6
فوریه

مسمومیت با قرص دیازپام

دیازپام داروهای تجویزی مورد استفاده برای درمان اختلالات اضطرابی است. این در یک دسته از داروهایی بنزودیازپین است. مصرف بیش از حد دیازپام زمانی اتفاق می افتد که فرد بیشتر از مقدار طبیعی یا توصیه شده این دارو مصرف می کند. این می تواند به صورت تصادفی یا به طور خاص باشد.

اگر چین اتتفاقی برای شما یا کسی دیگر افتاده است لطفا با شماره تلفن 115 تماس بگیرید که مربوط به اورژانس است  یا با شماره 110 تماس حاصل نمایید .

از بین بردن اثر قرص خواب آور

برای از بین رفتن اثر قرص خواب آور می بایست نیمه عمر دارو طی شود. در برخی موارد ضد داروهایی برای از بین بردن اثر قرص ها وجود دارد مثلا در مورد دیازپام داروی خاصی وجود دارد که به بیمار تزریق می شود تا اثرات قرص در موراد خودکشی از بین رود.

برای برطرف کردن عوارض جانبی خفیف قرص چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

به طور کلی، شما می‌توانید از پزشک‌تان بپرسید آیا این امکان وجود دارد که دوز کمتری از دارو را مصرف کنید یا داروی دیگری را امتحان کنید.

در ادامه نکاتی برای‌تان داریم که به شما کمک می‌کند برخی از عوارض جانبی معمول داروها را کنترل کنید و برای از بین بردن مشکلی که قرص برایتان ایجاده کرده است، این راهکارها را امتحان کنید.

اگر با مصرف یک قرص، دچار این عوارض شدید، فورا به اورژانس مراجعه کنید:

– مشکل تنفسی

– کهیر

– التهاب و ورم در صورت، لب‌ها، زبان یا حلق

– غش کردن (از دست دادن هشیاری) یا احساس اینکه ممکن است غش کنید

– اینها عوارض واکنش آلرژیک شدید نسبت به دارو هستند.

برای جلوگیری از عوارض جانبی چه می‌توانید بکنید؟

کارهای زیادی وجود دارد که برای پیشگیری از عوارض جانبی می‌توانید انجام دهید یا دست کم خودتان را آماده کنید. قبل از اینکه مصرف هر دارویی را شروع کنید، در مورد موضوعات زیر با پزشک یا داروساز صحبت کنید:

– عوارض جانبی احتمالی قرص و آنهایی که ممکن است شما دچارش شوید.

– این عوارض چه زمانی ممکن است بروز کنند.

– آیا ممکن است این عوارض خود به خود برطرف شوند.

– آیا برای پیشگیری از این عوارض کاری می‌توانید انجام دهید. مثلا مصرف قرص همراه با غذا یا در زمان خاصی از روز ممکن است راهکار خوبی باشد.

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

Accessibility