18
فوریه

معرفی فیلم سینمایی کامیون

خلاصه داستان: یک راننده کامیون ایرانی، خانواده‌ای از اهالی کردستان عراق را برای یافتن پدر خوانده به تهران می آورد. کامیون فیلمی به کارگردانی و تهیه کنندگی کامبوزیا پرتوی که فیلمنامه این اثر توسط خودش نوشته شده‌است و در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور دارد. کامپوزیا پرتوی دربارهٔ انتخاب بازیگر این فیلم گفت: «اگر بخواهیم به عقب برگردیم، انتخاب من بهروز وثوقی و لوکیشن مد نظرمان هم ترکیه بود. اما وقتی لوکیشن به ایران رسید و زمان ساخت رسید، اولین انتخابم سعید آقاخانی بود و به دلیل آشنایی و همکاری قبلی با او و اصالت کردی‌اش این انتخاب قطعی شد.

سیدجمال ساداتیان از اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر درباره فیلم «کامیون» گفت: “به داعش پرداخته و یک موضوع اجتماعی را دستمایه قرار داده است و کار قابل قبولی است”.

«کامیون» تازه‌ترین فیلم پرتوی درمقام کارگردان بعد از تجربه‎ی فیلم «کافه ترانزیت» است که دوازده سال پیش ساخته شد. او درباره دوری 12ساله‌اش از جشنواره فیلم فجر پس از «کافه ترانزیت» گفت: “4سال اول رئیس‌جمهور پیشین، این که کارگردانی نکردم یک تصمیم خودخواسته بود، ولی در 4 سال دوم دولت او ممنوع‌الفعالیت شدم. پس از آن، در 4سال اول دولت آقای روحانی هم سعی کردم فیلم بسازم ولی نتوانستم مجوز بگیرم. فیلمنامه‌ای که در دست داشتم و بعد، این فیلمنامه را جایگزین کردم و توانستم مجوز بگیرم و آن را بسازم. در واقع این فیلمنامه بدون تغییر و ممیزی ساخته شده است”.

معرفی فیلم سینمایی ساعت 5 عصر

معرفی فیلم سینمایی روغن مار

معرفی فیلم سینمایی لاتاری

معرفی فیلم سینمایی سرو زیر آب

معرفی فیلم سینمایی سو تفاهم

معرفی فیلم سینمایی خفگی

معرفی فیلم سینمایی غیرمجاز

معرفی فیلم سینمایی زیر سقف دودی

برچسب‌ها:, , , , , ,

Accessibility