5
فوریه

درمان مسمومیت کودکان

علاوه بر آن، مواد غذایی نیز می‌توانند سموم را از بدن خارج کنند. خوردن یک موز پس از مسمومیت می‌تواند پتاسیم از دست رفته بدن را برگرداند که از روش‌های کهن و مشهور برای درمان مسمومیت بوده است.

برای این که سیستم گوارشی بدن را آرام کنید، یک فنجان چای نعناع بنوشید. تانین موجود در آن به از بین بردن سموم مانده در بدن کمک می‌کند و نعناع نیز درد معده را کاهش می‌دهد.

بهترین چای، اکیناسه است زیرا تاثیر دارویی قوی بر بیماری‌های غذایی دارد و یکی از بهترین راههای درمان طبیعی مسمومیت است.

در بیشتر مواقع شما تا چند روز از این بیماری رنج می‌برید. باید اطمینان یابیدکه بدن شما به مقدار کافی مایعات مصرف می‌کند. مصرف کافی مایعات مناسب به شما و کودک شما احساس بهتری خواهد داد.

شما می‌تواند از ترکیب مایعات به عنوان درمانی طبیعی برای مسمومیت غذایی خود استفاده کنید تا مواد معدنی و مایعات از دست رفته بدن خود را به دست آورید. به هر لیتر آب، نصف قاشق چای خوری جوش شیرین و نمک و 4 قاشق غذا خوری شکر اضافه کنید.

اگر از اسهال رنج می‌برید و قادر به مصرف مایعات نیستید، می‌توانید مایعات را از طریق سرم به بدن خود راه دهید. این روش بیشتر برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر دیورتیک دارید، از پزشک خود بپرسید که آیا احتیاجی به قطع کردن این دارو هنگام اسهال است یا خیر.

هیچ گاه داروی خود را بدون مشورت با پزشک مصرف یا قطع نکنید.

به دلایل بسیاری پزشکان آنتی بیوتیک را برای درمان مسمومیت غذایی تجویز نمی‌کنند.

اگر تب، اسهال شدید یا اسهال خونی دارید، دارو را بدون مشورت با پزشک مصرف نکنید.

این داروها را به کودکان ندهید.

درمان مسمومیت کودکان

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility