2
فوریه

علائم و نشانه های هیدرونفروز در نوزادان

به طور طبیعی، ادرار از طریق فشار به سمت دستگاه ادراری جریان پیدا می کند. اما اگر انسدادی در قسمتی از دستگاه های ادراری فرزند شما وجود داشته باشد، فشار به طور مداوم به این دستگاه ها وارد شده و احساس دفع ادرار به طور غیر طبیعی و مداوم در نوزاد به وجود می آید، در حالی که ادراری در مثانه وجود ندارد. این عمل برای مدت طولانی باعث می شود تا کلیه های فرزند شما شروع به متورم شدن نموده و بزرگ شوند. در چنین شرایطی، ممکن است کلیه های فرزند شما عفونت کرده، و به اعضای مجاور خود در بدن هم آسیب برسانند. اگر نوزاد شما در این زمان درمان نشود، می تواند به عوارض سختی در آینده مبتلا شده و یا حتی در شرایط بدتر به صورت دائمی کلیه های خود را از دست دهد.

علائم و نشانه های هیدرونفروز معمولا به مدت انسداد دستگاه ادراری نوزاد شما بستگی دارد. برخی از نشانه های قابل رویت این بیماری عبارتند از:
1. ادرار کردن دردناک نوزاد
2. درد در قسمت تحتانی شکم فرزند شما
3. تکرر ادرار بچه
4. تهوع
5. استفراغ
6. تب
7. عفونت در مجاری ادراری فرزند شما

هنگامی که جریان دفع ادرار به صورت کامل انجام نشود، نوزاد شما در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت های ادراری (UTI) قرار خواهد گرفت. UTI یکی از علائم شایع هیدرونفروز و علائم عفونت ادراری در نوزادان می باشد، که نشانه های این بیماری عبارتند از:
1. کمر درد
2. تب
3. گریه ی پی در پی نوزاد، تحریک پذیری، و درد در هنگام دفع ادرار او
4. ادرار غلیظ

اگر هر یک از علائم بالا را در نوزاد خود مشاهده کردید، باید بدانید که او مبتلا به هیدرونفروز است، و سریعا با دکتر مشورت کنید. با توجه به علم پزشکی پیشرفته ی امروزی شما می توانید فرزند خود را درمان نمایید، اگر UTI درمان نشود، حتی می تواند در دراز مدت، نوزاد شما را به اختلالات جدی دیگری از جمله پیلونفریت (عفونت کلیه) و سپسیس (عفونت خون) دچار کند، که عواقب آن ها تا آخر عمر در فرزند شما باقی خواهد ماند.

علت هیدرونفروز در نوزادان چیست

هیدرونفروز چیست؟

علل، علائم و درمان هیدرونفروز در نوزادان

پیشگیری از مسمومیت سالمونلا در نوزادان

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility