولاً سریع‌تر از انواع دیگر ژل‌ها حاصل می‌شود. همچنین در ترکیب این ژل‌ها ماده بی‌حسی نیز وجود دارد تا بیمار در زمان عمل احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

درمان لاغری صورت تزریق چربی

 

تزریق چربی روشی است که طی آن از چربی‌هایی که از بدن خود بیمار گرفته شده است برای تزریق در صورت استفاده می‌شود. بنابراین ماده مورد استفاده برای درمان لاغری صورت، کاملاً طبیعی و سازگار با بدن خود بیمار بوده و نتایج بسیار خوبی را حاصل می‌کند. چربی در عمق بافت گونه‌ها و ناحیه اطراف چشم‌ها تزریق می‌شود. البته تزریق چربی باید با دقت و احتیاط زیادی انجام شود تا خیلی نزدیک به پلک‌ها نباشد و باعث ایجاد برآمدگی‌های مشهودی بر روی پلک نشود. تزریق چربی در مقایسه با درمان تزریق ژل‌های اسید هیالورونیک، یک عمل تهاجمی‌تر محسوب می‌شود و دوره بهبودی بعد از درمان برای آن طولانی‌تر خواهد بود. نتایج تزریق چربی نیز ماندگارتر از تزریق ژل است. درصدی از چربی‌های تزریق شده در طی ماه‌های اول بعد از درمان توسط بدن جذب می‌شود، اما آن قسمتی که باقی می‌ماند تا چندین سال بعد دوام خواهد داشت. چربی مورد استفاده برای تزریق معمولاً از ناحیه شکم یا ران پا و از طریق روش لیپوساکشن برداشته می‌شود. این چربی سپس مراحل آماده‌سازی و خالص‌سازی را طی می‌کند و بعداً در زیر پلک‌های پایینی، گونه‌ها، صورت و ناحیه ابرو تزریق می‌شود. این عمل معمولاً در اتاق عمل و تحت بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد.
تزریق بوتاکس

درمان لاغری صورت

تزریق مواد شل کننده یا غیرفعال کننده عضلات مانند بوتاکس کازمتیک و دیسپورت، راه‌ حل بسیار خوبی برای کاهش شکل چین و چروک‌هایی که در اثر حرکت مکرر اجزای صورت به وجود آمده‌اند (و اصطلاحاً به آنها چروک‌های دینامیک می‌گویند)، می‌باشد. این مواد با متوقف کردن حرکت عضلات صورت، از شکل‌گیری چروک‌های عمیق بر روی این عضلات جلوگیری می‌کنند و بروز چروک‌های استاتیک (چروک‌هایی که حتی بدون حرکت عضلات صورت نیز وجود دارند) را نیز به تأخیر می‌اندازند. در حال حاضر بوتاکس کازمتیک به عنوان یکی از رایج‌ترین عمل‌های تزریق زیبایی در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. متخصصین زیبایی از تزریق بوتاکس برای رفع افتادگی و چروک‌های پوست در ناحیه گردن و بهبود ساختار پوست گردن و بالای شانه‌ها نیز استفاده می‌کنند.
کاشت پروتز

درمان لاغری صورت

روش‌هایی مانند تزریق ژل، بوتاکس و انتقال چربی برای رفع لاغری صورت با وجود داشتن نتایج عالی قابل برگشت هستند و نیز به تزریق مجدد بین ۶ ماه تا ۵ سال یک بار دارند. در صورتی که شما به دنبال راه‌ حلی دائمی برای درمان حجم از دست رفته صورتتان هستید استفاده از پروتز می‌تواند گزینه خوبی برای رفع لاغری صورت شما باشد. بسته به علت لاغری ممکن است متخصص جراح زیبایی از پروتز‌هایی برای پر کردن گونه‌ها، رفع لاغری چانه و رفع فرو‌رفتگی پیشانی استفاده کند. عمل جراحی پروتز نسبت به تزریق مواد مختلف پر کننده بیشتر طول می‌کشد و همچنین به زمان بهبودی بیشتری نیاز دارد.

1. معجون شگفت‌آور خیار و گلابی

خیار به دلیل بافتی که دارد در گروه میوه‌های پرآب تلقی می‌شود که خواص بسیاری برای تلطیف پوست و آبرسانی به سلول‌های سطحی پوست دارد. استفاده موضعی و خوراکی از این میوه می‌تواند به بهبود آبرسانی سلول‌های پوستی کمک کند به ویژه اگر از ماسک تهیه شده از این میوه به صورت موضعی در ناحیه صورت استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید در عرض 2 هفته با آبرسانی به سلول‌های پوست و افزایش آب میان‌بافتی به پرتر به نظر رسیدن صورت‌تان کمک کنید. برای استفاده از خاصیت آبرسانی خیار بهتر است این میوه را به صورت رنده شده و به مدت 20 دقیقه روی پوست خود بگذارید. علاوه بر این می‌توانید از گلاب مرغوب نیز برای این‌ کار استفاده کنید. تنها کافی است که گلاب را روی پوست صورت کمپرس کنید. این کار را 20 دقیقه و هفته‌ای سه بار انجام دهید.

 

2. آب میان‌بافتی را زیاد کنید درمان لاغری صورت

 

یکی از نکاتی که شاید بسیاری از ما ساده از کنار آن می‌گذریم نوشیدن آب در طول روز است. برخی از ما به خیال آنکه روزانه 3 تا 4 فنجان چای می‌نوشیم تصور می‌کنیم که آب مورد نیاز بدن‌مان را نیز دریافت کرده​ایم درحالی که هیچ یک از مایعات و نوشیدنی‌ها نمی‌تواند جای آب را بگیرد و اثر معجزه‌گری که آب روی پوست و چاقی صورت دارد را جبران کند.نوشیدن آب به ویژه در شرایطی که مشغول تمرینات ورزشی و بدنسازی هستید بیشتر معنا پیدا می‌کند چون معمولا مردان و زنانی که تمرینات ورزشی پیوسته و منظمی دارند با لاغری صورت مواجه می‌شوند و بعد از مدتی احساس می‌کنند که زیبایی اولیه صورت‌شان از بین رفته است. در حالی که نوشیدن مقدار مناسب آب می‌تواند آب میان بافتی سلول‌های صورت را تامین و به این ترتیب به چاق‌تر شدن صورت و پرحجم شدن عضلات آن کمک کند.

3. فیبردرمانی را فراموش نکنید درمان لاغری صورت
با خوردن میوه‌ها و سبزیجات هم می‌توانید به بدن‌تان آب برسانید چون این مواد غذایی سرشار از آن هستند. علاوه بر این، میوه‌ها و سبزیجات سرشار از فیبر بوده که باعث می‌شود شما احساس سیری کنید و کمتر سراغ تنقلات و مواد غذایی خشک مانند انواع فست‌فودها بروید. هویج از جمله سبزیجات کم‌کالری و آبرسان است که می‌توانید در طول روز آن را در میان‌وعده‌های غذایی‌تان مصرف کنید. هر گاه احساس کردید نیاز به مصرف میان‌وعده، تنقلات یا خوراکی دارید، هویج بخورید. این روند را تا یک هفته ادامه دهید تا بتوانید از این روش برای آبرسانی بهتر به سلول‌های پوستی صورت‌تان بهره بگیرید.

4. از چینی‌ها کمک بگیرید درمان لاغری صورت
اگر می‌خواهید از روشی جز اصلاح رژیم غذایی و خیلی سریع برای پر شدن صورت‌تان استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم با یک متخصص طب سوزنی مشورت کنید. درمانگران طب سوزنی برای بهتر شدن جریان گردش خون صورت و تولید کلاژن بیشتر از سوزن‌های ظریف طب سوزنی استفاده می‌کنند.آنها با افزایش خونرسانی در ناحیه صورت علاوه بر غذارسانی و آبرسانی به افزایش و تولید کلاژن پوست کمک می‌کنند و به این ترتیب می‌توان به تقویت عضلات صورت و خوش‌فرم شدن این عضلات کمک کرد. با این روش با کمک طب سوزنی می‌توانید در مدتی کوتاه و کمتر از یک ماه به پر شدن صورت و چاق‌تر به نظر رسیدن آن کمک کنید. برای این منظور بهتر است با یک متخصص طب سوزنی مشورت کنید.

5. روزی 5 تا10 عدد بخورید درمان لاغری صورت
یکی دیگر از روش‌های بی‌عارضه و طبیعی برای پر کردن صورت و چاق کردن آن در مدت زمانی کمتر از یک ماه گنجاندن حب 4 مغز به برنامه و رژیم غذایی‌ است. برای تهیه این حب نیاز به مغز پسته، بادام، فندق و خرما دارید.برای تهیه حب کافی است 4 عدد از هر یک از این مغز‌ها را با 2 عدد خرما ترکیب کنید و آنها را به صورت خمیری نرم درآورید، می‌توانید به جای استفاده از خرما از شیره‌خرما نیز برای خمیر کردن این مغزها استفاده کنید و از این خمیر حب‌های کوچک و گرد تهیه کنید و در طول روز5 تا 10 عدد از این حب‌ها را بخورید. مصرف مغزهای روغنی یکی از بهترین روش‌ها برای پرتر به نظر رسیدن عضلات صورت است.

6. این تکنیک را 15 بار تکرار کنید درمان لاغری صورت
اگر تمایلی به استفاده از تکنیک‌های تغذیه برای پر شدن و چاق به نظر رسیدن صورت ندارید، بهترین روش برای شما استفاده از تکنیک‌های ورزشی سودمند برای چاق شدن صورت است. برای این‌ کار هر روز کمتر از 20 دقیقه را به این کار اختصاص دهید و در 2 نوبت این تکنیک را اجرا کنید. روی صندلی بنشینید و روی عضلات صورت تمرکز کنید. سپس لب‌ها را تا جایی که می‌توانید جمع کنید و آن را به مدت 5 ثانیه در همین حالت نگه ‌دارید سپس بدون آنکه لب‌های‌تان از هم باز شود و دندان‌های‌تان دیده شود لبخند بزنید و سعی کنید خط لبخند را بلند و بلندتر کنید. لب‌ها را به مدت 5 ثانیه در این وضع نگه دارید و این تمرین را 15 بار تکرار کنید. بعد از اجرای پانزدهمین حرکت خواهید دید که عضلات صورت‌تان احساس خستگی می‌کنند. این به شرطی است که حرکات را به درستی و با تمرکز انجام داده باشید. خستگی عضلات صورت بهترین نشانه برای بهبود خونرسانی و جریان‌گردش خون به سلول‌های صورت است. اجرای این تکنیک هر روز به مدت 20 دقیقه به شما کمک می‌کند تا عضلات ورزیده و پرتری داشته باشید.

7. هر شب این سالاد را بخورید درمان لاغری صورت
گنجاندن سالاد کاهو و جوانه گندم در وعده‌های غذایی به ویژه وعده شام تاثیر زیادی بر افزایش نشاط و شادابی صورت و پر شدن و چاق به نظر رسیدن آن دارد. جوانه گندم به دلیل داشتن ویتامین E و گروه ویتامین‌های B می‌تواند تاثیر زیادی در آبرسانی و افزایش آب میان‌بافتی صورت داشته باشد. علاوه بر تهیه سالاد جوانه گندم می‌توانید پودر تهیه شده از جوانه گندم را با ماست ترکیب کنید و بعد از خوردن یک وعده غذایی 2 قاشق از آن را بخورید. توجه داشته باشید که مصرف بیشتر پودر جوانه‌گندم و ماست بعد از غذا می‌تواند به چاقی دیگر نقاط بدن کمک کند بنابراین اگر می‌خواهید تنها صورت‌تان چاق شود به خوردن حداکثر 2 قاشق جوانه‌گندم و ماست بعد از یک وعده غذایی اکتفا کنید.

8. چاقی و زیبایی صورت با یک نسخه درمان لاغری صورت
ماسک گل‌رس یکی از قدیمی‌ترین ماسک‌های طبیعی است که مردم سرزمین‌های مختلف در هند، مصر و چین از آن برای افزایش زیبایی و جوانسازی پوست‌شان استفاده می‌کردند. در متون طب سنتی ایران نیز نسخه‌های مختلفی برای گل رس وجود دارد که از آن برای حفظ شادابی و نشاط پوست و مو استفاده می‌کنند؛ نسخه‌هایی که بسیاری از آنها جنبه درمانی نیز دارد. ماسک گل رس از ترکیب خاک الک شده و نرم شده و گلاب خالص و طبیعی به دست می‌آید. ماسک‌کردن این ترکیب روی پوست حتی در مواردی که پوست فرد حساس و نازک است موجب تقویت عضلات و از بین رفتن افتادگی‌ها و شل‌شدگی‌های پوست و ماهیچه‌های صورت می‌شود و به این ترتیب به پرتر به نظر رسیدن صورت کمک می‌کند. برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق غذاخوری گل رس نرم شده را با یک قاشق مربا خوری گلاب ترکیب کنید و آن را به صورت خمیر درآورید. برای آنکه گل کاملا به صورت خمیری نرم درآید می‌تواند ذره ذره میزان گلاب را افزایش دهید تا بتوانید از این ترکیب به عنوان ماسک استفاده کنید. سپس کل صورت را با آن خوب پوشش دهید و اجازه دهید این ماسک به مدت 15 دقیقه روی پوست‌تان باقی بماند. بعد از اتمام کار نیز حتما پوست‌تان را با آب خنک بشویید و هرگز در طول روز از آب گرم برای شستن پوست صورت استفاده نکنید

در پایان برای اطلاعات بیشتر درمان لاغری صورت این ویدیو را تماشا کنید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility