1
مارس

درمان بواسیر به کمک سیر

وی با اعلام این که بواسیر مانند آپاندیس در تمام اشخاص وجود دارد، عنوان داشت: اما این بیماری تنها در کسانی عود می کند که موقع قضای حاجت به خود زیاد فشار بیاورند که معمولا این افراد به یبوست دائمی دچار می شوند.

اشخاصی که دچار بواسیر هستند باید از خوردن موادی مثل عدس، بادمجان، غذاهای شور و فلفلی خودداری کنند.
دکتر رامین اسکندری متخصص گیاهان دارویی ضمن بیان خبر فوق اظهارکرد: بواسیرعبارتست از ورم دردناک رگ های مقعد که گاهی از آن خون می آید.
وی افزود: این بیماری اغلب به دلیل یبوست مزمن و یا نشستن زیاد خصوصا نشستن زیاد در دستشویی به وجود می آید.

این متخصص انواع بواسیر را بادی، خونی، چرکی و حاد عنوان و خاطرنشان کرد: چنانچه افراد درصورت داشتن یبوست مزمن به موقع درمان را آغاز کرده و خصوصا از رژیم غذایی مناسب و میوه هایی همچون گلابی، پرتقال و انجیر استفاده کنند، مشکل آنان تبدیل به بواسیر نشده و متعاقب آن به عمل جراحی نیز نیاز نخواهند داشت.
دکتر اسکندری در خصوص درمان بواسیر به کمک گیاهان دارویی گفت: بسیاری از گیاهان، میوه ها و سبزیجات برای بهبود این مشکل توصیه می شوند که از آن جمله می توان به ضماد پیاز با زرده تخم مرغ جهت بواسیر و درد نشیمن گاه، مالیدن عصاره تاجریزی به محل بواسیر، مالیدن ژله صبرزرد، بخور برگ باباآدم و مصرف سیر اشاره کرد.
وی همچنین، توت فرنگی، هویج، خربزه، ریواس، ریحان، انبه و بلوط برای مبتلایان به بیماری یاد شده را مفید اعلام کرد و ادامه داد: همچنین بیمار می تواند برای درمان بواسیر داخلی و خارجی ۱۲ تره فرنگی با پیاز و برگ آن را در ۶ تا ۸ لیتر آب جوشانده و در وان یا ظرفی ریخته و در آن بنشیند.
شایان ذکر است بدانید شما می توانید با درمان یبوست کمکی به درمان بواسیر کنید .

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility