19
فوریه

تعبیر خواب باران

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای باران عبارتند از: 1- رحمت 2- برکت 3- دادخواهی و مدد خواستن 4- رنج و بیماری 5- بلا و گرفتاری و مصیبت 6- جنگ 7- خون ریختن 8- فتنه 9- قحطی 10- امان یافتن 11- کفر 12- دروغ

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی باران به همه جا می‌بارد، یـعـنـی رحمت و برکت خداوند به مردم می‌رسد، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَهُوَ الَّذِی یُنَزِّلُ الْغَیْثَ مِن بَعْدِ مَا قَنَطُوا وَیَنشُرُ رَحْمَتَهُ… _ و او کسی است که بعد از نومیدی خلق برایشان باران می‌فرستد… (شوری-28).
اگر ببینی باران آرامی فقط در یک نقطه می‌بارد، یـعـنـی به مردم آنجا خیر و منفعت می‌رسد.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی باران بر سر تو می‌بارد، یـعـنـی به مسافرت می‌روی و با سود و منفعت بازمی‌گردی. اگر ببینی با باران مسح می‌کنی، یـعـنـی از ترس و بیم در امان می‌مانی.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از آب زلال و شفاف باران می‌خوری، یـعـنـی به اندازه آن خیر و راحتی می‌بینی، ولی اگر تیره و ناگوارا باشد، یـعـنـی به اندازه آن دچار رنج و بیماری می‌شوی.

ابن سیرین می‌گوید: اگر در خواب ببینی از هر قطره باران صدا و آواز می‌آید، تعبیرش این است که عزت و جایگاه تو بیشتر می‌شود.
اگر ببینی از آستانۀ خانه‌ای مثل باران، آب پاکی می‌بارد، تعبیرش این است که به اندازۀ آن، مال و نعمت خواهد بود. اگر ببینی آب از هوا مثل باران فرو می‌ریزد، یـعـنـی آن مکان گرفتار عذاب الهی و شیوع بیماری می‌شود. اگر ببینی بدون ابر باران باریده و آب از ناودان می‌ریزد، یـعـنـی خداوند مردم آنجا را مورد رحمت خودش قرار می‌دهد.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر در خواب ببینی از آسمان مار یا عقرب و یا سنگ می‌بارد، تعبیرش این است که آن سرزمین دچار عذاب الهی خواهد شد، اسماعیل بن اشعث نیز می‌گوید: اگر ببینی از آسمان مثل باران، سنگ می‌بارد، یـعـنـی عذاب و گرفتاری و بلای سختی به آنجا می‌رسد، همانطور که در قرآن کریم آمده: …وَاَمْطَرْنَا عَلَیْهِمْ حِجَارَةً مِّن سِجِّیلٍ _ …و سنگی از سجیل بر آنان بباریدیم (حجر-74). ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از آسمان ریگ یا خاک کمی می‌بارد، تعبیرش خوب می‌باشد، ولی اگر زیاد باشد تعبیرش بد است.

اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی مثل باران آتش می‌بارد، یـعـنـی از جهت «پادشاهان» در آنجا بلا و گرفتاری و فتنه و خونریزی بوجود می‌آید.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از آسمان به جای باران، عسل می‌بارد، یـعـنـی نعمت و غنیمت در آن سرزمین فراوان می‌شود.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی از آسمان گندم و جو می‌بارد، یـعـنـی آن سرزمین از نعمت‌های گوناگون و بی‌نظیر بهره‌مند می‌شود و مردم در امنیت بوده و رزق و روزی فراوانی به آن‌ها می‌رسد .
ابراهیم کرمانی می‌گوید: به طور کلی تعبیر هر چیزی که از آسمان می‌بارد، از جنس همان چیز می‌باشد.

رعد و برق و باران
جابر مغربی می‌گوید: اگر در خواب ببینی همراه ابر، باران و «رعد» سختی درگرفته است، تعبیرش این است که ترس و خطر نفرین پدر و مادر یا مسلمانان وجود دارد، ‌‌‌‌‌و اگر همراه رعد، برق نیز ببینی، عذاب‌هایی که گفته شد، شدیدتر می‌باشد،‌‌‌‌‌ یا اگر «صاعقه» نیز با آن‌ها باشد عذاب خیلی شدیدتر است.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی رعد همراه باران است، یـعـنـی بیم و ترس کمتری به مردم خواهد رسید و خیر و نعمت فراوان می‌شود، ‌‌‌‌‌ امام صادق (ع) نیز می‌فرمایند: در آن سرزمین خیر و نعمت زیاد می‌شود [احتمالاً منظور رعد و باران خفیف و ملایم می‌باشد].

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility