19
فوریه

تعبیر خواب ابر

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی در خانۀ تو در محل نشستن، ابر گسترده و فرش شده است، یـعـنـی به اندازۀ آن فرزند و خانواده و فامیل تو علم و حکمت بدست می‌آورند.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای ابر عبارتند از: 1- حکمت 2- ریاست 3- پادشاهی 4- رحمت 5- پرهیزکاری 6- عذاب 7- قحطی 8- بلا و گرفتاری 9- فتنه

ابن سیرین می‌گوید: اگر در خواب ببینی ابر بر تو سایه انداخته است، تعبیرش این است که در آن سال خیر و نعمت زیادی به تو می‌رسد، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَظَلَّلْنَا عَلَیْكُمُ الْغَمَامَ وَاَنزَلْنَا عَلَیْكُمُ الْمَنَّ وَالسَّلْوَى كُلُواْ… _ و ابر را سایبان شما کردیم و [منّ] و مرغ بریان برای شما فرستادیم (بخورید)… (بقره-57).

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی ابر را از هوا گرفتی و به زمین آورده‌ای، یـعـنـی کار تو به نتیجه خوبی می‌رسد و بزرگی بدست می‌آوری و علم کسب می‌کنی.
اگر ببینی ابر را در هوا حرکت می‌دهی و میرانی، یـعـنـی بین تو و دانشمندان و حکیمان ارتباط و مصاحبت برقرار می‌شود، اگر این خواب را «پادشاه» ببیند، یـعـنـی در مناطق حکومتی خود پیام‌رسانها و خبرگزارهایی را میفرستد.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی ابر از روی سر تو رد می‌شود، یـعـنـی بین تو و شخصی که جاه و مقام نیکوئی دارد و خوش‌قول و متعهد می‌باشد ارتباط و مصاحبت برقرار می‌شود و به خواسته‌ات از او خواهی رسید .

جابر مغربی می‌گوید: اگر در خواب ببینی همراه ابر، باران و «رعد» سختی درگرفته است، تعبیرش این است که ترس و خطر نفرین پدر و مادر یا مسلمانان وجود دارد، ‌‌‌‌‌و اگر همراه رعد، برق نیز ببینی، عذاب‌هایی که گفته شد، شدیدتر می‌باشد،‌‌‌‌‌ یا اگر «صاعقه» نیز با آن‌ها باشد عذاب خیلی شدیدتر است.
اگر ببینی ابر را می‌خوری، یـعـنـی معاش و تامین مایحتاج زندگانی و رزق و روزی تو از راه علم و حکمت می‌شود، ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی ابر را جمع کردی، یا گرفتی و خوردی، یـعـنـی در بین حکیمان، برتر و ممتاز شده و در دانش سرآمد و بی‌نظیر می‌شوی.

انواع ابر
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: ابر سفید بارنده: اگر در خواب ببینی زیر ابر سفید بارنده هستی، تعبیرش این است که خداوند به تو علم و حکمت می‌بخشد و مردم از علم و حکمت تو بهره‌مند خواهند شد. ابر زرد: اگر ببینی زیر ابر زردی قرار داری، یـعـنـی بیمار می‌شوی ‌‌‌‌‌ و بعضی از تعبیرگران گفته‌اند: تعبیرش این است که زنی می‌گیری که باعث رنج و ناراحتی تو می‌شود. ‌‌‌‌‌ ابر قرمز: اگر ببینی زیر ابر قرمز قرار داری، یـعـنـی دچار رنج و سختی و بلا و گرفتاری می‌شوی (زیرا خداوند هر وقت اراده کرده است که بر قومی عذاب نازل کند بالای سر آن‌ها ابر قرمزی ظاهر شده است)، ‌‌‌‌‌ امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیر ابر قرمز این است که آن مکان دچار فتنه می‌شود. ‌‌‌‌‌ ابر سیاه: جابر می‌گوید: اگر در خواب ابر سیاهی را بر بالای جایی ببینی، یـعـنـی آنجا دچار خشم و عذاب الهی می‌شود و هر که را به آن ابر نزدیکتر ببینی، تعبیرش این است که به خشم الهی نزدیکتر است، ‌‌‌‌‌ولی اگر ابر می‌بارید تعبیرش رحمت و خیرات می‌باشد، ‌‌‌‌‌ اسماعیل اشعث نیز می‌گوید: تعبیر ابر سیاه، بیم و ترس و سختی می‌باشد ‌‌‌‌‌و ابر بارانی برکت و خیر و گشایش و یا ممکن است تعبیرش غم و اندوه باشد.‌‌‌‌‌ ابر سبز: حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی بالای ابر سبز رنگی راست و مستقیم ایستاده‌ای، یـعـنـی به اندازه آن فرمانروائی به تو می‌رسد .

تاریکی ابر
جابر مغربی می‌گوید: اگر در خواب ببینی ابر یا چیز دیگری آفتاب را پوشانده است، تعبیرش این است که حال و روز «پادشاه» بد و دگرگون و منقلب می‌شود، مخصوصاً اینکه ببینی آفتاب کسوف کرده و سیاه شده است، ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید: اگر ببینی ابر، آفتاب و ستاره‌ها را پوشانده است، یـعـنـی پادشاه و لشکرش از دشمن شکست خورده و فرار می‌کنند.
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی هوا روشن است، ولی ناگهان ابرها هوا را تیره و تار کردند، یـعـنـی در آن سرزمین مرگ ناگهانی گسترش پیدا می‌کند (دفع بلا و گرفتاری).
اگر ببینی از دریا امواج بزرگی بلند می‌شود و ابرها جهان را تاریک کرده‌اند، یـعـنـی مردم آن سرزمین گناهکار می‌باشند، همانطور که در قرآن کریم آمده: … مَوْجٌ مِّن فَوْقِهِ مَوْجٌ مِّن فَوْقِهِ سَحَابٌ… _ … (یا چون ظلماتی است به دریایی ژرف که) موجی آن را گرفته و بالای آن موجی دیگر و بالاتر از آن ابری قرار دارد… (نور-40).
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی ابر تمام جهان را پوشانده است ولی هیچ بارانی نباریده، تعبیرش بد می‌باشد.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility