1
فوریه

علل بروز بیماری سپسیس در بدن زنان باردار

به یاد داشته باشید كه بیماری سپسیس در بدن زنان باردار به دلایل مختلفي ظاهر می شود، كه تعدادی از اين علل عبارتند از:

• سقط جنین: همانطور که می دانید بروز عفونت، مشکل مشترک بدن زناني است كه فرزند خود را سقط كرده اند. معمولا هر زنی که به صورت داوطلبانه جنین خود را سقط کند، باید خود را برای مشاهده نمودن نشانه هایی مانند خستگی شدید، ترشحات واژنی بودار، تب کردن مداوم و سرفه کردن آماده کند. پس، فراموش نكنيد كه اگر شما هم جنین خود را سقط نموده و یا هر یک از علائم ذکر شده را در بدن خود مشاهده کردید، عاقلانه ترین کار مراجعه به پزشک متخصص زنان و زايمان و بحث در مورد روش درمان این بیماری می باشد.

• انجام جراحی سزارین: به یاد داشته باشید كه اگر شما هم تا به حال یکی از فرزندان خود را با انجام عمل سزارین به دنیا آورده اید و یا هرگونه عمل جراحی شکم را در گذشته انجام داده اید، شانس شما در ابتلا به انواع عفونت ها بسیار بالا می باشد.
• انجام عمل سزارین و ابتلا به عفونت طولانی مدت واژن: اگر انجام عمل سزارین برای به دنیا آوردن نوزاد زیاد طولانی شده باشد و یا زنی در دراز مدت از عفونت دستگاه تناسلی رنج ببرد، شانس او در ابتلا به عفونت خونی زياد خواهد بود.
• HIV، آنفولانزا و ساير بیماری های حاد: فراموش نکنید كه مبتلا شدن مادران باردار به همه بیماری ها در بروز عفونت خونی در بدن اين افراد بسیار موثر بوده و زمینه ابتلا به این بیماری را فراهم می کند.

علل بروز بیماری سپسیس در بدن زنان باردار

سپسیس و یا عفونت خونی چیست؟و چه ارتباطی با بارداری دارد

برچسب‌ها:, , , ,