14
مه

قاتل سریالی دنیس نیلسن

دنیس اندرو نیلسن (23 نوامبر 1945 – 12 مه 2018) یک قاتل سریال اسکاتلندی بود که حداقل 15 مرد جوان را در یک سری قتل های بین سالهای 1978 و 1983 در لندن، انگلیس مرتکب شده است. محکوم به شش مورد قتل و دو مورد اقدام به قتل را انجام داده است.  در تاریخ 4 نوامبر 1983 به حبس ابد محکوم شد و توصیه کرد حداقل 25 سال خدمت کند. در سال های بعد او در زندان حداکثر امنیت کامل ساتون زندانی شد.

دوقتل او در لندن انجام شده است. قربانيانش خفه کردن در اب می کشته است،  این قاتل جسد قربانیان خود اول میشته و بعد انان را می سوزانده.
نیلسن به عنوان قاتل Muswell Hill شناخته شده بود؛ قتل های بعدی وی در منطقه Muswell Hill لندن شمالی انجام شد. او همچنین به عنوان قاتل مهربان شناخته شده است، با اشاره به اعتقاد وی مبنی بر اینکه شیوه ی قتل او انسانی بوده کار خود را توجیه می کرد، [2] او در تاریخ 12 مه 2018 در زندان فوت کرد.

زندگی نامه این قاتل:

دنیس اندرو نیلسن در تاریخ 23 نوامبر 1945 در Fraserburgh، Aberdeenshire، دوم از سه فرزند متولد الیزابت دیتی وایت، و اولاو مگنوس ماکسیم (که نام خانوادگی Nilsen را دریافت کرده بود) متولد شد. [3] پدرش یک سرباز نروژی بود که در سال 1940 به اسکاتلند سفر کرد و به عنوان بخشی از نیروهای آزاد نروژی، پس از اشغال نازی ها توسط نازی ها. پس از یک نگاه خیره کننده کوتاه، او در ماه مه 1942 از الیزابت ویدت و ازدواج جوانان به خانه پدر و مادرش منتقل شد.

ازدواج پدر و مادر نیلسن دشوار بود. اولاو نیلسن هر گونه جدیت را از نظر زندگی ازدواج نگرفت، با وظایف خود با نیروهای آزاد نروژی مشغول به کار شد و تلاش کمی برای صرف وقت زیاد یا پیدا کردن یک خانه جدید برای همسرش بود. مادر نیلسن پس از تولد فرزند سومش به این نتیجه رسید که “بدون فکر کردن به ازدواج عجله کرد”. این زوج در سال 1948 طلاق گرفتند. [5] همه سه فرزند زوج – اولاو جونیور، دنیس و سیلویا – در دیدار کوتاه پدر خود به خانواده مادر تصور می شد. والدین او، اندرو و لیلی (نه Duthie) Whyte (که هرگز بر انتخاب شوهر دختر خود تأیید نکردند)، پس از طلاقشان از دخترشان حمایت می کردند و از نوه هایشان محترمانه بودند.

نیلسن یک کودک آرام و پرماجرا بود. خاطرات دوران کودکی او اولین فرزند خانواده اش در حومه اسکاتلند با مادر و خواهر و برادرش بود، شیوه زندگی شادابی پدربزرگ و مادربزرگش (که او بعدها به عنوان “سرما و گرما” شناخته می شد) [6] و در حومه های طولانی بر روی شانه های مادربزرگ مادربزرگش، به او نزدیک بود. اولاو جونیور و سیلویا گاهی اوقات دنیس و پدربزرگش را در این پیاده ها همراهی می کردند. با وجود اینکه تنها 5 ساله بود، نیلسن به شدت با پدربزرگش میگفت: “بسیار طولانی … در امتداد بندر، در امتداد ساحل وسیع، تا تپه های ماسه ای، که سی و شش پا در پشت ساحل بالا می رود .. . و به Inverallochy “[7] او بعدا این مرحله از دوران کودکی خود را به عنوان یک رضایتبخش توصیف کرد [8] و پدربزرگش “قهرمان و حامی بزرگ” بود و افزود که هر زمان که پدربزرگش (که ماهیگیر بود) در دریا بود “زندگی خالی بود [ برای من] تا زمانی که برگشت. ”

سال 1951، سلامت پدربزرگ نیلسن در حال کاهش بود، اما او همچنان به کار ادامه داد. در 31 اکتبر سال 1951، در حالی که ماهیگیری در دریای شمال، اندرو ووید در سن 62 سالگی در اثر حمله قلبی فوت کرد. [9] بدن او به ساحل برده شد و قبل از دفن به خانه خانواده نیلسن بازگشت.

مادرش گریه می کند و می گوید که آیا خواهان دیدن پدربزرگش است. [9] [10] هنگامی که او پاسخ داد که او را انجام داده است، او را به اتاق که پدر بزرگ او در یک تابوت باز است گرفته شده است. همانطور که او بر بدن نگاه کرد، قلب او به شدت سقوط کرد، زیرا مادرش به او گفت که پدربزرگش خواب دارد. [11]

در سالهای پس از مرگ پدربزرگش، نیلسن آرام تر شد و اغلب ایستاده بود و تنها در بندر تماشا می کرد. در خانه او به ندرت در فعالیت های خانوادگی شرکت می کرد و هر گونه تلاش های اعضای خانواده بزرگسالان را برای نشان دادن حساسیت نسبت به او بازتاب می داد. او رشد کرد تا از آنچه که او به عنوان میزان ناعادلانه توجه مادرش، مادربزرگ و بعدا به آن توجه کرد، خشمگین شود، پدربزرگ به سوی برادر بزرگتر و خواهر کوچکترش نشان داده شد. نیلسن از محبوبیت اولاو بیزار شد. او اغلب با خواهر جوانترش، سیلویا صحبت کرد یا بازی کرد، که با او نزدیک تر از هر عضو خانواده بود.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility