15
مه

آنتی اکسیدان بالا هندوانه چه خاصیتی دارد

هندوانه با آنتی اکسیدان بالا و کم کالری است و به علاوه منبع ویتامین و مواد معدنی است که می تواند به مبارزه با التهاب، آسیب های رادیکال آزاد و جلوگیری از بیماری های جدی کمک کند.

هندوانه حاوی مقدار بالایی از لیکوپن، نوع خاصی از کاروتنوئید است که در حال حاضر برای محققان به دلیل آنتی اکسیدانی شناخته شده و مزایای بالقوه سلامت آن بسیار است.

لیکوپن مسئول رنگ قرمز یا صورتی عمیق بسیاری از میوه ها و سبزیجات، از جمله هندوانه، است. در حالی که محققان همیشه متوجه شده اند که گوجه فرنگی منبع خوبی از لیکوپن است، اخیرا هندوانه نیز به عنوان یکی دیگر از غذاها تامین مواد مغذی حیاتی برای مبارزه با آسیب های رادیکال های آزاد به چشم می آید.

لیکوپن موجود در هندوانه آنتی اکسیدان قوی است، به این معنی که توانایی مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن را دارد که می تواند به سلول آسیب برساند.

علاوه بر این، مزایای هندوانه عبارتند از: ارائه ویتامین A (بتا کاروتن) و ویتامین C، که هر دو به علت داشتن خواص آنتی اکسیدانی قابل توجه و ضد پیری می توانند از بیماری ها جلوگیری کنند. آسیب های رادیکال های آزاد بیش از حد با شروع بیماری های جدی، از جمله سرطان، بیماری های قلبی، بیماری آلزایمر، آرتریت و بسیاری دیگر مرتبط است. در حقیقت، ایجاد رادیکال های آزاد در بدن عمدتا باعث فرآیند پیری می شود و عوارض پیری در بدن به وجود می آید.

افزودن غذاهای آنتی اکسیدانی، غنی از مواد مغذی و ضد التهابی مانند هندوانه به رژیم غذایی شما، یک راه برای محدود کردن استرس بدن، حفظ و DNA و کاهش روند پیری است.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility