11
مه

علت و دلایل سینه درد در خانم ها

دایانا راموس مدافع حقوق بشر و رئیس کل کمیته ملی پیشگیری از سلامت و مراقبت های بهداشتی می گوید:بسیاری از لوسیون ها ، بدن را صاف و هیدراته می کنند اما بعضی دیگر دقیقاً به صورت عکس عمل می کنند و باعث قرمزی ،التهاب و ترشحات دردناک می شوند .

این مواد شیمیایی در بسیاری از محصولات آرایشی می تواند باعث ایجاد واکنش حساسیتی بر روی پوست شما حتی سینه های شما شود اگر این لوسیون ها را به قفسه سینه خود بمالید ممکن است ،باعث تورم و درد شدید و همچنین حساسیت پستان شود.دیگر مواد آرایشی که می تواند چنین آسیبی بزند ،می تواند کرم ها و مواد شیمیایی باشد که شما در حمام استفاده می کنید.

کرمهای ضد آفتاب هم گاه می توانند چنین تاثیری داشته باشند اگر اخیراً یکی از محصولات و کرم بدن خود را عوض کرده اید و در حال حاضر درد پستان دارید ممکن است که به هم مرتبط باشند.

.سینه بند شما موجب ناراحتی شماست

بر اساس یک نظرسنجی از 10 هزار زن توسط Women s wear daily 4 ، شصت و چهار درصد آنها از لباس زیر ، با سایز نادرست استفاده می کنند و این می تواند مشکلات بدتری را به وجود آورد. دکتر راموس می گویند:تمام علل شایع سینه های آسیب دیده، سوتین های نامناسب،ساییدگی سینه توسط سیم های زیر سوتین میباشد.

شما عفونت دارید

دکتر راموس می گوید لوله های مسدود شده توسط شیر، موهای در حال رشد و بیماری های باکتریایی می تواند باعث ایجاد عفونت های موضعی در پستان شما شود این عفونت ها با قرمزی، تورم و درد ، مشخص می شود. همچنین ممکن است که شما دچار تب و ناراحتی نیز شوید اگر فکر می کنید که عفونت دارید بلا فاصله باید به دکتر مراجعه کنید.

شما باردار هستید

دکتر راموس می گوید اغلب سینه های متمرکز و دردناک از اولین نشانه های بارداری هستند. مبارک باشد ! هورمون های خود را سرزنش نکنید و از آنها شکایت نکنید در مراحل اولیه بارداری، سینه های شما سریعتر از نوزاد شما رشد می کنند.همانطور که مقدار استروژن شما افزایش می یابد، حجم کانالهای شیر سینه را نیز افزایش می دهند، که به نوبه خود می تواند درد و حساسیت سینه را افزایش می دهد.

کنترل کردن بارداری

هر دارویی که هورمون های شما را تغییر می دهد ممکن است سبب ایجاد درد شدید شود و به عنوان یک عارضه جانبی تلقی شود دکتر راموس می گوید:قرص های جلوگیری از بارداری ، سطح استروژن را افزایش می دهد اما باربری را درمان می کند. دارو های جایگزین می توانند باعث حساسیت ، تورم و احساس درد در سینه ها شوند. اغلب این عوارض جانبی در طول زمان کاهش می یابد اما اگر با پزشک خود درباره ی داروهای جایگزین صحبت کنید بهتر است و ضرری ندارد

شما یک زن هستید

بلوغ ، قاعدگی ، دوران پیری و یائسگی اساسا تمام مراحل زندگی یک زن، به غیر از دوران کودکی بر میزان هورمون تاثیر می گذارد. دکتر راموس می گوید:شایع ترین نوع درد پستان به دوره ای مربوط است که شما پریود هستید و این طبیعی است. همچنین توجه داشته باشید که داروهایی که اغلب برای درمان اختلالاتی مانند pms ، پری مونوپوژ و .. است، از کرم ها یا قرص های استروژن و پروژسترون برای یائسگی استفاده می شود، که همه ی این ها می توانند سبب ایجاد حساسیت در پستان شوند.

شما کودک خود را با شیر خود تغذیه می کنید

سینه های شما برای بسیاری از کارها مناسب است مثل :پرکردن زیر یک ژاکت، حمل یک رژلبو … اما کار واقعی آن کار واقعی آن یک چیز است:تغذیه ی نوزاد با شیر خود، سینه های شما و مجاری شیر در دوران بارداری، برای تنها منبع تغذیه برای یک انسان کامل آماده می شود. این رشد و تحول به معنی درد زیادی است و حتی کمی پس از اینکه نوزاد شما متولد شد، به دلیل فعال شدن مکمل این درد ادامه پیدا می کند.

شما آسیب سینه ایی داشته اید

دکتر راموس می گوید:هر نوع آسیب دیدگی در سینه و در گذشته می تواند باعث درد و سوزش شما شود:اینکه با ضربه ی توپ، یک تصادف اتومبیل یا داشتن یک عمل جراحی بر روی سینه های شما اتفاق افتاده باشد فرقی نمی کند معمولا بیشترین درد ناشی از آسیب به سرعت از بین می رود اما اگر درد کاهش پیدا نکرد باید با پزشک خود مشورت کنید.

.

شما سرطان سینه دارید

این موضوع ترس هر زن است ، اما اخیرا، ثابت شده است که سرطان پستان علاوه بر علائم بیرونی مانند توده ها ، نشت یا تغییرات در نوک پستان، اغلب علائم درونی دارند که به صورت آشکار نمایان می شود دکتر راموس می گوید اکثریت قریب به اتفاق زنان مبتلا به درد پستان، سرطان ندارند. اما این بدان معنا نیست که دردهای سینه های خود را نادیده بگیرید و در نهایت مهم ترین چیزهایی که می توانید برای سلامت پستان خود انجام دهید پیگیری چرخه ها و علائم و توجه به تغییرات در بدن است.

برچسب‌ها:, , , , , ,

Accessibility