25
مه

درمان سیاتیک با زالو – ارائه اموزش درمان درد سیاتیک

درمان سیاتیک با زالو شایع ترین علت سیاتیک، بیرون زدگی دیسک ستون فقرات است . وقتی این اتفاق می افتد ، دیسک بین مهرهای به نخاع و عصب سیاتیک فشار وارد میکند و باعث درد در این عصب میشود . و شخص پس از آن علائم درد، ضعف و بی حسی در پا را تجربه میکند . شرایط دیگر مانند تنگی ستون فقرات و مشکلات تخصصی تر دیگر در ستون فقرات میتواند علائم سیاتیک را به همراه داشته باشد .

درمان سیاتیک با زالو زالو درمانی جهت سیاتیک

درمان با زالو به علت آنزیم های یافت شده در بزاق آن، که برای کاهش درد، التهاب و حل کردن لخته خون می باشد در روند درمان سیاتیک بسیار مفید است. آنزیم های موجود در بزاق زالو عروق را گشاد و خون را رقیق کرده و خون رسانی به عصب سیاتیک را تسهیل می کند و با همکاری آنزیم های دیگر برای دفع سموم و بهبود گردش خون سالم به فرایند درمان سرعت می بخشد. درمان با زالو التهاب، تورم و درد ناحیه آسیب دیده را کاهش می دهد. طول مدت درمان با زالو وابسته به شدت این بیماری است. به همین ترتیب تعداد جلسات و همچنین تعداد زالو استفاده شده در درمان در هر فرد متفاوت بوده و توسط پزشک تعیین میشود.

علاوه بر اینها ، بیماران مبتلا به سیاتیک ممکن است با بعضی حرکات بدنی علائمشان بیشتر شود . این حرکات میتواند فشار در اطراف عصب را افزایش دهد .

چه کسانی مستعد ابتلا به علائم سیاتیک هستند ؟

سیاتیک در هر شخصی ممکن است ایجاد شود ، اما در جوانان بسیار نادر است . سیاتیک به طور معمول در افراد 30 تا 50 ساله ایجاد میشود و اغلب شروع ناگهانی دارد .

نا گفته نماند که تشخیص قطعی سیاتیک و علت ان فقط باید به وسیله پزشک باشد . پزشک ممکن است برای تشخیص از عکس رادیولوژی یا MRI استفاده کند .

زالو درمانی جهت سیاتیک درمان سیاتیک با زالو

درمان با زالو به علت آنزیم های یافت شده در بزاق آن ، که برای کاهش درد ، التهاب و حل کردن لخته خون میباشد در روند درمان سیاتیک بسیار مفید است .

آنزیم های موجود در بزاق زالو عروق را گشاد و خون را رقیق کرده و خون رسانی به عصب سیاتیک را تسهیل میکند . و با همکاری آنزیم های دیگر برای دفع سموم و بهبود گردش خون سالم به فرایند درمان سرعت میبخشد .

درمان با زالو التهاب، تورم و درد ناحیه آسیب دیده را کاهش میدهد .

طول مدت درمان با زالو وابسته به شدت این بیماری است . به همین ترتیب، تعداد جلسات و همچنین تعداد زالو استفاده شده در درمان در هر فرد متفاوت است و توسط پزشک تعیین میشود .

درمان درمان سیاتیک با زالو

در اولین جلسه مراجعه به پزشک و تشخیص سیاتیک پزشک موارد درمانی را به شما توضیح خواهد داد یکی از مهمترین نکاتی که پزشک به شما توصیه می کند، انجام دادن فعالیت های روزانه و تا حد امکان جلوگیری از خوابیدن طولانی مدت در رختخواب و جلوگیری از انجام فعالیت هایی که باعث تشدید درد رگ سیاتیک می شود، است.
درمان بدون جراحی

در ادامه برخی درمان های بدون جراحی درد رگ و عصب سیاتیک پا و کمر آورده شده است:
درمان های خانگی

تعدادی از رایج ترین درمان های خانگی در ادامه ذکر شده است:
یخ درمانی: شما می توانید از کمپرس یخ یا بسته های گیاهان یخ زده برای این روش درمانی استفاده کنید کمپرس های یخ یا بسته گیاهان یخ زده را در یک حوله قرار دهید و آنرا روی موضع درد به مدت 20 دقیقه در یک روز قراردهید. این کمپرس در روزهای اول بعد از آسیب دیدگی باید چند مرتبه در یک روز استفاده شود این روش باعث کاهش تورم و درد رگ سیاتیک می شود.
گرما درمانی: برای استفاده از این روش شما می توانید کمپرس های گرم و پدهای گرم را تهیه کنید، توصیه می شود که کمپرس یخ را در چند روز اول استفاده کنید. بعد از 2 یا 3 روز کمپرس یخ را با کمپرس گرم جابه جا کنید، در صورتیکه درد عصب سیاتیک شما پایدار بود کمپرس های گرم و یخ را به صورت متناوب استفاده کنید.

دارو درمان سیاتیک با زالو

مصرف داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن و آسپرین می تواند باعث کاهش درد، التهاب و تورم شود، دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد آسپیرین می تواند عوارض جانبی به همراه داشته باشد این عوارض جانبی شامل خونریزی و زخم معده است. پزشک ممکن است داروهایی برای شل کردن عضلات، مسکن های نارکوتیک، یاحتی داروهای ضد افسردگی را برای بیمار تجویز کند داروهای ضد افسردگی میتواند باعث افزایش تولید اندورفین در بدن شود و به درمان درد سیاتیک کمک کند.

تزریق درمان سیاتیک با زالو

تزریق استروئید درناحیه اپیدورال یکی دیگر از روش های درمان سیاتیک می باشد. داروی کورتیکواستروئید در فضای اپیدورال تزریق می شود، فضای اپیدورال به مایعی گفته می شود که در اطراف نخاع وجود دارد. تزریق این ماده به دلیل عوارض جانبی که در پی دارد با محدودیت هایی همراه است.
درمان سیاتیک با نرمش

بعد از کاهش علائم سیاتیک زیر نظر فیزیوتراپ شما نرمش های کششی و تقویتی را یاد خواهید گرفت و انجام خواهید دارد که تاثیر بسیار مهمی در درمان قطعی بیماری سیاتیک شما دارند. بدون انجام این نرمش ها درمان سیاتیک شما ناقص بوده و علائم سیاتیک ممکن است بزودی عود کند. این نرمش ها باید هرچه زودتر بعد از فروکش کردن درد حاد سیاتیک شروع شوند.

فیزیوتراپی و ورزش درمان سیاتیک با زالو

تمرینات فیزیوتراپی و ورزش برای سیاتیک به بهبودی حالت مفصل و استقامت مفصل کمر کمک میکند. کشش های آرام ناحیه تحتانی مفصل کمر می تواند موثر باشد یکی از بهترین راه ها برای انجام تمرینات کششی مراجعه به مراکز فیزیوتراپی و انجام این تمرینات با کمک متخصص فیزیوتراپی، شخصی که مهارت لازم در درمان نواحی دردناک رگ سیاتیک را دارد، است. همچنین انجام یوگا می تواند موثر باشد.
هرچه که فرد فعالترباشد بدن او میزان اندورفین بیشتری را آزاد می کند اندورفین یک ماده مسکنی است که بوسیله بدن به صورت طبیعی ساخته میشود. در ابتدا فعالیت های سبکی مانند شنا یا دوچرخه انجام دهید. زمانیکه درد عصب سیاتیک شما کاهش یافت و استقامت مفاصل بهبود یافت تمرینات رژیمی که شامل تمرینات ایروبیک، تمرینات استقامتی است را شروع کنید. انجام چنین تمریناتی خطر جلوگیری از آسیب دیدگی مجدد مفصل کمر را کاهش میدهد و باعث درمان سیاتیک می شود. درمان سیاتیک با ورزش یکی موثرترین روش های درمان سیاتیک است.

طب سوزنی درمان سیاتیک با زالو

این روش با قرار دادن سوزن های ضد عفونی شده در نقاط خاصی از بدن انجام می شود، این روش باعث افزایش و ایجاد انرژی در بدن می شود. استفاده از این روش کاملا بدون درد است و می تواند در درمان درد عصب سیاتیک کمر و پا موثر باشد.

کایروپراکتیک

کایروپراکتیک یا درمان دستی می تواند، باعث تحرک ستون مهره ها شود و می تواند در درمان درد رگ سیاتیک موثر باشد. در این روش بسیار مهم است که شما به یک متخصص مراجعه کنید تا بتواند با بکار بردن تکنیک های فوق به درستی باعث کاهش درد شما شود.

برای اطلاعات بیشتر درمان سیاتیک با زالو این ویدیو را تماشا کنید.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility